Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem bírja elviselni...

Miért nem bírja elviselni anya, ha nálunk van a barátom?

Figyelt kérdés

Pedig bírja őt, ha nem nálunk vagyunk, hanem elmegyünk valahova, akkor semmi kifogása az ellen, hogy a barátom is jöjjön, sőt sokszor ő hívja, meg akkor beszélget vele stb.

Viszont hogy átjöjjön hozzánk, hááát.. már azt is sokallja, hogy kéthetente egy estét nálunk töltsön (péntek kora estétől szombat ebéd utánig)

Az ilyeneket már 2-3 hétre előre le kell szervezni vele, és még akkor is jön a keverés az utolsó pillanatban, hogy ő fáradt és korán aludni akar, stb, egyrészt nem értem, ebben miért gátolná, hogy a szobámban ott van a barátom, másrészt kamu, mert ilyenkor ha inkább a barátom szüleinél vagyunk, akkor látom facebookon hogy anya még este 11-kor is osztogat meg képeket meg mindent...

Tőle már kérdeztem, mi baja vele, de annyit mond, hogy semmi, majd jövő hétvégén átjöhet, de addigra mindig épp közbe jön valami "véletlenül".

Valaki érti ezt? Mi baja azzal, ha nálunk van, ha egyébként nincs vele baja mint emberrel??


2016. nov. 28. 11:03
1 2 3 4 5
 21/45 A kérdező kommentje:

#20 nem tudom, mirol beszelsz. Szex ejjel van, mikor mar alszanak nem pedig vacsi elott, es akkor is mosdok utana. Ne legyel mar undorito.


Igen rendszeresen jonne, mi ezzel a baj? Kapcsolatban vagyunk, nyilvan akarunk egyutt lenni. Messze lakik, szoval muszaj egyutt is aludnunk, kulonben mire odaer, indulhatna is haza (szo szerint)

Amugy 20 evesek vagyunk, nincs szo "gyerekkori egyuttalvasrol".

2016. nov. 28. 14:34
 22/45 A kérdező kommentje:
Bocsi addigra toroltek a kommentet, nem a mostani 20-asnak ment
2016. nov. 28. 14:35
 23/45 A kérdező kommentje:

De mit kell "osztozni" a wc-n meg a furdon? Egyszerre ugyis egy ember van bent, nem mindegy, hogy ki az? Ha meg anyam megy be, nem mindegy, hogy ki nincs bent?

Apamat valahogy sose zavarja, pedig o hisztisebb tud lenni.

2016. nov. 28. 14:38
 24/45 A kérdező kommentje:
Elírtam, csak én vagyok 20, a barátom 22 (nem tudom, számít-e)
2016. nov. 28. 14:50
 25/45 anonim ***** válasza:
72%

Kedves 20 éves kérdező, mi a búbánatért itt kérdezősködsz, amikor erre édesanyád tud korrekt választ adni? Amúgy meg elvitték a fiúdat a családi nyaralásra, normálisak vele, kedvelik, legyen ennyi elég. Menj át hozzájuk te aludni, és kész.

Egyébként én sem örülök, ha pl. a srácaim barátait vagy csajait kell kerülgetnem a házban, elvárom, hogy megbeszéljük előre az ittalvást, és nem gondolom, hogy magyarázkodnom kéne a saját házamban, ha nemet mondok.

2016. nov. 28. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
72%

Igen, osztozni kell. Ezen is mit nem tudsz megérteni? Én pl. szeretek hosszan ücsörögni a kádban, és mivel egy kádunk van, ezért általában ezt megszoktam beszélni a többiekkel. Most anyukád nem fog odaállítani ezzel a barátod elé... ilyen példákat képzelj, ehhez hasonlókat. Hiába hiszed azt hogy a barátod láthatatlan, attól még igenis vannak miatt határok, "korlátozások", oda kell rá figyelni úgymond, hogy ő is fürdeni, enni, akármit csinálni szeretne. És a legtöbben ezt nem szeretik hosszú távon hetente játszani a saját otthonukban. Ez ugyanolyan, mintha lenne egy saját otthonod, ahol élsz valakivel, és az a valaki egyszer csak rendszeresen elkezdene felhordani a párját. Örülnél neki, ha ő hallgatnál hogyan wcézel, ha ott lenne, ahogy felébredsz, és innád a reggeli kávédat, mikor fürdeni mennél, mikor csak úgy valami szakadt izében néznéd a tévét? Hát, szerintem nem nagyon. Tehát felnőtt emberként nem tudom hogy nem lehet megérteni, hogy ez igenis zavaró tud lenni.

Én 21 éves vagyok, szintén a szüleimmel élek, párom annyira távol él tőlem, hogy 2 (jobb - értsd legtöbbször drágább - esetben 1) átszállással jut el Budapestre, és mégis, amikor ide fog jönni (mostanság van tervben) fel sem merült bennem, hogy a szüleim nyakára kéne költöztetnem őt vagy a magánéletünket, hogy reggelente őt nézzék kávézás közben - pedig ismerik, szeretik, semmi bajuk nincs vele. De felnőtt emberek vagyunk.

2016. nov. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
61%
Majd ha összeházasodsz a barátoddal, különköltöztök, meglesz a saját életetek, és mondjuk édesanyád rendszeresen megkér, hogy hadd aludjon már nálad a legújabb fickójával... megnézném, mennyire leszel engedékeny.
2016. nov. 28. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 A kérdező kommentje:

Természetesen alhatna nálam, ha nem valami nagyon gázos a pasi - koszos, tolvaj, stb.

Már írtam, hogy más a napi rutinunk, anya max délután szokott befeküdni a kádba mikor nem vagyunk ott, vagy elmegy a helyi gyógyfürdőbe. Különben is a barátom a legtöbbször lezuhanyzik otthon meló után, Mielőtt átjön, szóval nem is használja nálunk a fürdőt. Wc meg kettő van, muszáj volt mert apa szeret beülni fél órákra :D

Hát nyilván úgy oldjuk meg, hogy én megyek hozzájuk többször, de akkor meg azon problémátik anya, hogy ne legyek állandóan ott.

Azt meg írtam, hogy próbáltam megbeszélni anyával, de nem lehet belőle értelmes választ kihúzni.

2016. nov. 28. 15:10
 29/45 anonim ***** válasza:
53%

Nézd. Akár elfogadod, akár nem ez van. Anyukád nem szereti, ha a lakásában plusz személy tartózkodik rendszeresen. Megsúgom, a felnőttek 90 százaléka így van ezzel. Ezt majd csak akkor fogod megérteni, ha te kerülsz hasonló helyzetbe. Pl. lakótárs viszi fel az aktuális partnerét a közös albérletbe, és tesz rá, hogy ez téged zavar e, vagy a saját gyereked csődíti oda a pasijait, mikor te alig várod, hogy nyugiban otthon lehess.


Ha nem lennél ilyen végtelenül önző, kicsit elgondolkodhatnál, hogy nem csak neked vannak szempontjaid. Te kufircolni vágysz, anyád meg egy normális estére, ahol nem egy plusz személy miatt feszeng a SAJÁT lakásában.

2016. nov. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 A kérdező kommentje:

Voltam már közös albiban másokkal, és hozta fel a szobatársam a pasiját. Nem zavart.

Sőt, ha jön hozzánk vendégségbe valaki, az az én szobámban alszik, nekem meg a kanapén kell, a nappaliban. Nem csinálok belőle ügyet, minek? Ez van. Nem tartom magam önzőnek.

Sebki nem mászkál otthon vállalhatatlan ruhákban akkor se, ha csak a család van otthon.

Általában úgy néz ki a dolog, hogy péntek este vacsira megérkezik a barátom, útközben sokszor bevásárol másnapi ebédhez. Kajálunk, aztán leülünk négyen beszélgetni, társasozni, zenét hallgatni, stb. Anya elmegy aludni 11-12 körül, mi hárman még Folytatjuk a "bulit" egy picit. Szombat reggel anya felkel 8-9 között, elintézi a fürdést-hajmosást stb-t. Mi kb akkor kelünk fel, mire ezzel végez. Ha anyának van kedve főzni, akkor mi délelőtt elvisszük a szelektív szemetet a gyűjtőbe, segítünk apának bevásárolni, vagy kereket cserélni, vagy épp amit kell. Ha anyának nincs kedve főzni, akkor mi csinálunk ebédet. Ebédezünk, utána vagy maradunk, ha valami nagyobb kaliberű házimunka van (pl tűzifa hasogatás, lombseprés, stb) és segítünk benne, aztán ha végeztünk (vagy nem volt nagyobb munka akkor ebéd után) átmegyünk a barátomhoz. Szóval Max annyiban korlátozzuk anyát, hogy nem szakad bele abba, hogy egyszerre kell mosnia meg főznie meg takarítania. Ez önzőség?

Arra meg, hogy a szülők 90%-a nem tolerálja, annyit tudok mondani, hogy egyetlen szülőt se ismerek, aki hasonló, mint anyum. Mindenki szívesen látja a gyereke párját vagy akár haverjait. :/

2016. nov. 28. 16:29
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!