Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Más családoknak is ilyen...

Más családoknak is ilyen egyhangúak a mindennapjaik?

Figyelt kérdés

2 éve vagyunk együtt a vőlegényemmel, egy éve együtt is élünk. Mindketten tanulunk és dolgozunk egyszerre, a bevétel nagy része úgy ahogy jön, el is megy, albérlet, étkezés, egyéb szükséges kiadások. Nemhogy szórakozásra nem telik, ruhát nem tudok venni magamnak (tinikori ruháimat hordom).

Egyszerre végzünk (én munkában, ő suliban), hazajövünk, megfőzök, tanulok otthon, takarítok, és el is ment a nap. Most egy hónap szünetem van, de ha megint suli, akkor munka után hazarohanás, főzés, suliba rohanás, aztán házimunka.

Én pincérnőként dolgozom hétfő-szombat, ő otthonól. Közös program max vasárnap lehetne, de akkor vagy plusz munkát vállal egyikünk épp (vagy mindketten), vagy pótlom ami elmaradt (mosás, takarítás).

Egymásra idő semmi. Közös időtöltés semmi. Lélekben már negyvennek érzem magam, és legalább 20 éve házasnak (semmi romantika, semmi szex, semmi kikapcs).


Más fiatal (leendő) házasok élete is ilyen monoton?


21N, 28F


2015. márc. 4. 16:35
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb ember élete ilyen, de igazából ez csak szervezés és legfőképp priorizálás kérdése.

Mi hasonló helyzetben vagyunk, de azért nem mondanám monotonnak.

Eleve nincs minden nap főzés, takarítás. Minek? Sok mindent le lehet fagyasztani, amit utána csak előveszel, megmelegíted és már ehetitek is. Például nálunk mindig van bolognai spagetti készen, adagonként a fagyasztóban. Egyszerre minimum egy kiló tésztából és húsból készül, az 8-10 adag. És nem sokkal több munka. Főzni akkor szoktam én, ha ő délutános és úgyis egyedül vagyok itthon. Hétvégén, meg amikor délelőttös, akkor inkább ő főz. A takarítást megosztjuk, de az se tart egész nap. Nem hiszem, hogy nálatok olyan sok lenne. Mi ha nekiugrunk ketten, akkor mire lejár egy mosás, körbeérünk. Jó, nyilván nem mostunk ablakot és valószínűleg a szekrény teteje se tökéletesen pormentes, de kit érdekel? Vannak ennél fontosabb dolgok is.


Ha mindketten pont szabadnaposok vagytok vasárnap, akkor nagy butaság takarítani meg mosni ahelyett hogy sétálnátok egyet vagy elmennétek valamerre. Ha nincs pénzetek, akkor keressetek olcsó programot. Télen ez valóban macerásabb, bár moziban is mindig van olcsóbb nap, színházba, koncertre is el lehet menni olcsóbban. Ha diákok vagytok, akkor a müpa karzatára szóló diákjegy egy ezres csak, sok színházban még ennél olcsóbban is találhattok jegyet. Tavasztól viszont rengeteg program közül válogathattok, ahol sokszor egyáltalán nem is kell fizetni. Pesten minden hétvégén van valahol kisebb-nagyobb fesztivál, táncház, akármi. De úgy nem fogjátok megtalálni, ha nem is keresitek.

2015. márc. 4. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
76%
Azt egyébként aláírom, hogy tényleg nem jó így élni. Én alig várom már, hogy végezzek és már csak dolgoznom kelljen, és miután lehúztam a kis nyolc órám, pihenhessek vagy azt csinálhassak, amit akarok :)
2015. márc. 4. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
41%
A # 7/9-es válaszolóval mélységesen egyetértek :( Sajnos.
2015. márc. 4. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
0%
Üdv a felnőttek világában.
2015. márc. 4. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Én, akár szégyen, akár nem, olykor fogom, és beletojok pl. a mosogatásba, helyette elmegyünk moziba, vagy meginni egy sört/kólát a haverokkal. Két óra az egész, de nagyon feltölt. A mosatlan meg ott lesz holnap is. A másik, hogy a párom sokat segít, pl. a fürdő takarítása teljes egészében az övé, mert gyűlölöm, akármennyit takarítom, mindig koszosnak látom (ha más nem, egy hajszál mindig marad valahol), ha meg ő teszi, nem nekem kell hibáztatnom magam miatta. Segítsen a párod is, te is gürizel, te is lehetsz fáradt.


A másik, amit egy előző válaszoló írt, a lefagyasztás. Ha már nekiállsz főzni, teljesen mindegy, hogy mennyiből főzöl, és legalább nem vesz el x időt minden napodból később, hanem kiveszed, mikró, vagy gázon megmelegíted, és kész.


Pl., habár tudom, hogy nem egészséges, de nekünk mindig van valami mirelit ripp-ropp vagy hasonló a fagyóban (mikrózható), ami 5 perc alatt megvan, plusz köret (ami nálunk még egyszerűbb, mert betegség miatt diétán vagyok, a párom meg szolidaritásból szintén csak salátát eszik). Ha pl. fasírtot csinálok, abból is hatalmas adag húst fűszerezek be, később tíz perc alatt kisütöm, és kész. Mosogatáshoz tűzforró vizet engedek, beledobálom a cuccok nagy részét, amíg visszahűl kézmelegre, addig végigszaladok a lakáson, szennyest begórom a mosógépbe, végigszaladok a bútorokon nedves ronggyal, áttörlöm őket szárazzal, kész. Ráadásul ezt nem is teszem meg minden nap, így kevés időt vesz el.


A lényeg a beosztás. Nekem mindig ott lebeg a szemem előtt, hogy minél hamarabb leszek kész, annál hamarabb nézhetünk együtt Simpson családot vagy ülhetünk le Xboxozni.


Viszont ehhez muszáj, hogy a másik is besegítsen.

2015. márc. 4. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
69%

Azert meg egy 40 eves nem 70-80 ...hogyne lenne szex..:) sot tobb es jobb mint fiatalon...:)

A gyerekek felnottek,van ido egymasra,es kimozdulni,programot csinalni...

20-25 ev hazassag utan se all meg az elet...


Sztem most,46 evesen jobb az eletem,mint fiatalbb koromban.akkor csak a munka,gyerekneveles,haztartas,ismerem,egy mokuskerek....

De muszaj neha tenni ellene...

Nem csak penzkerdes egy seta,krandulas,kozos dvd nezes,tanc...

2015. márc. 4. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
82%

Egyetemista vagyok, mellette dolgozom, de mindenre jut időm. Nagyjából átérzem, te mit élsz át. Én így csinálom:


Szeretek főzni, erre mindig szánok időt, mert munka vagy egyetem után nagyon jól kikapcsol, nekem olyan, mintha szórakoznék. Nagyon sok gyors étel van, amit rendes alapanyagokból (nem mirelit) egy órán belül el lehet készíteni. Pl. a főzelékek általában nagyon olcsóak, emellett gyorsan készen is vannak. Ha van elég nagy fazekad, akkor meg teljesen mindegy, hogy 2 litert vagy 5 litert főzöl le belőlük. Ugyanígy nagyon sok gyors étel készíthető csirkéből, de én pl. húslevest is nagyon szeretek főzni, mert amíg megfő, addig pont ki lehet takarítani, meg rendet lehet rakni, sőt, néha a vasalás is belefér. Persze, nem esik hanyatt a napsugár a konyhakövön, de nem is ez a cél. Ha meg van egy kis pókháló, vagy egy kis kosz, akkor inkább leülök a párommal megnézni egy filmet, minthogy azon nyomban porszívót ragadjak. A pókháló holnap is ott lesz. Meg őszintén - lesz*rom, ha kosz van. :) Az sokkal fontosabb, hogy értelmes időt töltsek a párommal, a barátaimmal, mint az, hogy tisztaság legyen, én meg cserébe egy idegroncs, és úgy éljünk egymás mellett, mint akik 30 éve házasok.


Ugyanekkor azt is kiemelném, hogy a párom is besegít. Jó, a porszívózást nem csinálja meg, vagy nem fog törölgetni, de ami a napi rutinban benne van - mosogatás, mosás berakása, teregetés, rendrakás - azokat ő is megcsinálja, ha előbb ér haza, mint én. Ez szerintem rengeteget számít.


A másik, hogy ha egyetemisták vagytok, próbáljatok szociális, tanulmányi ösztöndíjakat pályázni, nagyon sokféle van, és bizonyos egyetemeken egy fél minimálbért is kitesznek.


Ha bármiben segíthetek, akkor nyugodtan írj privátot, akár gyors receptekkel, akár egyébbel.

2015. márc. 4. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
57%

Munka melletti lecsúszás? Zoknistoppolás, kabátrenoválás... ismerős. Nekem főiskola után volt egy több éves, nagyon komoly anyagi mélyrepülésem, amikor a párommal pont annyit kerestünk, hogy hó végére fillére pontosan kijöttünk (kaja, rezsi, lakhatás... vegetáltunk, mert többre nem jutott pénz). Volt olyan hónap, hogy besétáltam a munkahelyre, mert a bérlet éppen luxus volt (kb. 70-80 perc alatt beértem). Egyébként; nem költöttünk cigire, sem alkoholra se semmire...


Aztán olyan gyorsan fordult a kocka az anyagi helyzetünkben, hogy - igazából - mi magunk is elcsodálkoztunk rajta.


Elképesztően lélekölő időszak ez; tudom, hogy nem könnyű feldolgozni a "nagy semmit". Mindenkinek csak véleménye van; de segíteni büdös (bezzeg majd fordítva! :) ). Csak kitartást tudok kívánni és hogy támogassátok egymást ahogyan csak tudjátok.


33F ...lélekben voltam már 60F, de most megint 33F ;D

2015. márc. 4. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
64%

Mit kell egész héten minden nap házimunkázni? o.O

Mikor otthon laktam, akkor vagy menzán ettem a suliban, vagy rendeltünk olcsó menüt egy étteremből, vagy anya nekem is rendelt kaját a melóhelyén, hazahozta és másnap azt ettem. Csak hétvégén volt otthon főzés.

Mindent a helyére rakunk, kb félévente van nagy rendrakás meg fölösleges kacatok kidobása.

2 ember után nem nagy meló elmosogatni. Ha főzős edények vannak, azokat meg tök jól el lehet mosni folyamatosan amíg készül a kaja, így evés utánra már csak 1-2 edény marad.

Mosás hétvégente kb 3 adag, azt berakni a gépbe 2 perc, kiteregetni meg 5-10 perc.

Hetente-kéthetente felsöpörni/felporszívózni negyed óra volt akkor a házban, most az albérletemben kb 5 perc.

Sose értettem miért megy el az emberek fél élete takarításra. Nálunk sose volt kosz, mégse gebedtünk bele soha a takarításba. Vagy ti minden nap ablakot pucoltok meg kisikáljátok a fürdőt? Nem értem.

A munka valid "kifogás", de minden nap minek takarítani?

Egyetemre járok, egyedül takarítok itthon mióta külön lakok, mégis ha itthon vagyok akkor tök ráérek, és nincs kosz és van mit ennem.

2015. márc. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Látom sokan leragadtak a házimunkánál. Nem abból adódnak a gondok. Hanem abból hogy tanulnak és dolgoznak is egyszerre.


Szerintem az lebegjen a szemetek előtt ha végeztek a sulival , akkor ez a helyzet jobbra fordul. Mert gondolom azért tanultok hogy anyagilag könnyebb legyen később.Vészeljétek át ezt az időszakot valahogyan.

De adtak itt jó ötleteket is, nem kell sok ahhoz hogy minőségi időt tudjatok egymással eltölteni. Lehet pl le kéne mondani egy két dologról, és azt a pénzt együtt "elszórakozni" Sok ember ezekbe bele sem gondol: internet, telefon, kábeltv, mobil telefon, mobil internet, előfizetések... szükség van rájuk? Azért dolgozunk hogy ezeket fizessük? Hát inkább töltöm a szeretteimmel az időt ezek nélkül minthogy az ezekért való munkával.

2015. márc. 7. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!