Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Velünk van a baj, vagy tényleg...

Velünk van a baj, vagy tényleg az a normális, hogy egy gyereknek nem lehet semmilyen extra igénye?

Figyelt kérdés

Az oldalon szinte mindig azt látom, hogyha feltesz egy gyerek egy kérdést, hogy szeretne valamit (nem luxusholmit, hanem mondjuk egy telefont, cipőt), akkor megkapja, hogy dolgozzon meg érte... De nem az lenne a normális, hogy a szülők próbálnak mindent biztosítania gyereküknek? Nem a 20-25 éves korosztályról beszélek, hanem azokról, akik még középiskolások.

Volt egy kérdés egy másik kategóriában, hogy ki mennyi pénzt költ el havonta a kamasz gyerekének a ruházkodására. Erre mindenki sorban írta, hogy évente 1-2 alkalommal vesznek ruhát, mert nincs elkényeztetve a gyerek. De ha meglát valamit, ami tetszik neki?

Én először nem is gondoltam komolyan, hogy itt nem viccből írják azoat, hogy menjen dolgozni a középiskolás, ha laptopot szeretne, vagy elmenni akár nyaralni a barátaival.


Nálunk ezekből sosem volt gond, ha szeretnék valamit magamnak, vagy menni akarok valahová, csak elmondtam itthon, és sosem kaptam meg azt, hogy "majd ha én magam dolgozom és fizetem ki"...


2018. márc. 18. 09:05
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
0%
Hát utolsó, mi is örülünk hogy eljöttetek innen:-) Van még így is épp elég elkényeztetett, legalább a te kettőddel kevesebb van.
2018. márc. 18. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:
A nagyfiam is dolgozik de igenis veszek neki ezt azt mert szeretem meglepni. A kisebbnek meg alap a telefon számitogép,nem postagalammbal üzenek. Én nem fejpénzéért szültem,és nem a cspbol velnesezek,urizálok.. Ott van ez a nagy huzzon a 14 15 éves egy olcso telefonért is a gyárba. 18 éves kora után meg adja le a fizetését mert nem tették utcára és volt pelenka. :D
2018. márc. 18. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:
Elkényeztetés h szeretem a gyerekeimet és megveszek nekik egy olcso okos telefont ami a sulihoz alap,közbe a nagyfiam 12 orázik de neki is veszek,mert megérdemli,kettő nem szedem el a pénzét nem tiltom a párjátol h ne h lelépjen családot alapitani és ne adjon haza utána.. Férjem már külön élt de még akkor is le kelett adni gázra villanyra,othon se élt. Ez nem elkényeztetés. A gyerek nem pénzforrás a szülőknek ahol szeretik őket. :) Igen Én is örülök,hogy eljöttünk onnan,és sokan mások is,látszik a sok idegbeteg otthonin.. :)
2018. márc. 18. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:
43%
Otthon egy betetet sajnálnak a kis lányoktól és még meg is bélyegzik oket mert menstruálni mernek.
2018. márc. 18. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:
0%
Én semmit se kaptam otthonrol tusfürdőt se mert minek. Nem is tartizom nekij
2018. márc. 18. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:
100%
Nem a pelenkáról, betétről, mégcsak nem is az olcsó okostelefonról van szó, de szerintem te is tudod. A gond a "márkaőrülettel" van többek közt, meg azzal, ha nem jó az 50 000ft- os okosteló, mert hát az gagyi, stb. És igen, az is lehet gond, ha nem jó a 10-15000 ft- os cipő, csak az 50 000ft- os. Illetve az sem, ha tesz érte és ehhez még csak nem is kell elmenni pont gyárba dolgozni, de azért nyáron pár het munkába, nehogy már belehaljon, ha neki a legújabb "kütyü" kell. Én legalábbis, az ilyenekre gondoltam. Nem árt, ha tudja, hogy a pénz, nem a fán terem.
2018. márc. 18. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:
43%
14 15 Évesnek a betetért tusfürdőért mennyit kell dolgoznia? :O Ágy kaja tető kombosok szoktak amugy eljönni otthonról szélsebesen. Én semmit se kaptam,de a gyerekeimet nem igy neveljük, h az ágyért tetőért kajáért,azt érezze h tartozik és ez ami jár csak semmi tőbb.
2018. márc. 18. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:
Nekem 30 ezres telom van,nem kell ipfon,de az ipfonos pont nem az a kategoria ahol csorok a szülők,én meg egy rongyért nem adok ki sok pénzt ha van márkás a turiban is 600 700 forintért is,de sose sajnáltam a gyerekemtől a holmikat és nem küldöm tizenévesen a gyárba.
2018. márc. 18. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:
50%
Van ahol a szülő nem is engedi a diákmelot v elveszi a bevételt, mert tudja h amint összejön a pénz, 18 évesen megpattan a bevételi forrása..
2018. márc. 18. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:
62%
Persze, van ilyen "szülő" is, csak te úgy akarod beállítani, mintha ez lenne az általános. Neked peched volt a szüleiddel. Én például dolgoztam nyaranta(postán, mert nem csak gyárban lehet). És mégcsak nem is a szüleim küldtek, én akartam, bár azt hiszem, számodra ez nehezen feldolgozható.
2018. márc. 18. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!