Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudtok gyerekkel...

Hogyan tudtok gyerekkel nyaralni? (Nem provokatív kérdés! )

Figyelt kérdés
Még nincs gyerekem, szóval még nem tudom, hogyan működik ez. Nem rossz, hogy nem tudtok úgymond teljesen kikapcsolódni, mert mindig a gyerek után kell rohangálni? Ne csináld ezt, ne mássz fel oda, gyere onnan, mert bajod esik, egyél már, mert menni kellene, stb...
2016. júl. 30. 19:51
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
91%

Hát nem a klasszikus fekszem egy hétig a medence partján módon.

Voltunk idén is nyaralni 3 gyerekkel, 3-7 évesek, szóval elég kicsik még. :) Volt sok aktív program, kirándulás, biciklizés, városban sétálás, strand is, csak ketten kétfelé mentünk a férjemmel, és próbáltuk életben tartani a gyerekeket.

Aztán voltunk már kettesben is. Olyankor lehet napozni a medence partján, este 9-kor bemenni a városba, akkor és ott enni, ahol eszünkbe jut.

Alapvetően nem nagy művészet. Ahogy a hétköznapok is megváltoznak a gyerekek érkezésével, úgy az ünnepnapok és a vakáció is.

2016. júl. 30. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
77%

De, rossz! :)

Nekem 2.5 éves a fiam, reggel 7töl este 8ig pörög, én meg utána. Pont ahogy irtad :D Néha már a beszéd is fáj estére!

Ha kikapcsolni akarok, vagy pihenni akkor anyukám őrül meg a gyerekkel, de csak 1 éjszakát vállal egyenlőre havonta ;)


És tudod mi a fura. Ha anyunál van a fiam, akkor se tudok kikapcsolni, mert akkor meg hiányzik!

Ez ilyen, tudtuk mit vállalunk, és vállaltuk...

2016. júl. 30. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
60%
Nem olyan nehéz. Nincsenek elrontva a gyerekek, szót fogadnak, nem kell utánuk rohangászni. Olyan programokat szervezünk, amit a gyerekek is élveznek. Nem szeretünk napozni és csak lustálkodni.
2016. júl. 30. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
74%
Egy nagyon kicsi babaval nem lehet annyira vészes mert jo esetben csak eszik es alszik azt csinálsz vele amit akarsz. De meg mondom őszinten en 1 és 3 év kozott nem mennék sehova se nyaralni a gyerekkel.
2016. júl. 30. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
88%

Meg kell választani a helyet, ahova megy a család, meg persze függ a gyerek(ek) korától, vérmérsékletétől, neveltségi fokától, vízparton attól is, mennyire tud(nak) úszni. Minden nyáron mentünk valahová családdal, télen síelni, amikor már a kicsi is betöltötte az öt évet, utaztunk is külföldre úgy, hogy a legkisebb 2 éves volt, mindig élveztük mi, felnőttek is. Az enyémek 4-5 évesen már úsztak, szálláshelyünk mindig nagy teraszos, vagy kertes volt, amíg kicsik voltak a gyerekek, baráti családokkal mentünk, esténként összeültünk beszélgetni, kártyázni stb. Nekem pl. kifejezetten üdítő volt, hogy délben elvonultam a kicsivel aludni egyet, amíg a nagyok búvárkodtak az apjukkal.:-)

10-12 éves koruktól városnéző utakra is mentünk, beszerveztünk olyan látnivalókat is, amik nekik különösen érdekesek voltak (interaktív, természettudományi múzeumok, kiállítások pl., de egy-egy napot boldogan eltöltöttek a különböző várakban, a Vatikánban, vagy akár autómúzeumban.)

Abból a szempontból meg viszonylag laza szülő vagyok, hogy eszem ágában sincs egy nyaralás, utazás közben azon őrjöngeni, hogy egyen már a gyerek, vagy időre menjünk valahová (kivéve a repülő indulását.) Ha éhes lesz, majd eszik, mindig volt nálam hátizsákban egy kis keksz és víz, végszükség esetére, ha elindultunk valamerre, kaját meg szinte bárhol lehet venni, fölösleges ilyesmiből ügyet csinálni.

2016. júl. 30. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
85%

Kétszer voltam a most kétéves fiammal "nyaralni" (azért teszem idézőjelbe, mert nem kimondottan nyári időszakra esett). Gyerekbarát wellness-szállóba mentünk, volt pancsolás, séta, alvás, megint pancsolás, megint séta, megint alvás. Étkezést életkora szerint megoldottam, étteremben. Nem volt fárasztó, pedig én egyedül vagyok vele. Idén már kicsit többet kellett utána menni, medencébe be, medencéből ki, másik medencébe be, de nem zavart, mondjuk főleg azért mert megszoktam :D


Nyilván gyerek és saját habitus kérdése, engem nem a mászkálás, jövés menés zavar, rosszabb lenne, ha egész nap hisztizne. Ilyet szinte meg szinte sosem csinál, pláne ha pancsolni lehet...

2016. júl. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
45%
Az egyik legjobb dolog az életben. Olyan jó látni a gyereked arcát, ahogy élvezi a pancsolást. Tény és való, hogy célszerű olyankor gyereket vállalni, amikor az ember már fel van rá készülve.
2016. júl. 30. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
55%
Én még gyerek vagyok de azért leírom ha nem gond.Az én szüleim úgy oldották meg hogy engem elküldtek vitorlás táborba, 5-ig ott voltam, addig a húgommal(4 éves) strandoltak meg sétáltak a városban.Én meg megjöttem 5-kor, és utána várost néztünk, fagyiztunk, wellnesseztünk.(A Balatonnál voltunk) és így mindenkinek jó volt.A húgom meg jól viselkedik úgyhogy vele nem volt gond.13/L
2016. júl. 30. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
34%

Lehet gyerekkel nyaralni , ha mar 9-10 eves ...

Mig kicsi volt a lanyom , a napi rutinjahoz kellett alkalmazkodni nem lehetett spontanul csobbanni vagy barmit , mindent tervezni kellett , vendeglöben etetni , en szajbalöttyintettem magam valamivel mert idö mar nem volt magamra , utana futkosni utana mikor felfedez , hotel szökökutjaba köveket mosott , stb, nem igazi pihenes na , nincs kifekves, napozas stb ....

Most h 9 eves mar kicsit mas a dolog

2016. júl. 30. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
47%
Kulönben sehogy
2016. júl. 30. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!