Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit kezdhetnék egy netfüggő...

Mit kezdhetnék egy netfüggő gyerekkel? (többi lent)

Figyelt kérdés

A lányom borzalmasan sokat netezik. Tegyük fel én elmegyek itthonról dolgozni 13:00-kor és haza jövök 22:00-kor. Akkor ő ezt az időt képes végig netezni. Max elmosogat és ennyi. (mosogatás 10-15 perc)

Ha korlátozom a netet, vagy beszélek vele, hogy csak 3-4 órát netezhet max akkor ez egy darabig be van tartva és utána minden ugyan úgy visszaáll ahogy volt. Barátai vannak, de máshol laknak. De amúgy is lusta kimozdulni. Hogy értessem meg vele, hogy túl sokat netezik és mást is kellene csinálnia? Mondjuk olvasson, tévézzem, menjen ki, szerezzen új barátokat... Csak ne netezzen egész nap. Van valakinek valami bevált módszer erre az esetre? Tudom, hogy sokan vannak ugyan így. Remélem valakinek sikerült már megoldást találni egy ilyen problémára.



2016. júl. 25. 09:08
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
84%

Na itt vagyok én, élő példa, net/gépfüggő voltam. Ugyanezt csináltam, reggel első dolog a gép bekapcsolása volt, fontosabb volt mint a reggeli kávé, hajnali 2-3-ig nyomtam, aztán délig aludtam és minden kezdődött elöl.

DE. Nekem voltak programjaim, minél idősebb lettem, annál több. Kirándulgattunk is sokat a szüleimmel hétvégente, aztán valahogy szép lassan kinőttem ebből a korszakból.

Egészséges, normális felnőtt lettem, felelősségtudattal, egészséges (pár)kapcsolatokkal.

2016. júl. 25. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
50%

Én is ilyen vagyok. Nagyon sokat ülök gép előtt, de ettől nem lett semmi bajom (csak a szemem romlik egy kicsit x.x). Mondjuk én tényleg mindent gépen csinálok. Sorozatozok (utálok tv-t nézni és, ha valami sorozatot nézek, akkor egyszerre több részt eredeti szinkronnal, ami ugye tv-n lehetetlen lenne kb.), olvasok, rajzolok, játszok vagy programozni tanulok.


Szerintem ülj le, beszélj vele, hogy mit tud egész álló nap csinálni (ne számon kérően) a gépen. Találjatok neki valami sportot vagy szakkört. Akármit, ami érdekelheti. De egyébként, ha nem reagál korlátozásra agresszívan és nem produkál függőségi tüneteket, akkor nyugodtan békén lehet hagyni.

2016. júl. 25. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
55%
Nem lehet hogy értelmes dolgokat csinál az interneten?
2016. júl. 25. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Na szóval. Akkor kibővítem kicsit a dolgokat. 14 éves a lányom. Elkezdett furcsán viselkedni. Észrevehető volt, hogy a túl sok gépezés miatt van ez az egész. A gépezéssel nem is lett volna baj. Persze mértékkel. Viszont a furcsa viselkedés gyanús lett nekem. Annyira nyíltan kezdte már csinálni a dolgokat, hogy kénytelen voltam leellenőrizni, hogy vajon mit is csinál ő a neten. Nem azért, mert szigorú vagyok. Nem vagyok szigorú szűrő. Elég sok dolog meg van neki engedve. És amit kér azt általában megkapja. (ha van rá keret) Szóval leellenőriztem egy bizonyos programmal. És kiderült, hogy több fiúnak küldött magáról képeket. Meztelen képeket. És olyan dolgokat írt, amit egy 14 éves gyereknek még nem kellene. Mint írtam, nem vagyok olyan szülő, aki pórázon tartja a gyereket. De amiket írtak, az már bőven meghaladta a normális beszélgetést. Még 2016-ban sem megengedett az ilyen viselkedés. 14 éves. Ismerkedjen. Legyen akár barátja. Csókolóznak. Belefér. Mi sem tettünk másképp. De az, hogy több fiúnak meztelen képet küld magáról, az már nem oké. Szóval itt nem csak a netfüggőségről van szó. Viszont ezek a dolgok megoldódtak. Ezt sikerült úgy megbeszélni, hogy ő is megértse, hogy ez már durva. Azóta sokkal másabb a viselkedése. Jobban keresi a szülei társaságát. Mert megértette, hogy ezt nem kellett volna. Mert látta, hogy megbántotta az anyját. (Anyu jobban kibukott. Én pedig megoldást kerestem.) Viszont a gépfüggőség megmaradt. Ezen nem olyan egyszerű változtatni. Az ember azért érdeklődik, akár itt is, hogy még több hasznos információt gyűjtsön. Vannak korlátok. Azt is tudom, hogy nem szabad teljesen elzárni a gyereket az internettől. Viszont az sem jó, ha engedünk. Mert akkor ez lesz. Sajnos. Várom a további hozzászólásokat!
2016. júl. 27. 11:18
 15/15 anonim ***** válasza:

Talán, ha kutyával, macskával törődhetne, szeretné. A kutya jobb, mert sétáltatni kell.

De ha nem akartok saját kutyát, másét is sétáltathatja. Sokszor öregek keresnek segítséget, mert már nem tudnak annyit kijárni a kutyáikkal.

Egyedül sokkal nehezebb, rokonokat, szomszédokat, ismerősöket kellene bevonni. Nem kell mondani, hogy miért, csak hasznos elfoglaltságot kell találni, ahol jól és fontosnak érezheti magát.

2016. aug. 21. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!