Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Velünk van a baj, vagy tényleg...

Velünk van a baj, vagy tényleg az a normális, hogy egy gyereknek nem lehet semmilyen extra igénye?

Figyelt kérdés

Az oldalon szinte mindig azt látom, hogyha feltesz egy gyerek egy kérdést, hogy szeretne valamit (nem luxusholmit, hanem mondjuk egy telefont, cipőt), akkor megkapja, hogy dolgozzon meg érte... De nem az lenne a normális, hogy a szülők próbálnak mindent biztosítania gyereküknek? Nem a 20-25 éves korosztályról beszélek, hanem azokról, akik még középiskolások.

Volt egy kérdés egy másik kategóriában, hogy ki mennyi pénzt költ el havonta a kamasz gyerekének a ruházkodására. Erre mindenki sorban írta, hogy évente 1-2 alkalommal vesznek ruhát, mert nincs elkényeztetve a gyerek. De ha meglát valamit, ami tetszik neki?

Én először nem is gondoltam komolyan, hogy itt nem viccből írják azoat, hogy menjen dolgozni a középiskolás, ha laptopot szeretne, vagy elmenni akár nyaralni a barátaival.


Nálunk ezekből sosem volt gond, ha szeretnék valamit magamnak, vagy menni akarok valahová, csak elmondtam itthon, és sosem kaptam meg azt, hogy "majd ha én magam dolgozom és fizetem ki"...


2018. márc. 18. 09:05
1 2 3 4 5
 41/46 anonim ***** válasza:
100%
Nem nehezen feldogozhato,mert ez lenne a normális,ahol önként dolgozik egy fiatal is,és szépen időben leválik,nem az olyan családok ahol a betét is luxus cikk.. De a tanulatlan szülőknél szokott a betét is gondot okozni.
2018. márc. 18. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 anonim ***** válasza:

Szerintem az arany középút a normális ebben az esetben, tehát nemcsak kenyéren és vízen él a gyerek, és körbeveheti pár olyan dologgal magát, amik cska "hobbik" neki vagy simán tetszik, de ez nem megy át túlzásba. És a gyerek is megérti, ha valamire nincs pénz. Bármikor bármi történhet egy család anyagi helyzetével, és igen, alapvetően felelősségteljes szülők is kerülhetnek olyan helyzetbe, hogy nem, nincs fölös pénz egy új, nem csúcskategóriás telefonra vagy egy 3. nadrágra, ami csak azért kéne, mert lila színű, amikor a másik kettő tök jó állapotban van.


Mondjuk én úgy vagyok vele, hogy luxusdolgokat (és igen, a mai magyar valóságban egy laptop is már luxuskategória a legtöbbeknek) csak úgy, mert kiejtette a kicsi száján, ne kapjon, hanem mondjuk ünnepre vagy nagy teljesítmény elismeréseként... addig meg tud rá várni. Meg azért az sem mindegy, miből milyet akar. Pl. a Balatonra simán kifizetném neki a nyaralását, de ha 16 évesen vagánykodásból az USA-ba akarna kimenni a haverokkal luxusszállóba, arra nem fizetnék, max. ha krőzus lennék.

2018. márc. 19. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 anonim ***** válasza:
100%

42. vagyok


Azt azért hozzátenném, hogy ebbe nem keverném bele a tusfürdőt, betétet, dezodort... az nem luxus, hanem alap dolog, alap igényesség. Jó, nyilván tusfürdőből sem a Chanelt venném meg.

(ebbe ugyanígy nem vennék olyan alapdolgokat bele, mint pl. kötelező olvasmány könyvek, kozmetikus - ha szükséges -, borotva, SZÜKSÉGES ruhadarabok - értem ez alatt: ha kinőtte, tönkrement... pl. télikabát, bélelt csizma, ünneplő szett, rendes meleg pulcsi, nadrág, edzőcipő tornaórára stb.)

2018. márc. 19. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó,mert te igényes vagy,és gondolom értelmiségi végzettségü. De sajnos nem ez a réteg szaporodik..
2018. márc. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 anonim ***** válasza:
100%
44-es, az igaz. Csak le akartam írni, én mit gondolok luxusnak és mit nem a felmerülhető "extra igények" közül, mert ugye erről szólt a kérdés. Amúgy ez tényleg szomorú, hogy ennyire nem gondolnak bele az emberek, hogy milyen körülmények közé szülnek gyereket.
2018. márc. 19. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 anonim ***** válasza:
63%
Idevezet a csok és társai,8 általánossal 3 muszakos ebből akar megélni.. Ha nem pénzelnék a szülést,mindjárt nem lenne ennyi megélhetési szaporodó, aki a nyomorba potyogtat 5 6 10 et segélyért.
2018. márc. 19. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!