Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem lehet megérteni,...

Miért nem lehet megérteni, hogy nem szeretek hazajárni? Mivel állítsam le az anyámat?

Figyelt kérdés

Sosem volt egy mintaanya, évekig fel sem tűnt neki a bulimiám, vagy hogy a gimnáziumi éveimet végigbuliztam. Élte az életét a férjei/szeretői/barátai oldalán, hol itthon volt, hol a világ másik végén pihent. Az utóbbi gyakoribb volt.

Egy nyaralásán megismerkedett a legújabb férjével és 45 évesen bevállalt egy második gyereket... Elvárta volna tőlem, hogy családiasat játszunk, jó képet vágjak ahhoz, hogy ő játssza a mintaanyát és próbált szabályokat felállítani, sikertelenül. Nyáron külföldre költöztem (az egyetem miatt) és azóta bármikor beszélünk, az lesz a dolog vége, hogy megsértődik, mert keveset lát.

Karácsonykor is ez volt, kiakadt, mert nem mentem haza. De ő pedig nem is tudom, hogy ünnepet töltött nélkülem.

Megbántani nem szeretném azzal, hogy a szemébe mondom, mennyire sz.r anya volt, amíg otthon laktam. De ez már sok. Elvárja, hogy örüljek az új családjának, de szerintem ez a szuperanya szerep is csak ideig-óráig tart nála.


2015. ápr. 6. 14:04
 1/4 anonim ***** válasza:
18%
Évente 1-2 órát kibírsz szerintem. Erőltetni nem kell, nem is lehet, de a haragnak sincs értelme.
2015. ápr. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
88%
Pedig de! A szemébe kell mondani, hogy sz.r anya volt, mert ezek mind azt terjesztik magukról, hogy ők a megtestesült szentség.
2015. ápr. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
96%

Szia!az enyém ugyanez...karácsonykor meg tegnap láttam,a kettő köztsemmi...ő is ugyanúgy csinált mint a tiéd,annyi különbséggel,hogy ő elnézte az anyagi vergődéseim,mikor buszjegyre sem volt pénzem...

Most meg jópofizna,meg féltesóimmal kapcsolatban jàtssza a mintaanyát.minket idősebbeket meg vert gyerekkorunkban.persze azt nem híreszteli...ne foglalkozz vele,ha kérdezi miért nem mész szereld le.

2015. ápr. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem pedig nyugodtan megmondhatod neki, hogy miért nem mész haza. Nem kell veszekedni, de neked sem kell őt nézned, ha valami igaz, akkor igaz, és ha még fáj is olykor az igazság, attól még az az igazság. Elmondod neki szépen, hogy mit érzel, ő meg kezd vele, amit akar.

De ettől persze nem kell haragudni, azt látom, hogy te sem teszed, csak bánt, hogy így kellett felnőnöd. Nyugodtan mond meg, lehet, hogy belátja, hogy igazad van és más lesz a hozzáállása. Esetleg meg is tudjátok beszélni, helyreáll köztetek a kapcsolat és majd egy idő után te is szívesen fogsz menni, de ha mégsem így alakul, legalább te megpróbáltad.

2015. ápr. 6. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!