Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy állítsam le anyámat erről?

Hogy állítsam le anyámat erről?

Figyelt kérdés

Úgy érzem, anyám már kezd pofátlanul kihasználni engem. A szüleimnek van két autója, az egyik céges, ezért azzal többnyire csak céges ügyben mennek. A másik privát használatra van, de azt hónapok óta a húgom használja munkába járáshoz (bár van céges busz, fogalmam nincs, miért muszáj neki autóval menni). A húgomnak van egy párja, aki jóval idősebb nála, hosszú évek óta külföldön dolgozik, mégis, mikor tönkrement a régi autója, anyám adott neki kölcsönt újabb autóra (2-300 ezrekről van szó), mert nem tudta kifizetni, úgy tudom, ezzel a kölcsönnel hónapok óta lógnak anyámnak. Nekünk van két autónk a párommal, mindkettőhöz a szüleink segítettek hozzá, de nem teljesen ők vették (kb 20-25%át kifizették, mindketten diplomaosztóra kaptuk az összeget). Mivel most ideiglenesen kijöttünk külföldre, az egyik autót otthon hagytuk, nem tudtuk magunkkal hozni mindkettőt, a párom autója maradt otthon (a jobb műszaki állapota miatt jöttünk inkább az enyémmel). A párom autóját viszont el akarjuk adni, mert így is rengeteg vele a gond, minden 200 km-enként javítani kell, plusz megeszi a rozsda már, tehát úgy tűnik, nyárra eladhatóvá tesszük és meghirdetjük. Néhány hete viszont, mióta a húgom használja a szüleim autóját, anyám rákapott arra, hogy a párom autóját használja a személyes dolgaihoz. Egyszer elkérte az autót, odaadtuk neki szívesen, de azóta kiderült, hogy többször használta, ráadásul még tett megjegyzéseket, miszerint a későbbiekben is szüksége lesz rá. Nemrég pedig észrevettünk az autón egy új, kisebb sérülést (lehúzták az elejét), ami nem nálunk lett olyan, de a szüleim mindent tagadnak, nem tudni, mi történt (bár anyám gyanúsan sokat magyarázkodott, hogy jajj, milyen könnyű azt eltávolíttatni). A páromnál már kezd betelni a pohár, és bevallom, nálam is. A húgom gyerekét is az autóban cipelték, az egész hátsó ülés tiszta morzsa lett, az előtte lévő ülést meg összerugdalta a gyerek a cipőjével. Mikor ezt megjegyeztem, anyám csak legyintett, hogy "úgyis koszos az az autó, mit érdekel minket" (a frászt, rendszeresen takarítva van, mi nagyon figyelünk erre). Ki vagyunk akadva, amiért elhordják a párom autóját, igaz, megtankolják, amit a szemünkre is vetett anyám már vagy 5x, de az üzemanyag nem minden. Ha előjön egy hiba az autón, azt meg majd mi fizessük, mert mint írtam, 200km-enként kijön valami. Ja, és az is kiderült, hogy legutóbb többek közt a húgom párjának az adóügyeit mentek intézni a párom autójával (csak tanácsadóhoz mentek, szóval a húgomék nem voltak ott), bár tagadják, de egyértelmű volt.

Az igazsághoz még hozzátartozik az, hogy apám sokszor segít az autók körül, sokmindent megcsinál, ha kisebb hiba van, a párommal ketten megcsinálják. Ezért hálásak is vagyunk, de szerintem amit csinálnak, az már pofátlanság. Azért, mert a húgom az ő kocsijukat használja és nem képesek maguknak autót venni, nem én felelek, nem a párom, oldják meg nélkülünk. El sem tudnám képzelni, hogy az anyósom az én kocsimmal furikázza a sógorom gyerekét, mert az ő autója a sógoromnál van. Ti mit gondoltok erről, kinek van igaza ebben a helyzetben? Valamint hogy tudnám leállítani őket az autóról úgy, hogy ne legyen sértődés?


2016. máj. 17. 16:13
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
91%
Oké a hugodék ingyenélők, és féltékeny vagy mert ő inkább a kedvenc. Ez elég sajnálatos dolog, és igazságtalan, de ha eddig is mindig ez volt, akkor ezen úgysem tudsz változtatni. Más megoldás nincs. Ha nem akarod, hogy használják, akkor megcsináltatjátok és eladjátok. Addig talán nagyobb kár nem lesz benne, ha meg mégis történne valami komolyabb biztosan állnák a szüleid a megcsináltatását, ha eddig is anyagilag azért segítettek titeket is.
2016. máj. 17. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 A kérdező kommentje:
Csak remélem, hogy így lesz, de lehet mossák kezeiket, mondván, a párom autójához nekik semmi közük. Anyám ezt a lenyúzott sérülést is úgy tagadja... pedig tudom, hogy ő volt.
2016. máj. 17. 16:46
 13/37 anonim ***** válasza:
91%

Van 4 autó, de mégse tudtok megyegyezni. Adjátok el a felesleget, és akkor mindenki fog járni a sajátjával, ha van. Ha nincs, meg úgy járt, van busz.

Vagy adjátok el ti a húgodnak olcsón a párodét, ő járhat rajta, karban tartja, anyukádéknak is marad a sajátjuk, nektek meg a tiéd.

2016. máj. 17. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
93%
Vonassátok ki ideiglenesen az autót a forgalomból,párezer forint 6 hónapra lehet, amit lehet ismételni is. Addig míg ki van vonva kötelezőt se kell fizetni és akkor nem tudnak menni vele ők se, hamár ekkora probléma.
2016. máj. 17. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim válasza:
1%
Add oda anyukádnak mondjuk szülinap+névnap ajándékba....ennyit megérdemel mert elvégre ő nevelt fel...
2016. máj. 17. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 UseYourBrain válasza:
21%
Tehát féltékeny vagy a húgodra mert ő a "kis kedvenc". Jobb egyetemre járatták? Nem kaptál meg valamit amit ő igen? Féltékeny vagy arra, hogy a hitelüket nem tudják visszafizetni? Féltékeny vagy arra, hogy nincs saját lakásuk? Féltékeny vagy arra, hogy nem olyan sikeresek mint te? Együtt kéne érezni a családoddal, de szerintem írhat ide bárki bármit.
2016. máj. 17. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 A kérdező kommentje:

"Add oda anyukádnak mondjuk szülinap+névnap ajándékba....ennyit megérdemel mert elvégre ő nevelt fel..."


De, odaadom ajándékba a PÁROM AUTÓJÁT. -.- Uram Isten, hova süllyedt ez az oldal...

2016. máj. 17. 17:09
 18/37 A kérdező kommentje:

Egyébként nem fogom finanszírozni a húgom futkározásait, ez egyértelmű, anyám vegye vissza tőle az autóját, aztán járjon azzal. Ha tönkrement volna az autója, más lenne, de hogy a züllött, pénzszóró húgomnak adja?! Egyébként már ajánlottam fel lehetőséget a húgomnak autószerzésre, de neki ilyen 7-800ezres - idézem- "sz*rok" nem felelnek meg. Mondtam anyámnak is már, hogy adja el neki az autóját jogilag, rendesen, anyám úgyis újat akart venni (csak addig nem akar, míg a húgom széthajtja az övét), de a húgom abba sem megy bele. Neki csak ingyen autó kell a segge alá, mert a busz nem felel meg Őnagyságának, de az autót fenntartani sem akarja.

Mindenesetre köszönöm azt a pár kulturált, nem engem piszkáló, nem a lelki világomat kitárgyaló választ. Valószínűleg siettetni fogjuk az eladást és kész.

2016. máj. 17. 17:13
 19/37 anonim válasza:
10%
15.válaszoló vagyok ^_^ szerintem simán megoldanátok a szerelmeddel (mert párja csak a kártyának van, neked max.szerelmed van) hogy oda tudjátok adni esetleg félárba anyudnak....
2016. máj. 17. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem adod oda a kulcsot, nem tudja használni.

A hátad mögött nem tudja elvinni.

2016. máj. 17. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!