Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » "Eldobott" a fiam. A szerelem...

"Eldobott" a fiam. A szerelem kicserélte a szívét, és ez nagyon fáj nekem. Ti mit csinálnátok a helyemben? Többi lent.

Figyelt kérdés
Egyedül felneveltem nagyon nehéz körülmények között a ma 32 éves akkor galamblelkű,remek fiamat,hisz erre neveltem,hogy jó ember legyen.Az első 6 éves élettársi kapcsolata tönkre ment.(Külföldön dolgozott,kihasználták anyagilag,lelkileg)Nem tetszett nekem ez a kapcsolat csupán azért,mert a 16 éves lány iskolázott szülei megengedték,hogy odaköltözzön.6 év múlva a lány elküldte,mondván hogy élni akar,szüneteltessenek. Haza költözött,pár hónap után ugyan ebbe a "vödörbe esett"annyi különbséggel,hogy ez a lány is dekoratív 17 éves,és szintén szülői engedéllyel ott lakik.Ennek már 3 éve.Beletörődtem,mert nem akarok régi módi lenni,de az nagyon rosszul esik,hogy egy utcával arrébb laknak,és ennek ellenére,hogy ismerjük egymást évek óta,olyanok mintha lenéznének.Pl:húsvéti locsolás,vagy egy szalonnasütés (annak ellenére,hogy szeretnek "bulizni"kirándulni soha nem hívnának.Én mindig üzentem a gyerekekkel amikor eljöttek ebédelni,hogy bár otthon ülők vagyunk a férjemmel, menjünk együtt akár kirándulni,vagy strandra,de mindig találnak kibúvót.Tehát vettem azt a bizonyos lapot,hogy nem vagyunk egy hangon.A fiam mellettük van amikor rákérdezek,hogy miért szégyellnek minket?Leszól,hogy nem igaz.Ma két hónapja csúnyán összevesztünk cheten a fiammal,azóta nem beszélünk.Nagyon ritkán járunk bálba,akkor elmentünk,és a lány szülei is.A lényeg,hogy egy asztalsornál ültünk velük,és köszönésen kívül még csak oda sem jöttek hozzánk. Táncolni sem kellett volna felkérni,mert nem szoktunk,de akkor telt be a pohár száűmomra,amikor minden munkatársam,főnököm kérdezősködött,hogy talán nem vagyunk beszélő viszonyba? Bevallom türelmemnek véget ért,és inkább hazakullogtunk,nem akartam magyarázkodni senkinek.Másnap szóvá tettem a fiamnak,és még neki állt feljebb.Én csak annyit vártam,hogy azért legalább ilyenkor egy szó erejéig beszéljünk,többet nem.És megkaptam tőle,pártolta őket.Annyit mondtam,ezek után nem musszály hazajönnöd sem akkor ha így látod,és szóba sem áll velem,a lány sem,aki most készül az érettségijére.Tudja milyen lelkiválságban vagyok,hisz másfél élve temettük súlyos rákbeteg anyámat,négy hónapja szintén rákbeteg 56 éves bátyámat,tudja,hogy emészt a bánat,és már ő is ezt csinálja.Se névnap,se nőnap,az anyák napjára nem is számítok ezek után,hogy gondol rám.Én mindig próbáltam a helyes útra vezetni,büszke is voltam rá,(anyagilag is segített,de azt is mondtam,hogy az érzések,és anyagiak között nagyon-nagy különbség van.Voltak összezördüléseink,mindig én engedtem,de most azt mondtam elég volt,én nem közeledek ilyen áron.Nagyon fáj érte a szívem,de valami azt súgja,hogy ne én közeledjek.Ti mit csinálnátok az én helyemben?
2016. ápr. 21. 12:11
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
87%

De én nem értem, hogy miért kéne jópofizni a lány szüleinek veletek? Vagy csak az én családomban nem szokás abszolút ez? Nálunk a két nagymamám kb 15 éve találkozott utoljára, akkor is véletlenül, pedig pár utcányira laknak egymástól. Nem is értem, miért kéne odamenniük hozzátok :D Te se mentél oda hozzájuk, tőlük akkor miért várod el? Meg miért kéne összejárni velük? Az jön le, hogy max pár hónapja vannak együtt csak, szóval nem családtagok lényegében.

A 32 éves felnőtt férfi fiad meg épp idejében kezd leszakadni anyuciról...

2016. ápr. 21. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:
51%
20 éves lány már nem kamasz.
2016. ápr. 21. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:
73%
Nekem az tűnt fel, hogy 10-től 22 éves koráig egyedül nevelted. Nem mondom, hogy tutira így van, de sok egyedülálló anya nagyon rátelepszik a fiára, és sokszor a fiú erre azzal reagál, hogy egyszer csak hirtelen leválik róla. (Unokatesóm is ilyen, 14 éves koráig még az osztálykirándulásra is ment vele az anyja, 20 évesen meg úgy elköltözött valahová hirtelen, hogy kb. azt se tudjuk, hol van...) Az, hogy nem engedted felnőni, abból is látszik, hogy fiatal csajokkal kavar, mert az ő érzelmi érettségének a sok évnyi mamán lógás miatt ez felel meg. Ne telepedj rá, és keresni fog magától.
2016. ápr. 21. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:
97%
Ha meg kistelepülésen laktok (ez abból tűnik fel, hogy elmentek egy bálra és kapásból ott van a fiad, a csaj, a csaj szülei, a főnököd, az összes munkatársad, vagyis kb. az egész falu), na az ottani anyukákra fokozottan igaz szokott lenni ez a viselkedés (unokatesómék is kisvárosiak).
2016. ápr. 21. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:
51%
16-17 éves lányokkal költözik össze, mert a korabelieknek nem kell, ennyi. Akadj le róla, mert tönkreteszel minden kapcsolatát a hülye nyomulásoddal.
2016. ápr. 21. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim ***** válasza:
58%
"16-17 éves lányokkal költözik össze, mert a korabelieknek nem kell, ennyi." - lehet az is... de egy fokkal valószínűbb, hogy neki nem kellenek a "korban hozzá illő" férjben-és apának valóban utazó, esküvőben agyaló ketyegő biológiai órájú nők... mert - pont az anyjával való viszonya okán - egy nő kell neki, nem egy anyuka...
2016. ápr. 21. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:
83%

Az én fiam 33 éves, vagyis nagyjából egykorú vagyok veled kedves Kérdező. Engedd el a fiad kezét, hagyd, hogy élje az életét, meghozza a saját jó/rossz döntéseit, és itt az ideje, hogy magaddal is foglalkozz.


Túl vagy két megrázkódtatáson, amit még nem tudtál feldolgozni, hanyagold a fiad és barátnője témát, tedd ezt a probléma csomagot a polcra fel, és foglalkozz mással. Itt a tavasz, mozduljatok ki otthonról, menj el fodrászhoz, vegyél egy klassz tavaszi cipőt, egy szuper divatos táskát, jelentkezz be a kozmetikushoz szemöldök festésre, és tölts le pár filmet, amit már régóta meg szeretnél nézni. A fiad majd jelentkezik. Valamikor. Nem most, nem holnap, nem jövő héten vasárnap, talán karácsonykor. Vagy később. Neked nem kell az ablakban ülni és őt várni, hogy mikor jön majd. Lazíts.

2016. ápr. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 A kérdező kommentje:
37.-nek Köszönöm megfogadom tanácsodat,és örülnék ha írnál privátban.
2016. ápr. 22. 17:06
 39/47 anonim ***** válasza:
85%

Na jó, 32-es vagyok. A lepontozóktól kérdezném, hogy szerintük egy 20 éves lány kamasz? Tényleg kiváncsi lennék.


Mert én 20 évesen már a saját életemet éltem, szülőktől függetlenül, és baromira nem éreztem magam kamasznak.

2016. ápr. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:
34%

Te jo isten, mifele pedofiliarol beszeltek ti itt?

Az egyik ismerosunknek a fia most hazasodott 39 eves a felesege meg 18.

o volt a zenetanara az iskolaban. Arra vartak hogy a lany betoltse a 18. evet , az egesz csalad tudta hogy 16 eves kora ota egyutt van a mostani ferjevel. Nem olyan regen meg nem volt ritka hogy egy lany 18 evesen sot videken akar 16 evesen is ferjhez ment es nem voltak kisebbsegiek. ebreszto a XXI. szazadban elunk ahol a 13 eves gyerekek nagy tobbsege aktivan szexualis eletet el. nem helyeslem de nehogy mar beteg legyen az aki egy 17 eves lannyal van egyutt. ha egy evvel idosebb akkor mar nem pedofil az illeto?

2016. ápr. 23. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!