Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ezért leértékelődne a szemedbe...

Ezért leértékelődne a szemedben a gyereked?

Figyelt kérdés

32 éves,borsodi asszony vagyok. A családból csak nekem van diplomám,így engem tartottak a 'család eszének'. Édesanyám 'fényes jövőt' szánt nekem. Igenám,csak speciális diploma,ami után nem kapkodnak a munkaerőpiacon,kutatáshoz,tudományos pályához jó. Nekem pedig dolgoznom kell.

2 évet dolgoztam legutóbb nagy szerencsével egy jó helyen,amiből errefelé nincs sok. Ki is nézték a helyemet,és nemes egyszerűséggel a polgármester egyik ismerőse látja el már az én feladatomat. Azóta munkanélküli vagyok. Rengeteg önéletrajzot kiküldtem,elmentem interjúkra,nem szakmámba vágóakra is,minekutána egy pizzasütői állás úgy néz ki,összejött.

Anyám sírógörcsöt kapott,hogy ezért taníttatott,ezért kár volt,ezt 8 általánossal is végezhetném,mert betanított munka,ezen a helyen még szakács végzettséget sem kérnek. Kijelentette,hogy leértékelődtem a szemében,oda van a család esze,hullócsillag vagyok,és úgy gondolja,hogy túlértékelt engem,nem is vagyok én olyan okos.

Hiába mondtam,hogy ez nem az én döntésem volt,és a pozícióharc kikészítette az idegeimet,amúgy se baj most,ha kicsit pihenek,pizzát sütök kiskosztüm nélkül,de azalatt is keresgélek,és ha újra összejön,megint felveszem a kiskosztümöt.

Anyu kijelentette,hogy innentől úgy veszi,hogy csak érettségim van,mert a diplomám használhatatlan,nem jó semmire.

Férjem rám bízza a döntést (neki is van diplomája,csak a nyelvvizsga híján ő nem váltotta ki), én még nem döntöttem,de hamarosan kell,mert más lehetőség nincs,a pénzre meg szükségünk van.



2017. márc. 5. 08:46
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
83%

Számomra a gyerekemben való csalódottságot épp a te viselkedésed ellenkezője hozná ki. Ha otthon meresztenéd, mondva, hogy ha diplomát igénylő munkahelyet nem találsz, akkor nem is adod magad alább. Anyud nem gondol bele, hogy az idő nem állt meg.

A lehetőségek tárháza ma más képet mutat, mint amikor ő állt a munkakeresés feladata előtt.

Jómagam 8 általánost is nehezen végző otthonülő vagyok , akit a nagyanyja anno még azzal riogatott, hogy "tanulj, mert ha nem , utcaseprő lesz belőled", de te--véleményem szerint--a lehetőségeidhez mérten jól cselekszel. Tarts ki, folyamatosan keress tovább és ha úgy érzed, mintegy "pihenésképpen" akár jót tesz a jelenlegi időszak , akkor ne ess kétségbe anyud helytelen értékítélete miatt. Itt a tavasz , jön a nyár, pihentesd meg az idegeid és azon legyél, hogy mielőbb végzettségedhez illő munkát és fizut találj, ne a fejedhez vágott szavakon emészd magad!

32 éves korodban még nem kell eltemetned, leértékelned a "család eszét", csak azért, mert anyud nincs képben. Neki már akkor volt a te életed felöl egy elképzelése, mi leszel, ha nagy leszel, amikor pólyás korodban a jövődet tervezte. Csakhogy az ő álma és a te valóságod között jelenleg minimum egy emberöltő és egy diploma a különbség. Félfüllel néha belehallgatok a médiák híreibe, úgy hallottam, ma legnagyobb probléma, hogy nem elég "mobil" a magyar munkaerő. Kicsit távolabb nem keresgéltél ?

Biztosan akad olyan honlap, pályázati tanácsadó, ami új perspektívát, irányt, tippet, ihletet adjon.

[link]

[link]


Ne halj meg pár szón, főleg ne, ha nem rosszindulatból, hanem tudatlanságból és csalódottságból erednek!


Amin fennakadtam, az írásod végén említett pár sor volt. Az sokkal fontosabb anyud véleményénél, hogy a férjed viszont ne csupán a "hullócsillagot" lássa benned. Ne csak rádnézzen és kívánjon valamit, hanem ő is tegyen azért, hogy te ( ti ) könnyebben vészeld ( vészeljétek ) át ezt az időszakot!

Remélem, nem az a szereped, hogy előbb-utóbb mindenben mindenki csak rád támaszkodik majd és csupán erre megy ki az egész. Azt ne hagyd, hogy belehajszoljanak valamibe, vagy hogy te legyél az egyedül, akinek össze kelljen tartani a családi egységet, a békét, megteremteni, biztosítani az anyagi alapokat. Sok sikert, ne hagyd magad !

2017. márc. 5. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
87%
32 éves asszony.. Nem, te egy fiatal 32 éves nő vagy. Tegyetek együtt a pároddal a szebb jövőért, irány egy nyelvtanfolyam (nem nehéz dolog, hidd el, csak egy kis szorgalom kell hozzá, ne becsüljétek alá magatokat) és költözzetek Magyarország azon részére, ahol megbecsülik a szaktudásotokat. Téged nem csak anyukád bizonytalanított el, tudod te saját magad is, hogy nem ezért tanultál annyit.
2017. márc. 5. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
55%

A kérdésedre válaszolva: két egyetemista gyerekem van. A pályaválasztás előtt megbeszéltük, milyen diplomával lesz esélyük jó munkára. Tehát nem is jutottunk el addig, hogy leértékelődjenek a szememben a gyerekeim.


Én meg teszek rá, mi az, amivel jó munkára van esélye, mert azt akarom, azt tanulja, ami érdekli. NEm pénzeszsákot akarok belőle, hanem boldog embert.

Akadj le a kérdezőről, mert messze feletted áll... meg feltehetően a férje is, akkor is, ha nincs a kezében a diplomája.


Kérdező, én is úgy vagyok, mint a férjed, elvégeztem, államvizsgáztam, de akkor már tudtam, hogy nem fogom használni (pedig nem büfé, látássérült szakos gyp, csak éppen a rendszer ótvar rossz, ahol lakom, hiába nincs szakember, nem érdekel senkit). Ráadásul az a korosztály vagyok, aki belefutott, hogy általános orosz, középiskola német, de nem volt tanár, így négy év alatt semmit nem tanultunk...

Én 35 évesen váltottam, neked is ajánlom, mostanában van több ingyenes okj, a környékeden is tuti indul tb-bér, pü-számvitel...

És a munka nem szégyen, átmenetileg jó lesz a pizzasütés is, én büszke lennék a gyerekemre inkább, hogy nem majomkodik, mert ő diplomás és büdös a munka. Hajrá, lesz jobb is :)

2017. márc. 5. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
78%
Neked minden javaslatra van két ellenjavaslatod, ahelyett, hogy megfontolnàd őket.
2017. márc. 5. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 Fatal_3rror_ ***** válasza:
87%

"Nem pénzeszsákot akarok belőle, hanem boldog embert."

Hát biztos k..va boldog ember lesz aki 3-5 évet elb..sz az életéből aztán rájön hogy az életben nem fog tudni elhelyezkedni.


Belekényszeríteni sem lehet az embereket egy szakmába, viszont muszáj mérlegelni is, hogy mivel tud megélni amellett hogy mit szeret csinálni.


"Akadj le a kérdezőről, mert messze feletted áll..."

Kérdés miben áll az előttem válaszoló felett? Azzal hogy gyakorlatilag mindenre talált eddig egy kifogást?

2017. márc. 5. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
89%

Nem értem, ha annyira speciális diplomád van, akkor előtte nem gondolkoztál el azon, hogy mennyire és hol piacképes?

A másik, hasonló mentelítású vagyok, mint ti, nem szeretek váltogatni, újba belefogni, szeretem a lerágott csontot addig rágcsálni, amíg kitörnek a fogaim, de! Rájöttem, hogy én vagyok felelős az életemért, döntéseimért, ezért még 40 évesen is tanulok, hogy olyan szakmám legyen, amivel el tudok helyezkedni. Ha nincs gyereketek, akkor még költózni is kónnyebb. Ketten a férjeddel kerekedjetek fel és költózzetek olyan városba, ahol szakmádban tudsz elhelyezkedni.

Nincs apizzasütéssel baj, csak abból nem fogsz tudni megélni, gyarapodni.

A nyelvvizsga pedig tudom, hogy a férjed döntése, de amiket mondd az csak kifogás. Ha valaki bócsülettel elvégez egy egyetemet, akkor legyen tisztában azzal, hogy ahhoz nyelvvizsga is kell. Nem nyavalyogni kell, hanem egy olyan tanulási lehetőséget keresni, ami megfelelő.

Szívjátok fel magatokat, és az lehetőségeiteket aknázzátok ki, mert bár anyukáddal nem tudok azonosulni, de abban igaza van, hogy te ennél sokkal tóbbre vagy hivatott.

Félre ne érts, nem lenézlek, hanem megértelek, hiszen diplomával én is dolgoztam képesítést nem igenylő munkahelyeken, de aztán felismertem, hogy kis erőfeszítéssel tóbbre is vihetem.

Sok sikert!

2017. márc. 5. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
85%
Nem csalódnék tudom milyen a munkaerőpiaci helyzet Borsod,Szabolcs,Nógrád megyékben. Ha tudtok költözettek.
2017. márc. 5. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
93%
Ez a szívemre vagy az eszembe valóban egy összetett dolog, jelenleg én is ezért végzek 2 egyetemet (egyik a szív, másik az ész). Én úgy gondolom, hogy ha valaki már kiskorától fogva érdeklődik valami- akár nem piacképes- szakma iránt is, azt hagyni kell, mert valószínű, hogy képes lesz belőle pénzt csinálni (amúgy nem vagyok pénzközpontú, de kenyeret még mindig pénzért lehet venni a boltban). Viszont aknek érettségi előtt beugrik valami eszeveszett szak, akkor a szülőnek igenis joga van, vagy kelljen hogy legyen ahhoz, hogy más irányba terelje.
2017. márc. 5. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
90%

Én a helyedben gyorsan csinálnék egy OKJ-s tanfolyamot, vagy akármi ilyesmit, mert hiába a diploma ha kitörölheted vele a hátsód. Egy ilyen papírral nemhogy borsosban, de még az országban se nagyon fogsz érvényesülni.

Én egyébként is úgy vagyok vele, hogy sokszor többet ér egy OKJ, ami keresett és el lehet vele helyezkedni, mint egy diploma ami ugye magasabb végzettséget ad, de hasztalan mert sehova se kell.

2017. márc. 5. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
13%

Hát biztos k..va boldog ember lesz aki 3-5 évet elb..sz az életéből aztán rájön hogy az életben nem fog tudni elhelyezkedni.



MErt te csak abban bírsz gondolkodni, hogy csak az a jó, amivel gazdag lesz... képzeld, nem. Az én gyerekem simán elhelyezkedett szerinted tuti büfé és semmit nem érő társtan alappal és kriminológia mesterrel. Nem lesz belőle gazdag, de imádja. A te mérnököd meg lehet, hogy öt év múlva kugrik az iroda ablakán.

2017. márc. 5. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!