Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Beleszólhatok-e a gyerekem...

Beleszólhatok-e a gyerekem döntéseibe?

Figyelt kérdés
2016. aug. 24. 08:15
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
60%
Véleményt mondhatsz, ha érdekli, de amúgy nem. Te mit szólnál, ha a te édesanyád beleszólna a döntéseidbe? Nem tàn idegesítônek és megalázónak gondolnàd?
2016. aug. 24. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 A kérdező kommentje:
A lényeg sajnos lemaradt. A lányom 18 éves, a pasija 29. Kihasználja, megalázza, megcsalja. Tűri. Megbocsát. Én már nem tudom jó szemmel nézni. Sajnos már nem mond semmit, kérdezni nem lehet tőle. Ezt én nem bírom elviselni, hogy konkrét hülyét csinálnak a gyerekemből...
2016. aug. 24. 08:23
 3/51 anonim ***** válasza:
100%

Az attól függ, hogy hány éves... és miben szólnál bele?

18 éves korig szerintem beleszólhat a szülő, utána már csak javaslatot tehet.

Az én szüleim is így csinálták, és sokszor igazuk volt, jobb volt a rálátásuk egyes dolgokban. Valószínűleg a lányaimnál is így fogok tenni...

2016. aug. 24. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 A kérdező kommentje:
Véletlen szöveg nélkül ment el a kérdés. Fentebb olvasható a probléma.
2016. aug. 24. 08:26
 5/51 anonim ***** válasza:
28%
Amíg otthon lakik, addig beleszólhatsz. GOndolom még iskoláztatod, stb....
2016. aug. 24. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
97%

3-as vagyok...

Én fiatal anyuka vagyok még, tehát úgy érzem, hogy kicsit most a kettő közt vagyok. Emlékszem hasonlóra az én életemből, de már szülőként is látom a lényeget.

Ez nagyon nehéz, mert sokszor a gyerek nem azért tűr, mert annyira szerelmes, hanem mert nem akarja elhinni, hogy az "anyámnak megint igaza volt". És ezért inkább nyel és elnéz. De ott lehet benn az, hogy nem akarja feladni, mert milyen már, hogy ennyi volt.

Szülőként viszont igen, most már étlrzem milyen lehet/lenne végignézni, ahogy a lányom, akit én imádok és óvom/tam mindentől ilyen helyzetbe kerül. :(

Nincs igazán jó tanács szerintem.

Azt mindenképp érezze a lányod, hogy számíthat rád, mellette vagy. Próbáld meg a döntéseit ráhagyni, hátha akkor elmúlik a dac belőle és ő maga felismeri, hogy nem azért tűr, hogy ne neked legyen igazad, hanem mert eddig hülye volt és változtatni akar.


Amúgy, nem írtál már ki egy kérdést korábban, hogy a lányod párja csúnyán beszélt a láynoddal, hogy "pattanjon fel, mert indulnak" de a lányod éppen evett..?

2016. aug. 24. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
100%

Nem szólhatsz bele, de a véleményedet elmondhatod. Bár segíteni szerintem sajnos nem fogsz tudni, amíg a lányod nem akarja elfogadni a segítséged, megfogadni a tanácsod.


A sógornőm ugyanebben a helyzetben volt, csak ő most 35 éves, 2 gyereke van és 15 év után próbál megszabadulni a párjától, aki egy vadállat (fizikai, lelki erőszak). A család mondhatott neki bármit...mondták szépen, mondták csúnyán, semmi nem használt. Szült két gyereket, most meg vergődik.

2016. aug. 24. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 A kérdező kommentje:
Nem én voltam. :) Igen, én is úgy látom, hogy a lányom pontosan tudja, hogy igazam van, talán ezért nem akar szembenézni a dolgokkal...nagyon nehéz...ez megy egy éve. Ezt nézni....borzalmas...se veled-se nélküled kapcsolat...és ráadásul nem egy "főnyeremény" a gyerek..sem stílusra, sem viselkedésre...max. jól néz ki, ennyi. Valami megmagyarázhatatlan kötelék van közöttük...Minden egyes alkalommal megfogadom, hogy nem szólok nem kérdezek...de egyszerűen nem bírom megállni...annyira fáj...nekem. Százszor jobbat kaphatna, oda vannak érte a pasik...
2016. aug. 24. 08:35
 9/51 anonim ***** válasza:
27%

A neveles nagy reszben peldamutatas kis szazalekban beleszolas.

Meselj neki arrol mekkora tisztelettel bant es banik a ferjed veled.

Meselj arrol hogy udvarolt neked.

A lany az annyat utanoza es az apjat keresi minden feefiben.

Jotanacs kivallo beleszolas ugy sem segit

2016. aug. 24. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
29%

"A lany az annyat utanoza es az apjat keresi minden feefiben. "


Ekkora hülyeséget ritkán ír valaki!!!!!

2016. aug. 24. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!