Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Velünk van a baj, vagy tényleg...

Velünk van a baj, vagy tényleg az a normális, hogy egy gyereknek nem lehet semmilyen extra igénye?

Figyelt kérdés

Az oldalon szinte mindig azt látom, hogyha feltesz egy gyerek egy kérdést, hogy szeretne valamit (nem luxusholmit, hanem mondjuk egy telefont, cipőt), akkor megkapja, hogy dolgozzon meg érte... De nem az lenne a normális, hogy a szülők próbálnak mindent biztosítania gyereküknek? Nem a 20-25 éves korosztályról beszélek, hanem azokról, akik még középiskolások.

Volt egy kérdés egy másik kategóriában, hogy ki mennyi pénzt költ el havonta a kamasz gyerekének a ruházkodására. Erre mindenki sorban írta, hogy évente 1-2 alkalommal vesznek ruhát, mert nincs elkényeztetve a gyerek. De ha meglát valamit, ami tetszik neki?

Én először nem is gondoltam komolyan, hogy itt nem viccből írják azoat, hogy menjen dolgozni a középiskolás, ha laptopot szeretne, vagy elmenni akár nyaralni a barátaival.


Nálunk ezekből sosem volt gond, ha szeretnék valamit magamnak, vagy menni akarok valahová, csak elmondtam itthon, és sosem kaptam meg azt, hogy "majd ha én magam dolgozom és fizetem ki"...


2018. márc. 18. 09:05
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
33%
Azért a kamaszok eléggé el vannak szállva mostanában. Nekik jár a legújabb telefon, legújabb xbox és laptop, csak mert vannak, de kötelességük az semmi, és mindennek lehordják a szüleiket.
2018. márc. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
68%
Igazából, szerintem itt is az "arany középút" a legjobb. Ha a gyerek valami "extra", drágább dolgot szeretne, tegyen is érte. Gyűjtsön rá, vállaljon egy kis diákmunkát, a szülő meg "szálljon be". Mert azért az sem biztos, hogy jó, ha megszokja, hogy ami megtetszik, azt megkapja és kész.
2018. márc. 18. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
28%

Meg kell tanulni minden kamasznak hogy nem sohajtol hullik az olebe minden.

Mi lesz ha onnalo lesz es rajon 120 eu cipore nem jut ?

Dolgozzon gazdalkodjon kis penzevel es tanuljon meg varni gyukteni es fontossagi sorrendet tenni.

Ps markas cuccok divatmajmok onbizalomhianyos emberek mankoi

2018. márc. 18. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
48%
Aki sajnálja a minőségi ruhát ételt higiéniát a gyerekeitől kedves utolsó,az ne vállaljon gyereket.
2018. márc. 18. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
58%
Utolsó, elég nagy különbség van a márkás és a minőségi ruházat között
2018. márc. 18. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
27%
Turkálóban is akad márkás ruha,de azért mert a proli szülő egy szobába nyomorog én nem fogom a gyerekeimmet nyomorogtatni.
2018. márc. 18. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
27%
Az iskolához munkához meg alap a telefon v számitogép. Megnéznám ki használ postagalambot v teknőt 2018 ban még,a fára nem akar a magyar vissza mászni? :(
2018. márc. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
68%
#24: Nem arról van szó, hogy sajnálja tőle, csak arról, hogy ő is tegyen érte valamit és ne azt szokja meg, hogy bármit megkap, csak kérnie kell.
2018. márc. 18. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
28%

Tablet laptop super luxus telefon mind luxus nem jar csak ugy a ket szep szemeert.

Dolgozxon erte sporoljon ra mondjon le dolgokrol.

Markas riha pedig onnizalomhianyos prolik egyenruhaja.

H & M es c&a primarkt minoseg boven eleg foleg hogy 2 havonta uj ruhakat vesznek maguknak.

Es soha nen ertettem miert kell tobb szaz eu telefon ha mar 100 eu van samsung.

Mi szepen keresunk de soha nem koltunk buta divatmajom dolgokra viszont minden evben itazunk francia partok olaszorszag spanyolorszag svajci hegyek.

Csaladi nagy nyaralasra nem sajnaljuk a penzt mindig szep tiszta uszodas szallasra megyunk ill szep nagy hazat berelunk.

Erre tanitjuk oket elmenyek orokre veled maradnak a divatciccok kukaba mennek

2018. márc. 18. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
57%
A pelenkáért mikor küldik a babákat gyárba a magyar szülők? Örülök h eljöttünk onnan sok éve. Laasan a 8 általános ott magas végzettség lesz. :D Ja H M,volt proli kolléganő is siránkozott gyermekétkeztetésért de 20 ezres cipőket vett,ja a gyerek az meg járjon szakadtba v télen mezitláb..
2018. márc. 18. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!