Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Húsvétkor nyuszit vesz a...

Húsvétkor nyuszit vesz a gyereknek, majd megöli és megeteti vele. Mi van a szülőkkel?

Figyelt kérdés

Egyre több ilyen történetet tudok a közeli ismerettségi körömben is, ahol a szülők a kis gyerekeknek húsvétra nyulat hoztak, a gyerekek örültek neki nagyon.Majd pár nappal később azt hazudják a gyereknek,hogy eltűnt a nyúl vagy ilyenek, közben meg épp azt ebédelik.De sokszor meg is mondják a szülők,hogy mi lett vele.

Az ilyennek mi értelme van?

Bár szeretem az állatokat, de nem vagyok annyira radikális állatvédő, eszek húst,bőr cuccaim is vannak stb..Szóval nem ez a része háborít fel, hanem az, hogy miért kell ezt tenni a gyerekkel? Megszereti az állatot, erre szó nélkül megölik és megeszik? Minek visznek egyáltalán haza ilyenkor nyulat, ha nem akarják megtartani házikedvencként?Minek kell akkor a gyerekek közé vinni?

Van olyan ismerősöm,aki már rég felnőtt, de a mai napig emlékszik erre, és még mindig nem érti ő sem,hogy a szülei ezt hogy tehették.

Van itt olyan aki ezt szokta csinálni húsvétkor ?Kérlek valaki magyarázza már el,hogy ez miért jó.

Ha valaki nyulat akar enni,akkor vagy vegye meg félkészen,vagy úgy intézze a dolgot,hogy a gyerekei ne tudjanak hozzá kötődni, kimaradjanak ebből.

Ha meg annyira nyulat akar adni húsvétkor a gyerkőcöknek, akkor keressen fel egy hobbitenyésztőt és annak tudatában vegye meg,hogy akár 10 évig is velük lehet a nyuszi, ugyanolyan felelősség mint a kutya vagy a macska tartása.


2017. márc. 29. 21:32
1 2 3 4 5 6 7
 21/64 anonim ***** válasza:
92%

Alapból ilyen a világ, megesszük a nyulat, csibét, falusi gyerekeknél ez elég természetes tud lenni...

De hogy hazudnak a gyereknek és pár nap után (a gyerek szempontjából mindenképpen) házikedvencet ölik meg, az erős. Egy elég érzelmes gyermek (vagy felnőtt) elég nagy pofont tud kapni így, amit nem tartok indokoltnak.

Ha a gyerek tudja, hogy az egy háziállat, amit megeszünk, de játszhat vele addig, az más, említettem már a falusi gyerekeket. Akkor sem garantált persze, hogy a kicsi ne sérüljön kicsit sem a kedvence levágásakor, de a fenti nekem kegyetlenebbnek tűnik.

2017. márc. 30. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/64 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem nincs vele minden oké. Ezen kívül buta és általánosító is :


"Ezek a családok nem hiszem, hogy értelmiségi körökből származnak, akiknek ez normális, azok vidéken élnek."

Pesten kívül minden vidéknek számít. Gondolom te is pesti vagy. Annyira szánalmas, hogy néhány pesti azt hiszi, hogy a Pesten kívül csak tanyák vannak és primitív emberek. Elárulok egy titkot. Vannak nagy és modern városok is. És vidéki is lehet értelmiségi. Bármilyen hihetetlen.

2017. márc. 30. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/64 Salx Narval ***** válasza:
90%
Hát igen, az 50%-os valószínűleg nem 100%-os.:D Szegény védett állatok vele sajnos nem sokra mennek.
2017. márc. 30. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/64 anonim ***** válasza:
25%

Meg kell teremteni az ebéd és a háziállat között az összefüggést. A boltokban kapható darabolt hús szerintem jobban hasonlít az ebédhez mint egy valaha volt állathoz. Ha lesz gyerekem én is csinálok majd ilyet ha húst akar enni.

A ragadozó kölyökállat nem sír ha meg kell öljön egy vadat. A mindenevő majomfajták sem. Ha egy növényevő elé teszel egy friss húst akkor csak megvonja a vállát. Az ember meg, nos benne van empátia és reményeim szerint a gyerekem nem fogja leszúrni a nyulat, hogy pörköltet egyen.

Nem tudom más miért csinálja, csak azt tudom engem milyen cél vezérelne ha lenne gyerekem

2017. márc. 30. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/64 anonim ***** válasza:
8%
Nos, en ismerek egy házaspárt, gyerek nélkül, ahol a férj minden évben vesz egy nyulat a feleségnek ajándékba, hetekkel húsvét előtt, aztán az asszony húsvét után megfozi
2017. márc. 30. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/64 A kérdező kommentje:

Látom csak kevés embernek ment át,hogy mire akarok kilyukadni.

Nyilván ha úgy viszik haza a nyulat,hogy előre megmondják a gyereknek,hogy mi lesz vele pár nap múlva,akkor még azt mondom oké.

De amikor semmit nem mondanak a gyereknek, aztán egyik nap arra megy haza a gyerek a suliból,hogy a nyuszi sehol, az igenis kegyetlenség. Ő kötődött hozzá, háziállatként szerette.

2017. márc. 30. 08:19
 27/64 anonim ***** válasza:
84%

50%-os lehet, hogy nem eszik húst, de helyette drogozik a nyomorult.

Az mennyivel különb?!

2017. márc. 30. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/64 anonim ***** válasza:
88%

Nálunk sosem volt ilyen.

Csak feltételezem:

az ilyen családok egyszerűen követnek egy társadalmi megszokást/ otthonról (saját gyerekkorukból) hozott mintát; átgondolás nélkül.

2017. márc. 30. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/64 anonim ***** válasza:
8%

#31

Ha ennyi leütés elég kérdésed pontos feltevésére, miért nem így tetted?

.

Ismered ezt a mondást úgye (legalbbis feltételezem):

"Aki 3 mondatban mondja el azt, amit 1-ben is lehetne, egyéb aljasságra is képes!"

2017. márc. 30. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/64 anonim ***** válasza:
92%

nálunk a nagymamám csinálta meg-már fazékban- a nyulat mindig, húsvét után..pár héttel. Nem tudtunk róla soha!! anyu árulta el amikor már nagyok voltunk.:)) Csak apám evett a nyúlból anyám, elmondása szerint csak merev arccal ült..

Bizti nem tennék ilyet:)!!

2017. márc. 30. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!