Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anya netfüggő lett. Mit tehetnék?

Anya netfüggő lett. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Kb. egy éve kapott egy laptopot.Még testvéremmel mi tanítottuk meg neki az alapokat. Az elején nagyon aranyos volt, hogy nézegette a facebookot, meg keresgélt a neten.. de mára elérte azt a szintet, hogy ki sem lehet rángatni a gép elől! Nagyon bosszantó, mert ha odamegyek hozzá beszélgetni, vagy kérdezni valamit, mindig fontosabb amit néz. Már mondtam is neki, hogy ez nem normális, pár éve még ő szólt rám, hogy ne üljek ott egésznap... mit tehetnék, hogy visszaálljon minden a régi kerékvágásba??
2015. márc. 11. 22:41
 1/8 anonim ***** válasza:
2015. márc. 11. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
19%
Semmit nem tudsz tenni, legyél elnézőbb. Én is netfüggő vagyok. A gyerekem elnézi. :))
2015. márc. 11. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
43%

Ez probléma. Tegyük fel, hogy csak netfüggő és nem egy titkos énje virágzik a neten, amit nem ismertek.

1.) Hagyj nyitva a gépén oldalakat, amik a netfüggőségről beszélnek.

2.) mutass példát.

3.) vegyél neki egy állatot, macskát és kutyát amivel muszáj foglalkozni.

4.) hívd át a barátnőit minél többször

Együtt talán nem a net előtt lógnak majd.

2015. márc. 11. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
4%

Olyan laptopot kellett volna neki venni, amilyet én vettem valamelyik nap egy Arabtól. 10 perc után besz.rt.

Szerintem valahogy vezesd rá anyud, hogy eléggé vackok a laptopok(is) és sűrűn elromlanak.(pl egy beleöntött pohár víz után)

Illetve ha szerez másik gépet, zárd belül rövidre, stb...

Idő után megunja.

2015. márc. 12. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Apád mit szól ehhez?
2015. márc. 12. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Semmit nem tudsz tenni! Én 7-8. osztályosan voltam netfüggő. Annyira, hogy volt, hogy 9 órát ültem előtte egyhuzamba, még pisilni se mentem ki. Aztán jött a középsuli, és már fontosabb dolgok érdekeltek. Ma már néha kapcsolom csak be a gépet max. 1-2 órára. Pszichiáter tudna csak segíteni rajta.
2015. márc. 12. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem fog változni, csak ha tragédia történik....az én anyám 40 éves most szült még egyszer, de a net fontosabb mint az 1,5 éves öcsém. Akkor pattan fel csak a net elől mikor az öcsém arcán már tátongó lyuk van mert lefejelte az asztal sarkát....nem normális, idióták az ilyenek.
2015. márc. 12. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Felnőtt embernél ha nem működik a "saját belátás",akkor csak reménykedni lehet hogy történik valami csoda.Hívd fel apád figyelmét..vagy ha nincs,lőd ki a netet..hálózati driver törlése.
2015. márc. 12. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!