Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Húsvétkor nyuszit vesz a...

Húsvétkor nyuszit vesz a gyereknek, majd megöli és megeteti vele. Mi van a szülőkkel?

Figyelt kérdés

Egyre több ilyen történetet tudok a közeli ismerettségi körömben is, ahol a szülők a kis gyerekeknek húsvétra nyulat hoztak, a gyerekek örültek neki nagyon.Majd pár nappal később azt hazudják a gyereknek,hogy eltűnt a nyúl vagy ilyenek, közben meg épp azt ebédelik.De sokszor meg is mondják a szülők,hogy mi lett vele.

Az ilyennek mi értelme van?

Bár szeretem az állatokat, de nem vagyok annyira radikális állatvédő, eszek húst,bőr cuccaim is vannak stb..Szóval nem ez a része háborít fel, hanem az, hogy miért kell ezt tenni a gyerekkel? Megszereti az állatot, erre szó nélkül megölik és megeszik? Minek visznek egyáltalán haza ilyenkor nyulat, ha nem akarják megtartani házikedvencként?Minek kell akkor a gyerekek közé vinni?

Van olyan ismerősöm,aki már rég felnőtt, de a mai napig emlékszik erre, és még mindig nem érti ő sem,hogy a szülei ezt hogy tehették.

Van itt olyan aki ezt szokta csinálni húsvétkor ?Kérlek valaki magyarázza már el,hogy ez miért jó.

Ha valaki nyulat akar enni,akkor vagy vegye meg félkészen,vagy úgy intézze a dolgot,hogy a gyerekei ne tudjanak hozzá kötődni, kimaradjanak ebből.

Ha meg annyira nyulat akar adni húsvétkor a gyerkőcöknek, akkor keressen fel egy hobbitenyésztőt és annak tudatában vegye meg,hogy akár 10 évig is velük lehet a nyuszi, ugyanolyan felelősség mint a kutya vagy a macska tartása.


2017. márc. 29. 21:32
1 2 3 4 5 6 7
 11/64 anonim ***** válasza:
76%
Elég érdekes ismeretségi köröd lehet...
2017. márc. 29. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/64 anonim ***** válasza:
29%
És mikor hagyják már végre abba az emberek az általánosítást? Mindenki individuális. Gyerekek között is vannak érzékenyek, kevésbé érzékenyek, te valószínű, hogy az utóbbiba tartoztál. Felnőttek között szintén akad ilyen is, olyan is. Ennyi. Ez minden.
2017. márc. 29. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/64 anonim ***** válasza:
87%

Egy állattal, ha személyes kapcsolatot alakít ki az állat tartó, és még nevet is ad az állatkájának.


Az már több, mint puszta állatarás.

Elpusztítása az állattartónak már lelkiismereti kérdéssé válik.


Ha nincs személyes kapcsolat, és nevet sem ad az állattartó, kevesebb probléma lesz a tányérján látva egy rozmaringos pörkölt változatban tudomásul venni.

2017. márc. 30. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/64 anonim ***** válasza:
50%

Én vidéki vagyok.

És soha nem ölnék meg egy nyuszit! De semmilyen állatot. Viszont,csirkét és disznót eszek,de csak boltit.

És nem is értem az olyanokat,akik nevelgetik az állatukat,mindennap látják majd megölik. :(

2017. márc. 30. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/64 anonim ***** válasza:
10%

Nem egészen értem a kérdés felvetését, bár nem vagyok tökéletes.


Azért nem értem, mert az emberek alapvetően jók: keresztbe tesznek egymásnak, háborúznak, ok nélkül vegyszereket és kémiai mérgeket etetnek meg egymással, orvoslás nevében is, szennyezik a környezetet, majd miután gügyögnek a cocának, hogy "nőjjé' nagyra szépen! :)", kés döfnek a torkába (elnézést, aki nem ezt teszi, hanem fejbe lövi a malackát), majd megeszik.


Ez mind normális, emberi dolog, nemde? Szerintem az, magától értetődő. Az emberek alapvetően jók. Mi sem természetesebb, mint mi, az értelmes emberek megyünk disznyou' vágásra... De há' mindenki ez csiny'ájja nemde? Akkor meg jók vagyunk, hogy ezt csináljuk.


Így van. Értelmes és jóságos a legtöbb ember.

Abszolút normális dolog, csak mert megszokták.


Teljesen ép elméjű, hangsúlyozom? NORMÁLIS a legtöbb ember. Ajjaj, még mindig nem fogtad fel, kedves, drága olvasó:

te, azaz te: normális vagy.

mondom még egyszer: normális vagy, épelméjű vagy. Mert mérgezitek egymást gyógyítás nevében, valamint mert állatokat nyírtok ki szeretetből, és mert verekedtek haszon szerzésből, és mert háborúztok - vagy ki éppen ezek közül melyiket teszi.


Te, kedves olvasó, normális vagy, csak azért ,mert a többségi is ilyen, mint te. Ez feljogosít téged arra, hogy te bizony normális vagy és ép elméjű vagy.


Nem értesz egyet evvel?? Márpedig te igenis ép elméjű vagy. Az én véleményem is egy vélemény. Te normális vagy. El ne gondolkozz ezen, hiszen magától értetődő, hogy normális, ép elméjű vagy.


Olyan sokszor leírtam, hogy még akkor is elhiszed magadról, hogy normális vagy ,ha nem vagy normális.


.


Így működik a sértett egód és a pszichés én-védő mechanizmusod. Bebeszéled magadnak, hogy ép elméjű és normális vagy. Menj disznót lőni fejbe, kedves humánus, értelmes és jó lelkű embertársam. :) És lakjál jól vele, hisz mindenki ezt csinálja, épp ezért normálisak vagytok. :)


Nem, nem lelkiismeret furdalást okozok neked, ha nem a kisebbségi komplexusok ellenében felhívom a figyelmed arra, hogy te bizony ép elméjű vagy, és legyél ere büszke. :)


Köszönöm, hogy értelmes és ép elméjű vagy, ki olvassa e sorokat. :) Higgadtan, és átgondoltan. :) Igen, én lehet, hogy állatvédőként elmebeteg vagyok. Ti viszont ép elméjűek vagytok, menjetek disznóvágásra, üdvüzletem a disznónak, éljenek az emberek ,a malackák, mindenki... Jaj, bocsánat, de rosszat mondtam!! A malacka ne éljen, igazatok van. Érző gerinces emlős, mint ti és én. Neki tilos élnie addig, amíg a természet adná számára. Meg kell ölni általatok, mert ép elméjűek vagyok és igazságosak. :)


Na ez se normális, aki a jelen hozzászólást írta, ne is figyeljetek erre, hiszen mi mind normálisak vagyunk.


Mi mind egyéniségek vagyunk, nem kell követnetek senkit.

"Ige, mi mind egyéniségek vagyunk" - kórusban. :)


Mi mind ép elméjűek vagyunk, csak én, az állatvédő nem vagyok ép elméjű, igazatok van. :) Puszika, menjetek disznót gyilkolni, kedveskéim. Jó étvágyat a malackának. Valahogy fel kell hizlalni előbb, nemde? :)


Micsoda egy disznó vagyok én, hogy merészelek állatvédő lenni én, aki nem vagyok normális, csak ti mindannyian.


Mi mind egyéniségek és normálisak vagyunk, felnőttes, független, önálló gondolkodásmóddal. :)


Kivéve én, mert én hülye vagyok, hogy ilyeneket írok, igaz? :) Sőt, mondjatok légyszíves még negatívabbat, ha szeretnétek. Nem muszáj, csak ha szeretnétek. :)


Mi mind egyéniségek vagyunk - kórusban. :)


Jól esik kiírni magadból, kedveském, aki e sorokat olvassa? :)


ÉN MÁR A FELÉNÉL ABBAHAGYTAM AZ OLVASÁSÁT ENNEK (stb sztereotípiák, rutin kamu reakció, blabla)

- LINK. :) :

https://www.youtube.com/watch?v=-33gykQRks4

2017. márc. 30. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/64 anonim ***** válasza:
19%

"Én vidéki vagyok.

És soha nem ölnék meg egy nyuszit! De semmilyen állatot. Viszont,csirkét és disznót eszek,de csak boltit.

És nem is értem az olyanokat,akik nevelgetik az állatukat,mindennap látják majd megölik. :("


Hű az áldóját!! De rendes, humánus ember vagy!! :) elismerésem! :)


Te nem ölöd meg az állatot, hanem csak cinkosként megeszed... Ez igen! :)


Más elvégzi helyetted a piszkos munkát, te meg felnőttként olyan rendes, normális vagy, hogy megeszed a más által leölt állatot. :)


Most komolyan vállon veregettelek, ez igen, meghajlok előtted, ép elméjű embertársam! :)


Én kérek elnézést, hogy én állatvédő elmebetegként meghajlok előtted... hát hogy' jövök én hozzájárulni a színed elé egyáltalán, én, nem normális, a te nagyon humánus, nagyon normális színed elé...


Már itt se vagyok foglalkozok a többi kérdéssel még egy kicsit ma. :)


Ha már olyan sokat megválaszolok rendszeresen...


De de néha humorizálni is kell...

Nem lehet mindig komolyan filozofálgatni, meg ironizálni, nemde? :)


Dehogy akarok én lelkiismeret furdalást okozni neked, sőt, nem kell fáradoznod a gondolkodással!

A malac se gondolkodik, neked minek...? ;)

Nem várom, hogy fáradozz az agytekervényeiddel, kedves normális embertársam. :) Nálam úgy is értelmesebb és rendesebb vagy nálam, állatvédőnél. :)

2017. márc. 30. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/64 anonim ***** válasza:
7%

Kedves drága illető, akitől idéztem sorokat az imént, tartok attól, hogy esetleg ironizáltál. Tényleg, mi az az irónia??


Nem értem, buta vagyok, és elmebeteg állatvédő vagyok...


De majd valaki jön, és elmagyarázza számomra, mi az az irónia, mert nem értem... Nahát...

2017. márc. 30. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/64 anonim ***** válasza:
57%

#14

Szóval jobb, ha fél négyzetméteren kínlódva éli le az életét szerencsétlen, majd más elvégzi a piszkos munkát helyetted, hogy te megvehesd a boltban?

Szerintem az állatnak, de az elfogyasztójának is jobb, ha jó körülmények között, boldogan éli le a rövid életét a jószág.

2017. márc. 30. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/64 anonim ***** válasza:
90%
Ha már ennyire kedveled ezt a szót, tanuld már meg, hogyan kell helyesen írni: épelméjű.
2017. márc. 30. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/64 anonim ***** válasza:
2%

Tyű, én buta találtam egy történetet! :) Megosztom veletek, hátha én is okosodom, mert én buta vagyok!


Nézzük csak...:


- Röff, röff, anyjuk, röff, mit eszünk Ember-Vét-re? Emberhúst?


- De buta vagy, malac-aptyuk... Nem eszünk embert! A mai nap tiltva van! Majd Ember-Vét keddtől ismét eszünk az év 363 napján emberhúst! :)


- Nem eszek én csak szupermen hőőőst! Ember-hőst,

nem emberhúst, röff-röff...


- Pedig, aptyuk, ez az ember természetes sorsa, hogy levágjuk és megesszük, röff-röff... Mert mi rendes normális malackák vagyunk, röff...


És szépen röfögtek tovább a malac család,

amíg meg nem...


EDDIG A SZTORI, de szép volt, nekem tetszik, és nektek? :D

2017. márc. 30. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!