Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apukám azt állítja, hogy ha...

Apukám azt állítja, hogy ha nem járok egyetemre, akkor öngyilkos lesz! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Idén érettségiztem és természetesen szeretnék egyetemre járni, hogy diplomát szerezhessek. Csak egy szakot jelöltem meg, amit igazán szeretnék, de sajnos az ahhoz szükséges felvételi tárgyat elrontottam, így szinte lehetetlen, hogy az előző évek ponthatáraihoz hasonló értéket el fogok érni. Apukámmal is közöltem ezt, mire ő azt mondta, hogy van egy ismerőse, aki az oktatási hivatalnál dolgozik és ha fizetünk neki, akkor elintézi, hogy bekerüljek. Én ezt nem szeretném, mert abszolút nem becsületes dolog... Viszont azt mondta, hogy ha szeretném, ha nem, ez így lesz, különben öngyilkos lesz, mert nem akarja nézni, hogy "nyomorék vagyok" (diploma nélkül élek).

Szerintetek mitévő legyek? :(


2017. jún. 4. 16:09
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
91%

Ha annyira magabiztos vagy, hogy csak egy szakot jelöltél, nyilván nagyon jó tanuló vagy, tehát a hozott pontod magas, van bőven többletpontod. Emellett nem egy, hanem két felvételi tárgy van, az egyiket elrontottad, na bumm, nem duplázol, hiszen nyilván a többi (utalva újra a magabiztosságodra) nem jelenthetett problémát. Arról nem is beszélve, hogy a szóbelik még el sem kezdődtek...

Miért is nem hiszem el ezt a történetet?

2017. jún. 4. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
94%
3, a mai felvételi rendszerben ez már nem működik, korábban még meg lehetett oldani. És ezt egy felvételizőnek illene tudnia, ezért nyilván nem írna ekkora hülyeséget, hogy ismerős elintézn...
2017. jún. 4. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:
Akkor olvasd el újra az első pár sort. Csak egy szakot jelöltem meg, mert az az egyetlen olyan, amit szívesen csinálnék, és imádnám! Úgy gondoltam, hogy mást azért nem jelölök meg, mert ha esetleg arra vennének fel, akkor kínkeservesen végezném el azt a pár évet az egyetemen, annak pedig semmi értelme. Továbbá ez egy olyan szak, amihez kötelező volt egy bizonyos tárgyból emelt szinten érettségizni. Na pont ez az a bizonyos tárgy amit elrontottam, és csak hogy egyszerűbb legyen megérteni: ilyen esetben máshogy számolják a pontokat és akár milyen fullos lesz a szóbelim, nincs az az égi erő aminek a segítségével el tudnám érni a ponthatárt (és mivel ez a tárgy egy nyelv, az ebből a nyelvvből teljesített nyelvvizsgám pontjait sem kapom meg). +1: nyisd ki a szemed és jöjj rá te is, hogy igenis a mai világban a pénz befolyásol mindent, és ha eleget fizetsz akkor elérhetsz bármit, még a kisujjadat sem kell megmozdítanod érte. Azt nem tudom és nem is érdekel, hogy miért nem tudod elhinni a történetem, de én tanácsokat szeretnék kérni, és ha neked akadékoskodni van kedved akkor keress egy másik kérdezőt. Köszi
2017. jún. 4. 17:42
 14/29 anonim ***** válasza:
18%
Kérdező, szerintem fogadd el apukád segítségét, plána ha arra az egyetemre szeretnél menni. Ez a lelkiismeret dolog egy idealizált baromság. Ha érvényesülni akarsz az életben akkor élni kell az ilyen kiskapukkal.
2017. jún. 4. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
100%
Államira nem vesznek fel, vagy fizetősre se? Hány pontot kellene elérned?
2017. jún. 4. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
27%

Vannak ilyenek. Egy ismerősöm egy évig úgy járt egyetemre, hogy nem volt Neptun kódja, hivatalosan nem is járt oda. Közben csinálta a vizsgákat, papír leckekönyvben bejegyezték és következő éven, mikor bejutott, beírták a jegyeit.

2015-ben "kezdte" az egyetemet.

2017. jún. 4. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:

Ezen a szakon a fizetős helyre magasabb a ponthatár... Illetve tavaly az volt.

380-400

2017. jún. 4. 17:54
 18/29 anonim ***** válasza:
89%

Én is csak egy szakot jelöltem meg. Öt egyetemen. És fel is vettek.

A megoldáls, hogy újraérettségizel.

2017. jún. 4. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
18%

Alapból én se díjaznám apád ötletét, de viszont! Az első félévben felvesznek boldog-boldogtalant és a fele kibukik az első vizsgaidőszakban, a maradék meg a másodikban. Legalábbis amikor én kezdtem akkor 30-an kezdtünk és most vagyunk 10-en(második év vége). És voltak olyan évfolyamok, ahol kb 5 ember maradt államvizsgázni.

Ráadásul nálunk 280 vagy 290 a ponthatár, szóval eléggé minimum, csak annyira nehéz, hogy ilyen sokan kibuknak.


Ha ez megy a te kiválasztott szakodon is, akkor tökmindegy szerintem, hogy hogy kerülsz be, ha el akarod végezni. Csak csúsznál feleslegesen az évekkel.

2017. jún. 4. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
94%

Továbbá ez egy olyan szak, amihez kötelező volt egy bizonyos tárgyból emelt szinten érettségizni. Na pont ez az a bizonyos tárgy amit elrontottam, és csak hogy egyszerűbb legyen megérteni: ilyen esetben máshogy számolják a pontokat


Pont úgy számolják egy kötelező emelttel, mint kettővel, illetve emelt nélkül. MAx nem duplázol.


NEm mindenki hülye ám itt a pontszámításhoz, hogy megetesd :)

2017. jún. 4. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!