Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy állítsam le anyámat erről?

Hogy állítsam le anyámat erről?

Figyelt kérdés

Úgy érzem, anyám már kezd pofátlanul kihasználni engem. A szüleimnek van két autója, az egyik céges, ezért azzal többnyire csak céges ügyben mennek. A másik privát használatra van, de azt hónapok óta a húgom használja munkába járáshoz (bár van céges busz, fogalmam nincs, miért muszáj neki autóval menni). A húgomnak van egy párja, aki jóval idősebb nála, hosszú évek óta külföldön dolgozik, mégis, mikor tönkrement a régi autója, anyám adott neki kölcsönt újabb autóra (2-300 ezrekről van szó), mert nem tudta kifizetni, úgy tudom, ezzel a kölcsönnel hónapok óta lógnak anyámnak. Nekünk van két autónk a párommal, mindkettőhöz a szüleink segítettek hozzá, de nem teljesen ők vették (kb 20-25%át kifizették, mindketten diplomaosztóra kaptuk az összeget). Mivel most ideiglenesen kijöttünk külföldre, az egyik autót otthon hagytuk, nem tudtuk magunkkal hozni mindkettőt, a párom autója maradt otthon (a jobb műszaki állapota miatt jöttünk inkább az enyémmel). A párom autóját viszont el akarjuk adni, mert így is rengeteg vele a gond, minden 200 km-enként javítani kell, plusz megeszi a rozsda már, tehát úgy tűnik, nyárra eladhatóvá tesszük és meghirdetjük. Néhány hete viszont, mióta a húgom használja a szüleim autóját, anyám rákapott arra, hogy a párom autóját használja a személyes dolgaihoz. Egyszer elkérte az autót, odaadtuk neki szívesen, de azóta kiderült, hogy többször használta, ráadásul még tett megjegyzéseket, miszerint a későbbiekben is szüksége lesz rá. Nemrég pedig észrevettünk az autón egy új, kisebb sérülést (lehúzták az elejét), ami nem nálunk lett olyan, de a szüleim mindent tagadnak, nem tudni, mi történt (bár anyám gyanúsan sokat magyarázkodott, hogy jajj, milyen könnyű azt eltávolíttatni). A páromnál már kezd betelni a pohár, és bevallom, nálam is. A húgom gyerekét is az autóban cipelték, az egész hátsó ülés tiszta morzsa lett, az előtte lévő ülést meg összerugdalta a gyerek a cipőjével. Mikor ezt megjegyeztem, anyám csak legyintett, hogy "úgyis koszos az az autó, mit érdekel minket" (a frászt, rendszeresen takarítva van, mi nagyon figyelünk erre). Ki vagyunk akadva, amiért elhordják a párom autóját, igaz, megtankolják, amit a szemünkre is vetett anyám már vagy 5x, de az üzemanyag nem minden. Ha előjön egy hiba az autón, azt meg majd mi fizessük, mert mint írtam, 200km-enként kijön valami. Ja, és az is kiderült, hogy legutóbb többek közt a húgom párjának az adóügyeit mentek intézni a párom autójával (csak tanácsadóhoz mentek, szóval a húgomék nem voltak ott), bár tagadják, de egyértelmű volt.

Az igazsághoz még hozzátartozik az, hogy apám sokszor segít az autók körül, sokmindent megcsinál, ha kisebb hiba van, a párommal ketten megcsinálják. Ezért hálásak is vagyunk, de szerintem amit csinálnak, az már pofátlanság. Azért, mert a húgom az ő kocsijukat használja és nem képesek maguknak autót venni, nem én felelek, nem a párom, oldják meg nélkülünk. El sem tudnám képzelni, hogy az anyósom az én kocsimmal furikázza a sógorom gyerekét, mert az ő autója a sógoromnál van. Ti mit gondoltok erről, kinek van igaza ebben a helyzetben? Valamint hogy tudnám leállítani őket az autóról úgy, hogy ne legyen sértődés?


2016. máj. 17. 16:13
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
55%
Anyukád nem használ ki. Minek hagytátok náluk az autót, ha nem akarod, hogy használják? Miért nem adtátok be egy kereskedésbe, ha el akarjátok adni?
2016. máj. 17. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
94%
nincs értelme rágódni ezen, meg kell hirdetni az autót
2016. máj. 17. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 A kérdező kommentje:
Jelen pillanatban kb. eladhatatlan állapotban van a rozsda miatt. Nyárra kaptunk karosszériáshoz időpontot.
2016. máj. 17. 16:28
 4/37 UseYourBrain válasza:
78%
Ez egy elég egyértelmű szituáció számomra. Szerintem ha visszaolvasod a saját írásodat és megpróbálod értelmezni neked is érthető lesz. Én a következőket értettem ebből: a szüleid neveltek szerető otthonban, támogattak az egyetemen téged is és a húgodat is és azután is (lásd 20-25%át kifizették az új autódnak). Az egyik autót otthon hagytátok (ami egy roncs a szavaidból ítélve) és ezt a szüleid használják. Ezért telt be a pohár tényleg? Van egy olyan érzésem, hogy a párodnak telt be a pohár téged pedig enyhén manipulált. Hadd használják amíg nem adjátok el, ha a párod el akarja adni abba a szüleidnek nincs beleszólása, de könyörgöm ne legyél felháborodva mert a párod roncs autóját használják a drága szüleid.
2016. máj. 17. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
94%
ha ennyire rossz állapotban van, akkor érdemes egyáltalán rá költeni? El lehet egyáltalán adni majd többért, mint amennyit költeni kell rá?
2016. máj. 17. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 A kérdező kommentje:
Nem roncs, ha a rozsda meg van csináltatva, még simán ér 7-800 ezret. Egyébként meg igen, a szüleim felneveltek (bár hogy szeretetben, azt kétlem, mindig a húgom volt a kis kedvenc), de ez nem jelenti azt, hogy a párom autóját összetörhetik meg tönkretehetik. Több alkatrész a végét járja benne, a kilométerek csak plusz kiadást jelentenek nekünk.
2016. máj. 17. 16:31
 7/37 A kérdező kommentje:
Érdekes, az senkinek nem esett még le, hogy a húgom huszonévesen a negyvenes pasijával meg a gyerekével a szüleim nyakán él és a szüleim autóját használják, azért kell a szüleimnek meg a párom autója? A húgom hajtja anyám autóját, aztán anyám javíttatja, anyám meg hajtja a párom autóját, azt meg mi javíttassuk, mikor amúgy is házvásárlás előtt állunk, kell minden fillér.
2016. máj. 17. 16:34
 8/37 A kérdező kommentje:
És még azzal kiegészíteném a történetet, hogy a húgomék többet keresnek, mint mi, plusz nekik albérlet sincs, míg nekünk havi 700 euró elmegy rá.
2016. máj. 17. 16:39
 9/37 anonim ***** válasza:
17%

És? Minek hagytad akkor ott az autót?

Kereskedés bevette volna hibával is, majd ők megjavítják és eladják.

Te meg ott tárolod anyádéknál az autót.

2016. máj. 17. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 A kérdező kommentje:
És mi van abban, ha egy félreeső helyen, a hatalmas udvarban ott áll az az autó? Kit zavar?! Attól még nem nekünk kell finanszírozni a húgom munkába járását - ha közvetett módon is, de így van.
2016. máj. 17. 16:43
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!