Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti hogyan viselnétek, ha a...

Ti hogyan viselnétek, ha a gyereketek félévet csúszna az egyetemen? Nagyon kifordulnátok magatokból, vagy idővel beletörődnétek?

Figyelt kérdés

Hiába tanultam, készség tárgy, nem ment, tanár meg nem volt, aki segíthetne.

Azt sem értik, hogy nem egy év, mert van keresztfélév.

Szóval ja, meg nem ölhetem magam. Amit tudtam megtettem. Igazából akire számítottam, hogy küld anyagot, nem tette, pedig én 200 oldalakat scanneletem neki. Bejártam, de fokozatosan nehezedett a vizsga is. Rengeteg a ráépülés, 6 félév, nem lehet sumákolni. Meg abban biztam, hogy utolsó vizsgára megtanulom.


Az mire jó, ha úgy teszünk, mintha àltalánosban buktam volna?? Úgyis viselkednek. Hónapokig szitkozódni fognak az megoldás?

Elmondhatatlanul bánt, de nem tudok már mit tenni.


2018. febr. 5. 15:10
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
0%
Párhuzamos targyfelvételre nincs lehetőség? Értem én, hogy ráépülős, de nálunk anno volt olyan lehetőség, hogy felvehetted pl. @ II.t plusz a III.at, de akkor előbb a II.ből kellett sikeres vizsgát tenni. Amúgy a matek nem készség tárgy! :)
2018. febr. 5. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
86%

Hagyd, en is szenvedek elso (jovobeli) diplomaskent a csaladban, nem tudod nekik megmagyarazni ugyse. Csak azt mond el nekik, amit muszaj. Evek alatt nem sikerult azt sem megmagyaraznom, hogy nem ugy rakom ossze aza orarendet, ahogy en akarom, es nem direkt azert rakom igy ossze, hogy ne tudjak dolgozni. Vagy hogy nincsen osztaly pl 😃

Ha csusznek, meg se mondanam, amig nem muszaj

2018. febr. 5. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Jaj az nagyon ismerős :D Mindig kérdezik, hogy hányadik osztályba járok vagy vigyek igazolást, mintha bárkit is érdekelne.

Nálunk nincs ilyen, hogy egyszerre veszed fel a ráépülővel, sajnos.

2018. febr. 5. 15:54
 14/21 anonim ***** válasza:
49%

Szerintem ez teljesen átlagos.

Mi 45-en voltunk egy szakon,és kb időben 15-20 ember végzett.

Volt aki 2 évet is csúszott.

2018. febr. 5. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 Metionin ***** válasza:
66%
Én normálisan mert jártam egyetemre és tudom hogy hogy működik. De az ilyen problémák általában azokkal a szülőkkel vannak, akik nem jártak és nem tudják hogy mi hogy van. Próbálhatod nekik magyarázni hogy itt már nincs olyan hogy ki "hanyadikos" vagy nincs osztály, ha nem olyanok akkor nem fogják fel. Nekem is apám mondta hogy már hogyne lenne osztály, anélkül honnan tudnám hogy milyen órára kell járni? Mondtam hogy kb. minden órán más a csoport összetétele és mindenkinek önmagának kell számontartania hogy épp milyen órái vannak és mikor/hol de nem hitte el. Bár én 2x buktam tárgyat de nem kellett miatta csúsznom mert első évben voltak, nem balhéztak mert nyomatékosan elmagyaráztam hogy ez itt nem jelent semmit, jövőre megcsinálom, kész. Mondd meg nekik, hogy a csúszás teljesen normális és sokszor az ember önhibáján kívüli az oka, pl. egy éven át csesznek meghirdetni egy tárgyat vagy nem jut rá idő a többi vizsga mellett etc. Nem véletlenül támogat az állam egy évvel többet mint ami papíron a képzés ideje.
2018. febr. 5. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
68%

Matek, mint készségtárgy?

Csak ezt ne mondd! A rajz, az ének, a tesi... készségtárgy. A matek max. a diszkalkuliásnak az, de akinek az a baja, nem olyan szakot választ, ahol 3 félév matek (+ 3 félév stat, módszertani szigorlat van... stb).


Egyébként nem csinálnék belőle nagy problémát. Ha jól neveltem, akkor a gyerekem érzi maga is a probléma súlyát és azon lesz, hogy behozza ill ne növelje a csúszást. Én is így voltam vele, amikor pont Mat3-ból buktam (sőt vizsgáig se jutottam el, mert nem sikerült a javító zh), nálunk még keresztfélév sem volt. Második felvételre 5-ös lett (a szig is).

2018. febr. 5. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Én is csúsztam, ez van. Ez az egyetemen már átlagos dolog, de az én anyám se értette soha mert nem járt egyetemre. El kell fogadni, nekik ez nem ismerős környezet, nálunk is ez volt kik az osztálytársaim, miért nem járok be hétfőn és pénteken ez hogy lehet, egyszer buktam akkor jaj most mi lesz, nem értette hogy van még 2 vizsgalehetőség abban a félévben és ha bukom majd felveszem újra...😁 Mondjuk ebből veszekedés sosem volt, de akkoriban már azt is nagyon untam hogy mindig mindent el kell magyarázni. Nem laktunk együtt úgyhogy végül leszoktam arról, hogy mindent elmondjak.
2018. febr. 6. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim válasza:
Egyáltalán nem buknék ki ezen. Azon már előbb ha azt látnám, hogy nem igyekszik, nem tesz eleget.
2018. febr. 6. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Ne aggódj ezen. Nem jó dolog, de pár hónapot jelent az életedből.

Utólag, ha már végeztél a sulival és dolgozol nem fog számítani, nem is fogsz rá igazán emlékezni.

Dolgozol majd 30-40 évet még a szakmában.Mit számít az a fél év, amennyivel később kaptad meg a diplomát? Semmit.

Ezt csak neked mondom,hogy ne emészd magad. Megtettél mindent, most nem sikerült, de a következőre már menni fog.

A szüleiddel nem nagyon tudsz mit kezdeni,vannak szülők,akik sosem jártak egyetemre és úgy kezelik,mintha általános iskola lenne, akkora szégyennek tartanak egy bukást.

Ne foglalkozz vele, csináld tovább a sulit, vedd fel amit lehet és majd következő alkalomra meglesz a matek 3. is. Ne bánkódj.

Egyébként ha ennyire nem értik a dolgok, akkor lehet felesleges elmondani is. Bár ott van baj, ha nem is akarják megérteni.

Ok ,hogy nem jártak egyetemre,nem tudják hogy megy. De ha meghallgatnának, megértenék a te oldalad is,akkor nem akadnának úgy ki.

Egyébként nagyon kevesen visznek végig egy egyetemet csúszás nélkül,főleg ha nehezebb a szak. Ha matek 3. van,akkor nem hiszem,hogy túl könnyűre jársz.:D

2018. febr. 6. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Ó,én több félévet csúszok és megkaptam,hogy így-úgy lejáratom őket,stb.
2018. febr. 6. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!