Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy állítsam le anyámat erről?

Hogy állítsam le anyámat erről?

Figyelt kérdés

Úgy érzem, anyám már kezd pofátlanul kihasználni engem. A szüleimnek van két autója, az egyik céges, ezért azzal többnyire csak céges ügyben mennek. A másik privát használatra van, de azt hónapok óta a húgom használja munkába járáshoz (bár van céges busz, fogalmam nincs, miért muszáj neki autóval menni). A húgomnak van egy párja, aki jóval idősebb nála, hosszú évek óta külföldön dolgozik, mégis, mikor tönkrement a régi autója, anyám adott neki kölcsönt újabb autóra (2-300 ezrekről van szó), mert nem tudta kifizetni, úgy tudom, ezzel a kölcsönnel hónapok óta lógnak anyámnak. Nekünk van két autónk a párommal, mindkettőhöz a szüleink segítettek hozzá, de nem teljesen ők vették (kb 20-25%át kifizették, mindketten diplomaosztóra kaptuk az összeget). Mivel most ideiglenesen kijöttünk külföldre, az egyik autót otthon hagytuk, nem tudtuk magunkkal hozni mindkettőt, a párom autója maradt otthon (a jobb műszaki állapota miatt jöttünk inkább az enyémmel). A párom autóját viszont el akarjuk adni, mert így is rengeteg vele a gond, minden 200 km-enként javítani kell, plusz megeszi a rozsda már, tehát úgy tűnik, nyárra eladhatóvá tesszük és meghirdetjük. Néhány hete viszont, mióta a húgom használja a szüleim autóját, anyám rákapott arra, hogy a párom autóját használja a személyes dolgaihoz. Egyszer elkérte az autót, odaadtuk neki szívesen, de azóta kiderült, hogy többször használta, ráadásul még tett megjegyzéseket, miszerint a későbbiekben is szüksége lesz rá. Nemrég pedig észrevettünk az autón egy új, kisebb sérülést (lehúzták az elejét), ami nem nálunk lett olyan, de a szüleim mindent tagadnak, nem tudni, mi történt (bár anyám gyanúsan sokat magyarázkodott, hogy jajj, milyen könnyű azt eltávolíttatni). A páromnál már kezd betelni a pohár, és bevallom, nálam is. A húgom gyerekét is az autóban cipelték, az egész hátsó ülés tiszta morzsa lett, az előtte lévő ülést meg összerugdalta a gyerek a cipőjével. Mikor ezt megjegyeztem, anyám csak legyintett, hogy "úgyis koszos az az autó, mit érdekel minket" (a frászt, rendszeresen takarítva van, mi nagyon figyelünk erre). Ki vagyunk akadva, amiért elhordják a párom autóját, igaz, megtankolják, amit a szemünkre is vetett anyám már vagy 5x, de az üzemanyag nem minden. Ha előjön egy hiba az autón, azt meg majd mi fizessük, mert mint írtam, 200km-enként kijön valami. Ja, és az is kiderült, hogy legutóbb többek közt a húgom párjának az adóügyeit mentek intézni a párom autójával (csak tanácsadóhoz mentek, szóval a húgomék nem voltak ott), bár tagadják, de egyértelmű volt.

Az igazsághoz még hozzátartozik az, hogy apám sokszor segít az autók körül, sokmindent megcsinál, ha kisebb hiba van, a párommal ketten megcsinálják. Ezért hálásak is vagyunk, de szerintem amit csinálnak, az már pofátlanság. Azért, mert a húgom az ő kocsijukat használja és nem képesek maguknak autót venni, nem én felelek, nem a párom, oldják meg nélkülünk. El sem tudnám képzelni, hogy az anyósom az én kocsimmal furikázza a sógorom gyerekét, mert az ő autója a sógoromnál van. Ti mit gondoltok erről, kinek van igaza ebben a helyzetben? Valamint hogy tudnám leállítani őket az autóról úgy, hogy ne legyen sértődés?


2016. máj. 17. 16:13
1 2 3 4
 31/37 A kérdező kommentje:
Sem a szüleim, sem a húgom nem tűrnék el, hogy az autójukat folyamatosan vad idegen emberek leroncsozzák, úgyhogy ezen felesleges töprengeni. A magyar emberek fele örülhetne, ha egyáltalán ilyen autója lehetne, mert elnézve azokat, amik az úton mászkálnak, ez az autó még nagyon is jó állapotban van. Sőt, aki itt roncsozik, menjen fel a fordos fórumokra, roncsozza le ott ezt az autót, aztán meglátjuk, ott mit kap érte a tulajdonosoktól. :) Én még garantáltan finom voltam hozzájuk képest.
2016. máj. 18. 12:07
 32/37 anonim ***** válasza:
16%

Látom a lényeget kiszűrted :D

Amúgy mi ez a f@.zméregetés nálad autók terén? Kinek van jobb kocsija? Ebből is látszik mennyire irigy vagy és önző. Hihetetlen, hogy nem használhatják a szüleid egy parlagon lévő autót, mert szerinted tönkreteszik. És ha igen, akkor mi van? ez csak egy autó. Használati eszköz. Ráadásul nem is a legjobb, így félteni sem kéne. De mindegy neked nyilvánvalóan a húgoddal van bajod, mert mindig őt hozod fel. Szebb, mint te vagy mi van?

De mondom, véletlenülse segítsd a szüleidet ki azzal, hogy amíg ott van az auót, nyugodtan használják. Hogy várhatnák ezt el?? De gondolom te nyugodtan tartodtad a markod, amikor belesegítettek a kocsid megvásárlásába.

2016. máj. 18. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 A kérdező kommentje:

"De gondolom te nyugodtan tartodtad a markod, amikor belesegítettek a kocsid megvásárlásába."


Mivel közvetlenül előtte anyám hisztije miatt kellett lefújnom a diplomaosztó ünnepségem, tönkretette a diplomaosztóm, amire annyira vártam hónapok óta, ezért igen, elfogadtam az összeget, mert tukmálta rám. Egyébként, ha nem adtak volna, a párommal közösen vettük volna az autót, nekem teljesen mindegy volt akkor.

2016. máj. 18. 12:31
 34/37 A kérdező kommentje:
Amúgy meg nem szebb nálam a húgom, sőt... egyszerűen elegem van abból, hogy a szüleim állandóan pátyolgatják, mert nem képesek a pasijával havi 700 ezer forintból kijönni, amikor sem lakásra, sem autóra nem kell költeniük. Ez nem az én gondom, hogy ők honnan vesznek autót, ha kell nekik a két autó, de csak egy van, oldják meg valahogy. Apám teljesen ki van már rájuk akadva, azt mondja, várja, hogy tönkremenjen az autójuk, hogy utána ne javíttathassa meg és végre kiszúrjon a húgomékkal. Csak anyám pátyolgatja, a mi kárunkra.
2016. máj. 18. 12:33
 35/37 anonim ***** válasza:
48%
Ha a húgoddal van bajod, akkor ne az autóról írj ki kérdést. Eleged van belőle, oké. Mint nővére, leülhetsz vele megbeszélni nyugodt hangnemben, tanácsokat adni, hogy hogyan ossza be a pénzt. Ennyi amit tehetsz. Amúgy meg nem kell vele foglalkozni, nem vele élsz. Lehet azt hiszed, hogy jó élete van a húgodnak, ki van nyalva a sge, de nem tudhatod, hogy valóban mi van a háttérben. Elég nagy szívás neki, hogy kifolyik a pénz a kezéből. Fog ő is kapni az életben pofonokat, ne aggódj.
2016. máj. 18. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 A kérdező kommentje:
Nem kap elég pofont, ugyanis a szüleim mindig, de mindig kihúzzák a csávából, még ha az én káromra is. Mint esetemben...
2016. máj. 18. 12:43
 37/37 anonim ***** válasza:
84%
De miért nem hozzátok el az autót onnan és tartjátok máshol? Párod szüleinél, vagy egy ismerősnél. Akkor nem tudják használni, és letudva a gond, amíg el nem adjátok. Vagy valaki írta korábban, hogy ki is lehet ideiglenesen vonni a forgalomból. Így akkor kiszúrsz a szüleiddel, a hugod meg úgysem érez ebből se semmit, ha anyud neki kedvez.
2016. máj. 18. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!