Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyit tudtok foglalkozni a...

Mennyit tudtok foglalkozni a gyerekkel minden más mellett?

Figyelt kérdés
Pl ha 8-12 órát dolgoztok, + mire hazaértek, házimunka és minden után mennyi időtök jut pl tanulni a gyerekkel, foglalkozni vele?
2016. jún. 7. 09:11
 1/6 acelsziv ***** válasza:
80%
Marad. Legalább 2-3 óra minimum, mert én viszem a nagyobbat a játszótérre, aztán fürdés, vacsi és többnyire én is altatom el.
2016. jún. 7. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
88%
Hétköznapokon 1-1,5 órát, de hétvégén tudatosan nem főzök (csak ritkán) , inkább a gyerekkel foglalkozom, legtöbbször túrázunk a természetben, beszélgetünk, beülünk valahova (cukrászdába, étterembe), vagy társasozunk, sakkozunk. Valamit fel kell adni, vagy a főzést, vagy a takarítást, különben a gyerek lesz az utolsó a fontossági sorrendben.
2016. jún. 7. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
61%
Amikor pörög a meló akkor keveset. Hétköznap 3 műszakozok, akkor mondjuk saját pihenés rovására tudok csak velük foglalkozni, hétvégén meg 12 órázunk, akkor nem nagyon. Aztán szokott lenni egy 2-3 hónapos uborkaszezon akkor szoktam kivenni a plusz órákat meg a szabit és akkor bepótoljuk.
2016. jún. 7. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha hazaérek a gyerek az első, aztán valamikor jöhet a házimunka és minden egyéb. Ha szerencsém van fél6 körül otthon vagyok, ha sok a munka akkor éppen beesek alvás előtt. Nem vagyok hajlandó a házimunkát eléjük sorolni. A házimunkát éjjel is lehet csinálni, amikor a gyerekek alszanak. (Tegyük hozzá, hogy a férjem minden otthoni dologban partner, hozza-viszi a gyerekeket ha úgy alakul, főzni nem szokott, de ellátja őket kifogástalanul.)
2016. jún. 7. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
En sokszor dolgozom otthonrol, ugyh van, h orakat tudok egyutt tolteni az ikreimmel :) A munkat igyekszem akkor megcsinalni, amikor alsznak, h tobb idot tolthessek veluk.
2016. jún. 7. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hétköznap elég keveset, 5-kor vagy hatkor érünk haza. Ha 5-kor érünk haza, akkor egy óra tanulás, utána ő játszik, én kicsit pakolok, mosógépbe, mosogatógépbe, közben előkészítem a vacsorát, másnapi ebédet felrakom, ha olyanja van, akkor ilyenkor kiül velem a konyhába beszélgetünk, de van, hogy éppen olvasna, vagy rajzolna, gyurmázna, babázna inkább. Utána közösen vacsizunk, közben beszélgetünk, aztán fürdés, majd esti mese és fél kilenckor ő alszik, én utána még befejezem, amit kell, és fél 10 körül én is kicsit kikapcsolódok, olvasok, vagy tv-zek, mert az is kell, utána fél 11 körül alszom. Hétvégén is főzök, sőt akkor csinálom a nagyobb takarítást is, de minden délután van valami közös program, elmegyünk kirándulni, játszótérre, vagy csak a mamákhoz. Attól is függ, hogy apa dolgozik-e vagy szabadnapos. Inkább legyen az az idő minőségi, amit együtt töltünk, értem úgy, hogy akkor tényleg csak rá figyelek, csak vele foglalkozok, mint hogy azon járjon az eszem, hogy jaj most, hogy társasozunk, nem tudok felmosni, nem lesz kaja másnapra stb. :) Ja a kislányom 8 éves, kiegyensúlyozott, boldog gyerek :)
2016. jún. 7. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!