Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A te szemedben melyik súlyosab...

A te szemedben melyik súlyosabb bűn?

Figyelt kérdés
Megcsalni a szerelmedet, vagy lefeküdni a legjobb barátod/ barátnőd párjával?
2011. jún. 6. 14:16
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
68%
ez nem ugyanaz?
2011. jún. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
70%
Ugyan az.
2011. jún. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
75%
Egyik 19, másik 1 híján 20.
2011. jún. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy nem írtam elég érthetően, elnézést.


a., eset: egyedülálló nő vagy, van egy legjobb barátnőd, akinek a párjával lefekszel.


b., eset: nem vagy egyedülálló nő, van párod, őt megcsalod egy idegen személlyel.

2011. jún. 6. 14:21
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanaz, és mindkettőt elítélem. Gerinctelenség. Ha fellobban egy új szerelem, tessék odállni a régi elé, és megmondani neki, és utána tiszta lappal kezdeni a másikkal!
2011. jún. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
És tényleg kíváncsi vagyok a megítélésre, konkrét válaszokra.
2011. jún. 6. 14:21
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Nagyjából ugyanakkora.

Mindkét esetben összetöröm azt az embert, aki engem szeret, és megbocsájthatatlan bűnt követek el.

Szóval mindkettőt ki is hagyom az életemből. :)

2011. jún. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Mindkét verzió ugyanolyan gerinctelenség. Nem tudom súlyozni. Az én szememben ugyanaz. Hiszen az "a" esetben a legjobb barátnődet vágod taccsra, "b" esetben pedig a szerelmedet. Mi a különbség? Semmi!
2011. jún. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
71%

Az, ha a legjobb barátnőd párjával fekszel le.

A megcsalásnak lehet számtalan oka, lehet, hogy a kapcsolat már a végét járja stb...

De a barátságot nem szabad így elárulni.

Illetve ez nem barátság.

2011. jún. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
50%

Ki volnék én, hogy ítélkezhessek, és megmondhassam, mi bűn és mi nem?

A megcsalás döntés kérdése. Ha megcsalom a szerelmemet, akkor ő már nem a szerelmem. Azt a kapcsolatot már rég megette a fene. Ezért tisztességesebb előtte szakítani.

Lefeküdni a barátod/barátnőd párjával - nos, ízlés dolga... de ne felejtsük el, hogy ehhez két ember kell, úgyhogy csak a fele balhé a tied, a másik azé, aki megcsalta veled a barátodat/barátnődet.


Ha ebből a szempontból nézed, megcsalni a szerelmedet 100%-ban a te döntésed, a másik pedig csak 50%-ban.

2011. jún. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!