Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Velünk van a baj, vagy tényleg...

Velünk van a baj, vagy tényleg az a normális, hogy egy gyereknek nem lehet semmilyen extra igénye?

Figyelt kérdés

Az oldalon szinte mindig azt látom, hogyha feltesz egy gyerek egy kérdést, hogy szeretne valamit (nem luxusholmit, hanem mondjuk egy telefont, cipőt), akkor megkapja, hogy dolgozzon meg érte... De nem az lenne a normális, hogy a szülők próbálnak mindent biztosítania gyereküknek? Nem a 20-25 éves korosztályról beszélek, hanem azokról, akik még középiskolások.

Volt egy kérdés egy másik kategóriában, hogy ki mennyi pénzt költ el havonta a kamasz gyerekének a ruházkodására. Erre mindenki sorban írta, hogy évente 1-2 alkalommal vesznek ruhát, mert nincs elkényeztetve a gyerek. De ha meglát valamit, ami tetszik neki?

Én először nem is gondoltam komolyan, hogy itt nem viccből írják azoat, hogy menjen dolgozni a középiskolás, ha laptopot szeretne, vagy elmenni akár nyaralni a barátaival.


Nálunk ezekből sosem volt gond, ha szeretnék valamit magamnak, vagy menni akarok valahová, csak elmondtam itthon, és sosem kaptam meg azt, hogy "majd ha én magam dolgozom és fizetem ki"...


2018. márc. 18. 09:05
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
63%
Azért,mert a magyar ember ki sem látszik a negatívságból. Ha pénzed van rossz ember vagy. Ha megveszel mindent a gyerekednek, akkor rossz szülő vagy,mert elkényezteted. Hát én speciel mindent megadok a gyerekeimnek,csak egy szavukba kerül. Én vállaltam gyereket, meg is fogadtam,ha lesz, semmiben sem fognak hiányt szenvedni. Mivel én gyerekkoromban szintén nem kaptam semmit a szüleimtől,15 éves korom óta dolgoztam..... Aztán ha ez rossz szülőségnek szàmít, akkor legyek az.
2018. márc. 18. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
25%
Hatos válaszoló: nagyon sajnálom, hogy ilyen szülők jutottak. Felháborító!
2018. márc. 18. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
68%
9.válaszoló: ez a normális hozzáállás a szülők részéről! Mi is így viszonyulunk a 15 éves és a 10 éves fiainkhoz.
2018. márc. 18. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
60%
A lányomnak 4-5x annyi ruhája (nadrág, felsők, minden) van mint nekem, és igen, szoktam mondani hogy vegye meg saját pénzéből ha ugy érzem, hogy amúgy szükségtelen az újabb plusz. Mindene megvan, ha elmegyek vásárolni inkább nekkk veszek mint magamnak, de van egy határ. Nem egy nadrágja és egy cipője van hogy jogosan panaszkodna.
2018. márc. 18. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
25%

miért? Szerinted amikor sok helyen ételre is alig van pénz, akkor a gyerek ne akarjon a szülei pénzén nyaralgatni meg laptopot!


Én is elmentem dolgozni 17 évesen ha extra igényem - egy laptop AZ! - volt, mert tudtam, hogy apa nem fogja tudni 100%-ban kigazdálkozni.

2018. márc. 18. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
51%

Azért vannak különbségek. tegnap az egyik kérdező egy ágyat szeretett volna, mert a mostani már kicsi, meg egy fésülködőasztalt. Erre a többség nem írta hogy menjen el dolgozni, mert ezek, főleg a normális ágy elég alap dolgok. Fésülködőasztalból se vesz újat az ember évente.


Viszont azok, akik itt verik magukat és undorító módon beszélnek a szüleikről, hisztiznek, rosszul tanulnak, nem segítenek, lusták, a használt cuccot sem érdemlik meg.

2018. márc. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 A kérdező kommentje:

Nyilván nem az olyanokra gondoltam, ahol kenyérre alig telik...


Nekem is nekem estek már egyszer itt, mert kiírtam egy kérdést. Szó sem volt arról, hogy rossz lenne az anyagi helyzetünk, de támadtak ok nélkül. Utána mondtam, hogy nem kell így viselkedniük, mert nem a számlákra szánt pénzt költöm el, szerencsére az anyagi helyzetünk megengedi, hogy én is költekezhessek kicsit jobban. Erre még privátban is elkezdtek olyanokat írni, hogy remélik meghalnak a szüleim és jól az utcára kerülök, meg mi az, hogy nekem kamaszként ilyen igényeim vannak, bezzeg máshol már annak is örülnek, ha minden nap tudnak ebédelni.

2018. márc. 18. 12:26
 18/46 anonim válasza:
52%
En egészen kis koromtól kezdve épp hogy kaptam valamit nem azért mert nem akartam elkényeztetetni hanem azért mert nem volt pénzünk rá. Pedig kitűnő tanuló voltam de sajnos nem lehetett. Mikor idősebb lettem akkor mentem nyáron kisebb munkákra amiket rabszolga munkának hívtam, mert ahol óránként 500ft-ot fizetnek 40-fokban a tűző napon és 8 óra alatt egy 15 perces szüneted van azt nem lehet máshogy hívni. Ezekkel arra szeretnék kitérni ha nekem lesz egy gyerekem miként meg fog kapni amire szüksége lesz, hogy ne kelljen ilyeneket átelnie, és hogy ne érezze majd magát kevesebbnek azért mert mindenki másnak sokkal jobb van csak ő neki van ilyen-olyan gagyi ruhája vagy telefonja.
2018. márc. 18. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
50%
Tőlem meg a férjemtől egy tusfürdőt is sajnáltak,pia,szerencsejáték fontosabb volt. Szerinted tartjuk a kapcsolatot velük? Nem. Lelkiismeretfurdalásunk sincs. Nálatok azért nincs gond mert van szeretet viszony. De ahol csokért szülnek meg érdekből,meg mert drága a koton és késő elvetetni a becsúszott gyereket,na ott megy az h a pelenkát is le kell dolgozni később.. Mi a nagyfiunkat is támogatjuk,igaz dolgozik de nem szedjük el a kis pénzét h ne tudjon előre jutni. A gyerek nem fejős tehén nálunk. A kiskorúaknak meg alap h megveszek dolgokat,ahol meg egy tusfürdőt vagy egy betétet is sajnálnak a tinitől oda nem kell gyerek és meglepődni se kell ha egyszer csak eltünik 200 1000 kmre..
2018. márc. 18. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
50%
Másik kedvencem az egy szobába nyomorgó testvéres kérdések. Hogy,pihenni, tanulni, aludni se tudnak,van ahol a szülő v vmelyik gyerek már a kanapén alszik,mert a proli szülők nem képesek védekezni és akkor szülni mikor van hozzá hely...
2018. márc. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!