Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit kezdhetnék egy netfüggő...

Mit kezdhetnék egy netfüggő gyerekkel? (többi lent)

Figyelt kérdés

A lányom borzalmasan sokat netezik. Tegyük fel én elmegyek itthonról dolgozni 13:00-kor és haza jövök 22:00-kor. Akkor ő ezt az időt képes végig netezni. Max elmosogat és ennyi. (mosogatás 10-15 perc)

Ha korlátozom a netet, vagy beszélek vele, hogy csak 3-4 órát netezhet max akkor ez egy darabig be van tartva és utána minden ugyan úgy visszaáll ahogy volt. Barátai vannak, de máshol laknak. De amúgy is lusta kimozdulni. Hogy értessem meg vele, hogy túl sokat netezik és mást is kellene csinálnia? Mondjuk olvasson, tévézzem, menjen ki, szerezzen új barátokat... Csak ne netezzen egész nap. Van valakinek valami bevált módszer erre az esetre? Tudom, hogy sokan vannak ugyan így. Remélem valakinek sikerült már megoldást találni egy ilyen problémára.



2016. júl. 25. 09:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
85%

Lehet hülyeseg de most sok fiatal pokémongo val szabadult ki a lakásból

.S szeretik

2016. júl. 25. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
78%

Ha van wifi routered abban sokszor - nem mindig - be lehet állítani, hogy mondjuk engedsz neki 14-17 óráig netezhet. Onnantól a router nem engedi addig amíg be van állítva.



Jelszóval levéded, és ha nincs annyi esze, hogy leresetelje a routert, akkor működhet.


Nyilván nem ez a jó megoldás, de kezdetnek működhet.

2016. júl. 25. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
83%
hány éves..?
2016. júl. 25. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
34%
szerintem ha magától nem jön rá hogy ez így nem normális akkor nem sok mindent tehetsz. te elmondtad neki hogy ez így nem jó, vagy felfogja és egyetért, vagy nem. esetleg tilthatod, de szerintem az semmiképpen nem jó megoldás, csak veszekedéseket szül..
2016. júl. 25. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
44%
Semmit. Már bocs, de te a tipikusan elavult szülőt kèpviseli, aki eldönti, hogy netezni rossz, mert az ő idejèben nem ìgy volt. Ezt mèg megfejeled olyan baromságokkal, hogy pl nèzzen tèvèt ( az mivel csobb cseszdmeg?!!!!), vagy olvasson ( khmm neten is leget, van ebook), szerezzen barátokat ( neten is lehet) vagy menjen ki ( mèg volna is lètjogosultsága a dolognak, ha tudnád mièrt kène kimennie, ès nem a " mert csak" lenne az indok). Szóval 2016 van, tessèk megszolni hogy egy mai fiatal mást csinál, mint annó te, ès az attól mèg nem rosszabb, mert más!
2016. júl. 25. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
52%
Én is fiatal vagyok, de nem netezek napi 9 órát!
2016. júl. 25. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
62%
háát letilthatod a netet egy bizonyos időintervallumban és azért hagyod netezni de xy és x idő között nem tud netezni akkor sem ha fejen áll. És plusz házimunka vagy program fejében(pl haverokkal kimozdul) kap plusz időt a netezésre. amúgy az állandó netezés tényleg nem tesz jót, mert rohamot tud okozni(egy angol kissrácnál ez történt)
2016. júl. 25. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
85%
Nem mindegy hogy mit csinál a meten.
2016. júl. 25. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
48%

Húgom is ugyanilyen. Még 16 éves de reggel azzal kezdi hogy bekapcsolja a laptopot megnézi a facebookját vagy valamit mert ő telefonról nem nagyon szeret netezni, pedig elég jót vettünk neki, megnézi a facebookját ami kb 30 perc. Akkor lefárad a konyhába enni valamit, ha megkérem hogy menjen el boltba vagy segítsen be a főzésbe akkor általában megcsinálja szó és duzzogás nélkül csak mindig 1 órát kell rá várjak mert képes az utcán sétálva is facebookját pötyögni mert a laptop akkor nincs ám nála. Én 24 évesen még nem kötöztem el otthonról, anyámmal és a húgommal élünk hárman anyámmal ketten dolgozunk én 3 műszakba dolgozok anyám meg állandó délelőttös nálunk. Amikor én ráérek délelőtt én megfőzök meg elintézem a dolgokat. 13:20 kor szoktam elindulni dolgozni amikor olyan az idő hogy tudok menni motorral, autót anyám használja munkába járásra, ha gyalog kell menjek ami 20 perc akkor 13:00 kor már úton vagyok és este 22:30 körül érek haza.


A húgom mióta szünet van alig mozdul ki pedig sok barátja van néha eljár velük erre arra de sosem viszik túlzásba. Bulizni nem nagyon szokott, inni nem ihat mert 10 éves korától olyan gyógyszert szed amire nem ihat alkoholt.


Ugye ő non stop képes interneten lógni valamikor még hajnai 2 kor is azt látom hogy a laptop képernyőjének fénye jön ki a szobájából. Nem szólok én érte mert az ő dolga, dolgozni nem jár diákmunkára mondjuk nincsenek nagy igényei így tulajdonképpen mindegy mit csinál. Csak sok esetben engem meg anyunkat is bosszantja hogy állandóan a neten lóg. Jó van hogy én is 2-3 órára belemerülök valamibe de nem napi rendszerességgel, nekem más egyéb elfoglaltságom is van. A barátnőm aki 20 éves ő is mondta hogy a húgom túlzásba viszi már ezt az egészet. Még 2 hete hétvégén is reggeltől estig a laptopját nyomta megállás nélkül, max kajálni jött le meg kitakarította a fürdőszobát amit 30 perc alatt összecsapott de hagyjuk is.


Mi anyummal megállás nélkül dolgozunk, a barátnőmmel megbeszéltük hogy jövőhéten elmennénk pár napra a Balatonra és meghívtuk anyumat meg húgomat is. Mi nálunk akkor 2 hét leállás lesz, anyum alapból régen volt nyaralni így ő örült annak hogy meghívtuk mert nagy házba megyünk és ott elférünk bőven. A húgomat is hívtuk ő akar is jönni de nem olyan régen megkérdezte tőlem hogy lesz-e ott wifi a házban meg hogy hozhatja-e a laptopot. Hát komolyan mondom a nyaralás nem erről szól hogy ugyan azt csináljuk mint az év többi napján. Mi amikor régebben eljártunk pár napos hétvégékre sosem vittünk laptopot pedig már akkor is volt facebook meg ilyenek meg régen amikor én volta fiatal az MSN volt még a sláger. De túléltem azt a max 1 hetet pedig én is sokat lógtam akkor rajta. Mondtuk húgomnak hogy ne hozza a laptopot okos telefonján tud netezni, mobilnete van facebookot megtudja nézni meg ami miatt kell a net pl megnézni a helyi nevezetességeket hogy mi merre van vagy tájékozódni akarunk azt én is megtudom nézni és ennyi. Azt a kis időt ki lehet bírni. Persze a húgom jött hogy ő akkor nem megy, így kötöttem vele egy üzletet. Ha eljön és kibírja hogy ne netezzen órák hosszát max a telefonján megnézzen 1-2 dolgot akkor a barátnőm elviszi őt plázázni és veszünk neki pár dolgot amit szeretne egy bizonyos kereten belül. Persze nem adta be a derekát de nem is szabad tiltani mert annál rosszabb, így kitaláltam azt hogy ha otthon rendesen elvégzi a házimunkát picivel többet mint mi, mert mi ketten anyummal sokszor nem győzzük plusz a barátnőm is amikor itt van besegít de nem mindig van itt mert messze lakik meg még messzebb dolgozik csak ő 2 hetente jár munkába mert 12 órázik 6 napon keresztül. Ha a húgom idehaza segít ami végett picit kimozdu a virtuális világból és napi szinten kiküldöm őt a boltba hogy a szabadba is legyen akkor hozhatja a laptopját és amikor kezdődik a suli neki akkor neki adom az elektromos robogómat hogy azzal tudjon járni mert már régóta szívja a véremet miatta mert utál annyit gyalogolni, csak nekem még nem volt időm helyrehozni mert drága hozz az akku meg kisebb elektromos nyűgje is van.

2016. júl. 25. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
49%

már pedig az a megoldás,hogy korlátozod a netet. amikor otthon vagy, akkor netezhet. amikor elmész dolgozni akkor meg zárd el a routert.

ha szeretné,akkor írasd be könyvtárba, vagy lovagolni vagy kondiba..bárhova a lényeg,hogy kicsit kimozduljon a net világából..

és előre mondd el neki,hogy mettől-meddig netezhet. szóval ne érje meglepetésként.

de ha nem akarod korlátozni a netet,akkor az is megoldás,hogy programokra viszed. menjetek ki a strandra egy nap. ne vigyetek magatokkal telefont se. csak érezzétek jól magatokat.

vagy menjetek el moziba,vagy étterembe. akárhova,a lényeg,hogy a telefont sem nyomkodhatja addig. próbáld ráébreszteni,hogy van élet a neten kívül is..

nyilván bizonyos mértékéig normális,hogy netezik. 2016 van. de azért van egy határ! napi 10 órákat netezni nem normális.

2016. júl. 25. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!