Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ezért leértékelődne a szemedbe...

Ezért leértékelődne a szemedben a gyereked?

Figyelt kérdés

32 éves,borsodi asszony vagyok. A családból csak nekem van diplomám,így engem tartottak a 'család eszének'. Édesanyám 'fényes jövőt' szánt nekem. Igenám,csak speciális diploma,ami után nem kapkodnak a munkaerőpiacon,kutatáshoz,tudományos pályához jó. Nekem pedig dolgoznom kell.

2 évet dolgoztam legutóbb nagy szerencsével egy jó helyen,amiből errefelé nincs sok. Ki is nézték a helyemet,és nemes egyszerűséggel a polgármester egyik ismerőse látja el már az én feladatomat. Azóta munkanélküli vagyok. Rengeteg önéletrajzot kiküldtem,elmentem interjúkra,nem szakmámba vágóakra is,minekutána egy pizzasütői állás úgy néz ki,összejött.

Anyám sírógörcsöt kapott,hogy ezért taníttatott,ezért kár volt,ezt 8 általánossal is végezhetném,mert betanított munka,ezen a helyen még szakács végzettséget sem kérnek. Kijelentette,hogy leértékelődtem a szemében,oda van a család esze,hullócsillag vagyok,és úgy gondolja,hogy túlértékelt engem,nem is vagyok én olyan okos.

Hiába mondtam,hogy ez nem az én döntésem volt,és a pozícióharc kikészítette az idegeimet,amúgy se baj most,ha kicsit pihenek,pizzát sütök kiskosztüm nélkül,de azalatt is keresgélek,és ha újra összejön,megint felveszem a kiskosztümöt.

Anyu kijelentette,hogy innentől úgy veszi,hogy csak érettségim van,mert a diplomám használhatatlan,nem jó semmire.

Férjem rám bízza a döntést (neki is van diplomája,csak a nyelvvizsga híján ő nem váltotta ki), én még nem döntöttem,de hamarosan kell,mert más lehetőség nincs,a pénzre meg szükségünk van.



2017. márc. 5. 08:46
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
95%

32 éves férjes asszony vagy, anyukád véleményét, ha nagyon rendes vagy meghallgatod és lapozol.

Muszáj nektek Borsodban laknotok?

Váltsatok az ország olyan területére, ahol megbecsülik a diplomádat és annak megfelelően fizetnek is.

Budapest és környéke, Győr-Moson-Sopron megye, Somogy, Veszprém megyék ...

A bónusz hozzá, hogy még édesanyád lélekromboló közelségétől is kikerülsz.

2017. márc. 5. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
72%
"(neki is van diplomája,csak a nyelvvizsga híján ő nem váltotta ki", Tehát nincs, mert nem az ő döntése, hogy nem ment el a diplomáért, hanem nem kapta meg a diplomáját!!
2017. márc. 5. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 A kérdező kommentje:
Kettes: erre nagyon ugrok, VAN egy KIVÁLTATLAN diplomája,mert záróvizsgázott,és nem pedig takarítani járt az egyetemre! Ne keverjük már össze azzal,aki sose járt oda! Ő mindent végigcsinált,a nyelvvizsga kivételével.
2017. márc. 5. 08:59
 4/39 anonim ***** válasza:
72%

Ugorjál nyugodtan, (bár nem értem miért?), de akkor sincs diplomája, ha nincs meg hozzá a nyelvvizsgája. És nem nem váltotta ki, hanem nem kapta meg!! Ki mondta, hogy takarítani járt az egyetemere?

Neked milyen diplomád van, ami ennyire használhatatlan?

2017. márc. 5. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 A kérdező kommentje:
Első válaszoló: sajnos itt van lakáshitelünk,mert olyan pici pénzből éltünk,hogy csak olcsóbb környéken tudtunk maradni. Nincs ötlet -a munkásszállón kívül,ami nem mindenkinek elérhető-, hogy máshol hogyan oldanánk meg a lakhatást. Az albérlet arrafelé nagyon drága.
2017. márc. 5. 09:03
 6/39 mantis religiosa ***** válasza:
88%

A mostani idős korosztály sajnos nincs tisztában a mai dolgokkal. Édesanyámnak 32 év munkaviszony után mondtak fel, leépités miatt. Lassan 5 éve munkanélküli. Nagymamám(az édesanyja) állandóan cseszteti, hogy nem igaz, hogy nem talál munkát, biztos az Ő hibája ez is, mint ahogy az is, hogy felmondtak Neki, meghogy aki akar, az talál magának munkát. És hiába mondom Én is, meg az ismerősök is, hogy már régen más világ van, nem hajlandó tudomásul venni.


Ne törödj az ilyen beszólásokkal, aki nincs benne ilyen helyzetekben, annak fogalma sincs, milyen érzés, amikor az ember haszontalannak, feleslegesnek érzi magát, és hogy ilyenkor mennyire " jól " tud esni, ha még rúgnak is beléd egyet. Nézd el neki, lépj túl rajta, még ha nehéz is, ugyanis szegénynek gőze sincs a valóságról.


Ne add fel a reményt, hajnal előtt legsötétebb az éjszaka!

2017. márc. 5. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 A kérdező kommentje:
Köszönöm,hatos válaszoló!
2017. márc. 5. 09:05
 8/39 anonim ***** válasza:
93%
Tényleg, milyen diplomád van? Egyébként sajnos a férjednék nincs diplomája, ha jogilag nézzük. (igen, igazságtalan)
2017. márc. 5. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
92%

Túl fontos ez nektek... A diploma nem presztízs kérdés, az ember nem lesz tőle sem jobb sem rosszabb, max több pénzt keres. Nekem van diplomám, nőként így könnyebb, a páromnak nincs, de jó szakember. Többet keres, mint én, csak nekem az nem menne, mert baromi megterhelő.

Ne foglalkozz mások véleményével, ha neked úgy érzed, hogy az a jó, csináld azt, ha te magad érzed, hogy többre vagy hivatott, költözzetek el és dolgozz a szakmádban.

2017. márc. 5. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 A kérdező kommentje:

Négyes: nekem van nyelvvizsgám,középfokú angol,úgy én megkaptam,ha így jobban tetszik.

A 'kiváltani' szót pedig használják. 'Kiváltatlan diplomákról' beszélnek a médiában is.

A diplomáról nem beszélnék,mert tényleg nagyon ritka,nem szokványos.

2017. márc. 5. 09:08
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!