Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért jó 19 évesen is ilyen...

Miért jó 19 évesen is ilyen burokban tartani?

Figyelt kérdés

Alapjáraton nem vagyok az eljárogatós típus, de pl azt nem engedi meg anyám, hogy ott aludjak az egyik barátomnőmnél, azzal a mondvacsinált okkal, hogy náluk mindig hideg van. Soha sem volt még náluk..

Meg azt sem engedi meg, hogy barátom legyen, konkrétan akárki próbálkozna nálam, azt akarják, hogy lerázzam magamról. Speciel múltkor odajött hozzám egy srác, amikor ő is ott volt és konkrétan kényszerített, hogy küldjem el.

Ha elmondom neki, hogy nem vagyok gyerek, szeretnék magamnak teret, akkor hisztinek tudja be, mindig elmondja, hogy annnyira kikészítem. Csak azt nem tudom mivel, ha sosincs velem semmi baj.

Komolyan mondom ha dogát írunk valamiből, akkor azt is fel kell mondanom neki. Nincsenek rossz jegyeim egyáltalán, szóval gyakorlatilag semmi oka rá. Ha azt mondom, hogy egyedül is megy ez, nem kell segíteni, akkor meg olyanokat vág hozzám, hogy ilyenkor mindig annyira kikészül, felidegesíti magát. Meg egyszer amikor azt mondtam, hogy akkor joban neki tudok állni tanulni, ha akkor állok neki, amikor én szeretném, akkor meg pofon vágott. Ezt megint nem érdemeltem meg szerintem, mert semmi sértés nem volt benne és teljesen normális hangnemben közöltem vele.


2016. dec. 21. 15:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
36%
Felnőtt vagy. Költözz el.
2016. dec. 21. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
12%
19 évesen te hol írsz még dogát?
2016. dec. 21. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

1: Miből? :D


2: Suliba járok. Évvesztes vagyok + másik suliba mentem, ahol bizonyos okok miatt előről kellett kezdenem az évet.

2016. dec. 21. 15:38
 4/11 anonim ***** válasza:
75%
A leírásod alapján úgy vélem, hogy te felnőttesebben gondolkodsz, mint a saját édesanyád. Tisztában vagyok vele, hogy milyen, ha alapvető dolgokat nem tudsz megértetni egy elméletileg felnőtt emberrel. Csak annyit tudok tanácsolni, hogy próbálj meg beszélni vele arról, hogy attól mert mondjuk barátod van, ő nem fog téged elveszíteni. Meg hát próbáld meg a tudtára adni, hogy még mindíg jobb ha elmondod neki, hogy mi van veled, mintha titkolóznál. Mert ugye minél jobban tiltanak valakit valamitől annál inkább csinálja. Ezt neki is meg kell értenie :)
2016. dec. 21. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
58%
Nem túl normális dolog ennyire kisajátítani a gyereket. Mivel suliba jársz, annyit tudsz tenni, hogy elfogadod a helyzetet, alkalmazkodsz, és mihelyt megteheted, elhúzol otthonról, és a saját lábadra állsz. Addig is gyűjtsd a pénzt, nézegesd a lehetőségeidet.
2016. dec. 21. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
79%

Ezért kell már 15-16 évesen teret csinálni magadnak lázadással. Kicsit legyél erőszakosabb. Lehet, hogy nagy viták lesznek, de nevetséges, amit az anyád művel...

20N

2016. dec. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
63%
Az anyukád buta.
2016. dec. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
79%

19 évesen nem értem mért fogadsz neki ennyire szót. Én ha ott akarnék aludni a barátnőmnél, akkor megmondanám, hogy ma a barátnőmnél alszok, és ennyi. Nem engedélyt kérnék, csak közölném. Ha kötözködne, megmondanám, hogy amíg nincs normális indoka, addig nem érdekel. Vagy erre mit reagálna szerinted? Bezárna, vagy mi?

Mondjuk nekem az is nonszensz, hogy pofon vágott ilyen apróság miatt, kitudja, hogy erre mit reagálna. De akkor is valahogy el kell kezdened ellenszegülni, mert ha mindig megteszed, amit mond, akkor örökre irányítani fog.

Én 17 éves korom óta vagyok együtt, a barátommal, és már 17 évesen is nála aludhattam. Jó, mondjuk én a harmadik lánya vagyok anyámnak, szóval... :) De a nővéreimmel se volt ilyen szigorú, elengedte őket már 16 évesen is bulizni. Azt szokta mondani, hogy őt nagyon bezárva "tartotta" a mama, de ugyanúgy eljárt, meg kiszökött, csak semmit nem mondott el neki cserébe. Ellenben mi a nővéreimmel mindent elmondtunk, megbeszéltünk vele.

Szóval szerintem ha már szót nem tudsz vele érteni sehogy, akkor kezdj el "lázadni"!

19/L

2016. dec. 21. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
21%
Amúgy én is suliba járok még (az érettségim már meg van, csak egy ingyenes okj képzésen ott maradtam még). A tanulásba azért beleszokott szólni, hogy ha rosszabb jegyeim vannak vagy valami, bár kikérdezni soha nem kérdezett, max ha én akartam. De ezt még megértem, hisz ő fizeti többnyire a tankönyveket, meg mindent, szóval azért van hozzá köze.
2016. dec. 21. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
78%

GOndolom anyukád nincs állandóan a seggedben. Ismerkedj,barátkozz, csináld amit a többi korodbeli.

Max nem viszed haza bemutatni a barátod..Ennyi.

Ha hagyod,hogy dróton rángasson,akkor még 30 évesen is itt fogsz tartani. (Láttam már ilyet)

Én amúgy suli után menekülnék otthonról.Anyukád nem normális.Gondolom férje/párja sincs.(nem véletlenül)

2016. dec. 22. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!