Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem képes megérteni,...

Miért nem képes megérteni, hogy rosszba vagyok a szüleimmel és ezért nem mutatom be?

Figyelt kérdés
A lényeg az ,hogy a barátnőm már egy ideje nyaggat azzal ,hogy mutassam be a családomnak ami nem is lenne probléma csak az a gond ,hogy nagyon rossz velük a kapcsolatom és már lassan 10 éve ,hogy nem is nagyon tartom velük a kapcsolatot.Soha nem voltunk túlságosan jóban ,de amikor egyetemre kerültem végleg megromlott a kapcsolatunk és onnantól lényegében egyedül maradtam és onnantól magamnak teremtettem meg az egzisztenciámat.A fő gondja az ,hogy nem tudja megérteni mivel ő nagy családból származik ahol mindenki mindenkivel közeli kapcsolatban. Olyanokat mond ,hogy biztos szégyellem és hasonlókat. Mit tudnék tenni?

2014. nov. 10. 21:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
46%

ha nem tartod velük a kapcsolatot, akkor hogyan lehet rossz a kapcsolat?


én elvinném bemutatni. ha szarul sül el, akkor ez egy lecke lesz a csajodnak, hogy ne erőltesse a dolgokat, ha te nem akarod. Ha meg jól sül el, akkor meg hazatér a tékozló fiú.

2014. nov. 10. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha te már ezt értelmesen elmondtad neki, mégsem érti, akkor kár magyarázkodni tovább. Azt hiszi szégyenled? Ha komolyan ezt gondolja, akkor nem kell meggyőzni mindenáron az ellenkezőjéről, higgyen amit akar, ha az értelmes magyarázatot nem tudja elfogadni.
2014. nov. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Hát esetleg, ha minden kötél szakad elviszed, aztán majd meglátja magától, hogy rossz a kapcsolatotok a szüleiddel. Vagy lehet már eleve abból is, hogy nem is fogadnak a szüleid titeket, ha tényleg olyan rossz volt.
2014. nov. 10. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd meg tőle, hogy nincs benne semmi empátia? Nekem is nagyon jó a kapcsolatom a családommal, de nem vagyok fogyatékos, értem, ha valaki rosszban van a szüleivel.
2014. nov. 10. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
8%
Ezt muszáj leírnom, mielőtt egy bizonyos 49%-os emberke idejön magyarázni, mert biztosan meg fogja találni ezt a kérdést. Nekem is hasonló a problémám, mint a barátnődnek. Annyi a lényeges különbség, hogy te külön élsz, nem tartod velük a kapcsolatot.Gondolom a közeli ismerőseid, haverjaid tudnak róla, hogy van barátnőd. Ebben az esetben én megérteném a helyzetet. Nálunk viszont úgy áll a dolog, hogy együtt lakik a szüleivel, és annyit se mondott nekik, hogy barátnője van. Amikor hozzám jön hazudik nekik, letagad. És nem csak a szülei előtt, hanem mindenki más előtt sem vállal fel. Ilyen esetben szerintem jogosan merül fel bennem az, hogy szégyell.
2014. nov. 10. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
mutasd meg neki az ide kiirt kérdésed (vagy mutasd meg ugy h nééd, más is ugyan azt hiszi amit te, pedig ö se akarja elhinni, de igy van) de amugy tényleg. nekem ha párom mond valamit, hogy vele miért van igy, vagy miért nem keresi, akkor azt elhiszem. bár én is szoktam neki mondani h látogassa a nagyszüleit, nincsenek joban, de mindig örülnek ha felmegyünk. sajnos csak évente néhányszor megyünk arra, de tudom, hogy örülnek. kérdés h miért romlott meg a kapcsolat és lehet-e helyrehozni. ha látják hogy magadtol mi lett belöleg, szerintem ök is büszkék lennének (már ha nem valami durva balhé volt az elszakadás oka - bár nem sok minden van, ami nem helyrehozhatatlan, de az h mi történt és helyre lehet-e hozni csak te tudhatod) azt elmesélted már a barátnödnek, miért nem vagytok joban? hátha azáltal jobban megérti
2014. nov. 10. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
off. 5. A te helyzeted teljesen más, ő tényleg nem vállal fel téged. De nem értem, miért vagy vele így?
2014. nov. 10. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is ez a helyzet, csak fordítva.

Férjemnek jó családja van, én viszont 17 évesen elköltöztem anyámtól (apukám kiskoromban meghalt).

21 voltam, amikor összejöttem a (most már) férjemmel, de ő elsőre is megértette, hogy nem tartom a kapcsolatot anyámmal. Soha nem nyaggatott, hogy látni akarja. Felfogta, hogy ha én egyedül sem járok hozzá, és nem is beszélek vele, akkor nyilván őt sem viszem el.

A gyerekünknek is csak 1 mamája, és 1 papája van.


Ahogy előttem írta valaki, egy kis empátia lehetne a barátnődben.


Esetleg elmesélhetnéd neki a hosszú folyamatot, ami miatt így döntöttél. Akkor talán megértené.

2014. nov. 10. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A barátnőd fejét telebeszélték hülyeségekkel, hogy bizonyos férfiak/nők ilyen mesékkel szédítik az aktuális szeretőt, miközben otthon várja őket a házastárs és a család. Másra nem tudok gondolni.. Előfordul, hogy valaki rosszban van a családjával, általában meg is van rá az oka, és ha te a közelükbe sem akarsz menni, miért is akarnád nekik bemutatni a barátnődet? Részedről nem tekinted őket a családodnak. A párom sem tartja a kapcsolatot az anyai ággal, egy rokonom pedig a komplett családjával megszakított minden kapcsolatot, kivéve 1-2 normálisabb távoli rokonnal. Van, amikor ez a legjobb döntés. Ha van olyan rokonod, akivel tartasz kapcsolatot, akkor őket meglátogathatnátok, illetve a barátaidnak mindenképpen mutasd be a barátnődet. Ha neki ez nem elég, és nem elégszik meg azzal, hogy mindenkit ismer, akit te közeli hozzátartozónak tekintesz, súlyos bizalmi problémáitok vannak. Elég buta hozzáállás, hogy azért süllyedj vissza a nemkívánatos rokonság közé, mert ő meg akarja őket ismerni. Az ember általában előre néz az életben, nem pedig visszafelé bukdácsol a sötét vermekbe.
2014. nov. 10. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Add meg neki a címet, mondd, hogy menjen, mutatkozzon be, ha annyira akar, de téged nem érdekelnek.
2014. nov. 11. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!