Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A kamasz fiamra rossz hatással...

A kamasz fiamra rossz hatással vannak a barátai. Beleszólhatok, hogy kivel barátkozzon?

Figyelt kérdés
...úgy tűnik semmit nem tehetek...Lepereg róla a véleményem.( nemsokára 18 éves lesz.) Mit javasoltok?

2015. jún. 6. 09:22
 1/10 anonim ***** válasza:
57%

"A kamasz fiamra rossz hatással vannak a barátai."


Ezt fejtsd ki részletesebben!

2015. jún. 6. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Olyan barátai vannak - (egyébként még óvodás korától kezdve osztálytársai voltak általános iskolában )-akik nem igazán jó tanulók, az egyik gazdag családból való, sok a zsebpénze, meg tud venni piát is, drogokat is, és osztályt ismétel a gimiben, a másik rossz tanuló, van egy nagyobb testvére, aki drogozik is, a szülei pedig alkoholizálnak.
2015. jún. 6. 09:44
 3/10 anonim ***** válasza:
96%

nézd, ha úgy nevelted, magától is rá fog jönni.

Az én lányom nyolcoszt gimibe járt, nyolcadikig kb ugyanaz volt a baráti köre. Aztán egyik napról a másikra egészen mások. Nem kérdeztem, miért. Jó fél év múlva mondta el, hogy az előző társaság egyszer (egyszer, nem rendszeresen!) titokban színház után piált... ő meg nem akart inni, hát keresett más társaságot. És nem lett baja tőle, két-három év múlva ugyanolyan jóban lettek újra, most érettségiznek. Okos fiatal felnőttek lettek. Én úgy gondolom, átadtam neki azt, ami alapján el tudja dönteni, mit tegyen. Aki 18 évesen nem látja be, hogy előnytelenül változik mádok hatására, annak tilthatsz te bármit.

2015. jún. 6. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
37%
Fejtsd ki! De ha lepereg róla a véleményed,akkor a minimális tiszteletet sem adja meg neked.Valószínűleg úgy érzi, te se adod meg neki.Ez persze nem így van,csak ő nem érzi ezt.Hajlandóságot kéne mutatnod aziránt ami most őt érdekli,és nem radikális eszközökkel megszüntetni hanem békés demokratikus úton megbeszélni vele ezt a dolgot,vagy esetleg a barátaival. Én a helyedbe betáraznék a hűtőbe pár sört felhívnám a barátait meg a gyerekemet és egy hideg korsó sör mellett elmondanám,hogy nem az a probléma ha csináljátok,de okosan,és fő a mértékletesség. Hidd el másképp ez nem fog menni! 22/ F
2015. jún. 6. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
... szokatlan ötlet: - Üljek le velük sörözni? Ez kicsit meredek nekem, de barátkozom a gondolattal.
2015. jún. 6. 09:51
 6/10 anonim válasza:
38%
Ha nem tiszteled ő se fog,csak lázadni.Hidd el inkább igyon meg a havero napi 4-5 sört,mint szívja a biofüvet. Ezt próbáld elérni,és hidd el sínen vagy..
2015. jún. 6. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
93%
Ha egyébként jó a kapcsolatod a fiaddal, akkor egy nyugodt légkörben beszélgetni kellene vele. Meg kéne kérdezni, hogy mi vonzza őt ezekhez a barátokhoz. Mi az, ami tetszik neki bennük. És hogy te úgy szeretnéd nevelni őt, hogy ne drogozzon, ne igyon, jó tanuló legyen. Ne kiabálj vele, mert ez még jobban odasodorja hozzájuk. Csak tájékozódásképpen kérdezgessed, és ne túl hosszan beszélgessél vele. Utána egy puszi a homlokára, és hagyd ott, had gondolkozzon azon, amiket átbeszélgettetek. Hetente egyszer rákérdezni, hogy na mizujs a barátokkal. Szóval nagyon kényes a dolog, de mindenképpen beszélgetni kellene az egész témáról. Ha úgy beszélsz vele, mint egy szigorú szülő, akkor inkább dacos lesz, és nem hallgat rád, ha meg haverként beszélsz vele, akkor meg azt gondolhatja, hogy biztosan jó az, amit és ahogy csinál.
2015. jún. 6. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
50%
Már vagy ötször kiírtad ezt a kérdést az elmúlt napokban...
2015. jún. 6. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
39%
Persze, hogy beleszólhatsz.
2015. jún. 6. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Persze, hogy beleszólhatsz."

Csak éppen hatása nem lesz. Te is voltál 18 éves, kérdező. Te is jobban tudtál mindenkinél mindent. Te is kíméletlen öntudatossággal vaskalaposoztad le apádat, ha valami, a te szemszögeddel ellentétes dologra akart rávenni. Így van ez, mióta világ a világ, és így lesz, amíg ember él e sárgolyón.

Ha nevelni akarod a csemetédet, példamutatással tudsz leginkább hatni rá. A lelkifröccstől világgá megy, azzal nem érsz semmit. Persze ahhoz, hogy példát tudjál mutatni, először azt kellett volna elérned, hogy észrevegye, érdemes rád figyelnie. Amit most tehetsz, csak annyi, hogy látszólag jelentéktelen, elejtett szavakkal értésére adod, nem helyesled, sőt boldogtalanná tesz, amit csinál.

Az én gyerekeim már elhagyták a 30-at. Nem mondom, hogy mindig mindent jól csináltam, hiszen senki sem úgy születik, hogy tud gyereket nevelni. Sajnos, ezeket menet közben, saját hibáinkból kell megtanulni.

2015. jún. 7. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!