Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti mit csinálnátok igy a...

Ti mit csinálnátok igy a lányotokkal?

Figyelt kérdés
Van egy 19 éves lányom, érzelmileg labilis. Elég sokat veszekszünk, már nem egyszer próbálkozott öngyilkosságal. 3 éve minden évben egyszer megpróbalja, általában időben észre szoktuk venni. Jartunk vele orvoshoz, de egy idő utan az orvossal is eltudja hitetni, hogy mar jól van és elengedik. De most ismét mély ponton van. Rengeteg gyógyszert talaltunk a szobájában, egésznap aludna, és nagyon sokat sír. Pontosan nem tudjuk mi váltotta ezt ki nála. Félünk hogy imsét megfogja próbalni. A lábai televannak hegekkel, nem egyszer kellet össze varrni.

2017. jún. 22. 09:40
1 2 3 4 5
 11/45 A kérdező kommentje:
Az elejn kapott gyogyszert az alvas zavaraira (akkor meg nem tudtuk hogy rendszeresen bantalmazza magat) Homeopatias gyogyszereket kapot leginkabb. Sok rosszat hallottam, azokrol akik rendes gyogyszert szedtek, hogy teljesen leszedaltak.
2017. jún. 22. 10:55
 12/45 anonim ***** válasza:
78%
A homeopátia áltudomány, semmit nem ér. Ennyi erővel sima vizet is adhattál volna neki.
2017. jún. 22. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 A kérdező kommentje:
Nem fog elmenni orvoshoz, konyoroghetek neki akkor se.
2017. jún. 22. 11:03
 14/45 anonim ***** válasza:
87%

"Homeopatias gyogyszereket kapot leginkabb. Sok rosszat hallottam, azokrol akik rendes gyogyszert szedtek, hogy teljesen leszedaltak." - ezek után nem csodálom, hogy a gyerek szkeptikus az orvoslással szemben. Tudod, rég rossz, ha valakinek azon múlik a sorsa, hogy a kedves szülője miféle baromságokat hallott... hinnéd, hogy én is antidepresszánst szedek két éve? Igen, most is... a "legősibb, legdurvábbat". Na erről ennyit.

Igen, az első néhány hét pocsék, amíg kialakul az egyensúly... de utána lényegesen jobb lesz, minden szempontból. Ez a valóság.

2017. jún. 22. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
29%

"Dehogynem tarthatják benn.

Akinek ennyiszer volt öngyilkossági kísérlete, az zártosztályra kerül folyamatos megfigyelés alá. Itt nincs lekötözés, sem kínzás, mászkálhat szabadon az ajtóig, de ki nem mehet. "


Magyarországon nincs kényszergyógykezelés szuicid személyeknek. Nem tarthatják bent akarata ellenére pusztán azért, mert voltak öngyilkossági kísérletei, te nagyon nagy tévedésben vagy. Egyébként elképesztő, milyen sötétség van a fejekben arról, hogy mit csinál egy pszichiáter, mit egy pszichológus, mi a feladata egy akut pszichiátriai osztálynak és mi egy pszichiátriai gondozónak. Az, hogy a súlyosan labilis, önmagát vagdosó, többszörös szuicid kísérletet végrehajtó lányt elviszik egy sarlatánhoz, aki homeopátiás varázsbogyókkal eteti, de félnek a szakszerű, komplex kezeléstől, ami magában foglalja a megfelelő gyógyszeres és pszichoterápiát is, mindent elmond. Egyszer érdemes lenne felmérést csinálni, vajon hány, egyébként jó eséllyel megmenthető öngyilkos fiatal halála szárad az ilyen idióták lelkén.

2017. jún. 22. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
81%

Kísérlet = figyelemfelhívási hiszti, mert aki komolyan gondolja az nem kísérletezik, hanem megteszi azonnal.

Ezzel ti nem tudtok mit kezdeni, ezt az egészet pont az táplálja hogy ilyenkor mindenki vele foglalkozik és róla beszél. Rájött, hogy ha egyedül érzi magát vagy nem kapja meg a megfelelő figyelmet, ezzel megkaphatja. Persze a valódi segítséget elutasítja, így mindig a szokott módszerhez fordul. Persze legbelül tudja hogy nem normális, ez tovább táplálja a depresszióját és felőrül mindenkit, aki a közelében van és tényleg törődik vele. Klasszikus zsarolás (foglalkozzatok velem, vagy megteszem újra), amire radikális módszerrel kell reagálni. Én elmondanám neki hogy ez az egész mit művel a családdal, szembesíteném a tettei másra gyakorolt pusztító érzelmi következményeivel, amiből nem kérek többet és nem akarom, hogy mást is kitegyen ennek. Vagy segítséget kér és végigcsinálja, vagy elmegy. Erre valószínűleg újabb zsarolás és fenyegetőzés lenne a válasz, én mentőt hívnék azonnal és menne a zártosztályra.

2017. jún. 22. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
79%

"Magyarországon nincs kényszergyógykezelés szuicid személyeknek"

Tévedés, az ön -és közveszélyes embert addig bent tarthatják, amíg el nem múlik a pszichotikus állapot. Nézz utána.

2017. jún. 22. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
86%

"Korlátozottan cselekvőképes vagy cselekvőképtelen beteg a jogszabály által meghatározott személy kérelmére vehető pszichiátriai intézeti gyógykezelésbe. A beteg vagy jogszabályban meghatározott képviselője illetve hozzátartozója kérésére a bíróság az intézeti gyógykezelés indokoltságát és a beleegyezés érvényességét kérésére kivizsgálja. Ebben az esetben a kérelmet a klinika vezetője által megbízott személynek – az osztályvezető főorvosnak – kell benyújtani, aki a kérelmet köteles haladéktalanul továbbítani a bíróságnak. A bíróság az értesítés beérkezésétől számított 72 órán belül megvizsgálja, hogy az önkéntes gyógykezelés feltételei fennállnak-e. A bíróság a határozathozatal előtt meghallgatja a beteget, az intézetvezető által kijelölt osztályvezető főorvost, valamint beszerzi független – a beteg gyógykezelésében részt nem vevő –igazságügyi elmeorvos-szakértő véleményét. Amennyiben a gyógykezelés nem indokolt, a bíróság elrendeli a beteg elbocsátását. Ebben az esetben a beteget a bíróság jogerős határozatának közlésétől számított 24 órán belül el kell bocsátani az intézetből. A felülvizsgálat eredményeként a bíróság elrendelheti a beteg kötelező intézeti gyógykezelését is. A cselekvőképes beteget kérelmére, a cselekvőképtelen, illetve korlátozottan cselekvőképes beteget a gyógykezelésbe vételét kérő személy kérelmére az intézetből el kell bocsátani, ám az önkéntesen felvett beteg sem bocsátható el, ha a gyógykezelés során veszélyeztető vagy

közvetlen veszélyeztető magatartást tanúsít és emiatt fennáll az intézeti gyógykezelés szüksége. Ekkor a sürgősségi gyógykezelésre vonatkozó szabályokat kell alkalmazni. A bíróság az intézeti gyógykezelés szükségességét – még önkéntes gyógykezelés esetében is -időszakosan felülvizsgálja. A felülvizsgálatra harmincnaponként kerül sor. Erre a bíróság általi felülvizsgálatra csak akkor kerülhet sor, ha ez ellen a beteg nem tiltakozik."

2017. jún. 22. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 A kérdező kommentje:
Ez nem figyelem felkeltes, mert ha nem talaljuk meg, meghal. Es o ezzel tisztaba is volt/van. Nem zsarol minket, hogy o most megy es ongyilkos lesz. Csak megteszi, dolgozik es nem is keres rosszul, mar kinezett maganak egy lakast ahova menne. De egyedul nem akarjuk hogy menjen. Hiszen ott senki nem fogja megtalalni ha megteszi.
2017. jún. 22. 11:36
 20/45 anonim ***** válasza:
11%

"Tévedés, az ön -és közveszélyes embert addig bent tarthatják, amíg el nem múlik a pszichotikus állapot. Nézz utána."


Hidd el, hogy képben vagyok, részben szakmai oldalról, részben azért, mert magam is vittem már fekvőbeteg-intézménybe szuicid hajlamú barátot - ő is önként feküdt be, együttes erővel történő rábeszélés után. Ön- és közveszélyes embert igen, bent lehet tartani, egy (vagy több) szimpla öngyilkossági kísérlet viszont nem tartozik ebbe a kategóriába. Akarata ellenére KIZÁRÓLAG bírói döntéssel tartható bent egy beteg, ennek pedig kőkemény kritériumai vannak.


[link]

2017. jún. 22. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!