Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit gondolok arról az anyáról,...

Mit gondolok arról az anyáról, aki 12 éves lányát éjszaka egyedül hagyja?

Figyelt kérdés
Egy olyan társasházban, ahová a közelmúltban többször betörtek. (Amúgy jó környék, pont ezért...) Este/éjszaka hazaugrik hozzá, de megy is el.

2016. márc. 24. 21:48
1 2 3 4 5 6
 31/53 anonim ***** válasza:
70%

Engem is hagytak egyedül. pl. szülinapra mentek és nem akartam menni (természetesen hívtak engem is, de nem volt kedvem). Nekem ez nem volt kellemetlen. Vagy egész napra is egyedül hagytak, mentek vidékre és nekem tanulnom kellett. 12 évesen nem voltam életképtelen.


Én jó környéken lakom, kint kamera a társasház előtt, 2x kell csengeti a bejutáshoz, a liftben is van kamera. Én a helyetekben beszereltetnék riasztórendszert. Nem annyira drága kb 8000 a havi költsége é olyan 30.000 amikor megveszitek a szenzort. Van éjjeli üzemmód is, amikor a mozgást nem érzékeli, csak azt ha valaki kinyitja az egyik nyílászárót.

2016. márc. 25. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/53 anonim ***** válasza:
3%

Kiskorú veszélyeztetése. Ha bármi történik vele, ki fog mentőt hívni?

Olyan munkát nem vállalhat egy egyedülálló anya, ahol éjszakázni kell. HA csak ritkán fordul elő, hogy valamiért nem alszik otthon, vigye a gyermeket nagyszülőhöz, más rokonhoz, ismerőshöz, de ne hagyja egyedül!

A gyermeket rá is beszélheti egy másik - szintén felügyelet nélkül hagyott - gyermek arra, hogy csavarogjanak, bulizzanak, így nagyon könnyen elkezdhet drogozni, rossz társaságba keveredhet, bűncselekmény áldozatává válhat.

Összegezve: beszél vele ezekről és próbáld meg lebeszélni az ilyen nagyfokú felelőtlen viselkedésről.

2016. márc. 25. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/53 anonim ***** válasza:
75%

"nagyfokú felelőtlen viselkedésről" ? ezt a mondatot nem is értem...


12 évesen már nem egy pelenkas, simán lehet néha egyedul éjszaka, mikor egyébként is alszik.... a másik, jol leirta elottem valaki,- 12 évesen még csecsemo, 13-14 évesen meg már szexelni akarnak?? hagyjuk már.


semmi kivetni valot nem találok abban, hogy anyuka néha pár orara magára hagyja az alvo kis tinit...

2016. márc. 25. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/53 anonim ***** válasza:
23%
Én nem szerettem volna ennyi idősen egyedül lenni,egész este. Nem tudjuk miért van egyedül,de adódhatnak helyzetek amit egy gyerek,este nem tud megoldani.
2016. márc. 25. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/53 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Nincsenek elmeleteim, aki erre céloz, leurna, miből jött ez le neki 😃? Egyéb gondok is vannak az anyukával, ami nem kapcsolódik ide. Ez csak ha a tortán! Amugy nem leskelődom, de ejjel hallom, h kopog (meg a cipője is gangis)meg beszól, h "én vagyok".
2016. márc. 25. 09:09
 36/53 anonim ***** válasza:
25%
Gondolom telefon van a lakásban, akkor telefonál.
2016. márc. 25. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/53 anonim ***** válasza:
61%

Önmagában nem tartom ezt problémának, 12 évesen azért már nem kisgyerek az a gyerek, tud magának vizet tölteni, wc-re menni. A betöréstől meg 20-30 évesen is veszélyben lenne, ha egyedül van otthon. Az a gond, ha fél és szorong, de akkor még ifipszichológushoz kellene vinni. Meg azért ha anya rendszeresen bulizik, és minden nap ilyen történik, az már azért más dolog, mintha épp ügyet intéz, vagy egyszer elment a barátnőivel egy kávéra.

Ja, és egy kérdés ilyenkor: apa hol van?

2016. márc. 25. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/53 anonim ***** válasza:
85%

Miért nem kérdezed meg a nőt, hogy hogyhogy egyedül kell hagynia a gyereket éjszakára? Egyáltalán tudod mi a foglalkozása? Lehet, hogy laborban dolgozik kórházban és muszáj bevállalnia az ügyeletet, mert az duplán fizet és mivel egyedül neveli a gyerekét, meg kell kockáztatnia. (Na meg van ahol kötelezik, és nem éppen érdekli a munkáltatót, hogy meg tudod-e oldani vagy sem!)

A másik pedig, lehet, hogy szívesen is venné, ha már amúgy is utána leskelődsz, hogy esetleg te is ránéznél a gyerekre, vagy átmehetne hozzátok aludni, és talán segítenél neki ahelyett, hogy leszólod, meg kritizálod. Lehet,hogy nincsenek már nagyszülők, lehet, hogy meghalt az apuka, lehet, hogy új életet akartak kezdeni és nemrég költöztek a városba/környékre tök egyedül, és barátaik sincsenek. Olyankor mi van szerinted?

2016. márc. 25. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/53 A kérdező kommentje:
Mint emlitettem, nem leskelődom. Olyan hangos a cipője... Apuka ritkán van otthon. A munkája? Hat, nem egy agysebesz, abban sem vagyok biztos, h dolgozik. Ha megis,akkor este. Nem tudom, nem áll szóba senkivel.... Csak ha valami baja van.
2016. márc. 25. 10:45
 40/53 anonim ***** válasza:
57%

Semmi különöset. Engem 6 éves korom óta csomószor hagyott anya otthon egyedül éjszakára, mert apám nem volt velünk, neki meg dolgoznia kellett, hogy legyen pénzünk. Nagyszülők nem voltak. 12 évesen előfordult, hogy majdnem egy hétig egyedül voltam otthon.


Semmi bajom nem lett. Azt persze nem mondom, hogy nem volt nagyon ijesztő az elején, de legalább megtanultam jól kezelni az egyedüllétet.


Szerintem kár ezen túráztatnod magad, elvégre nem egy csecsemőt hagy egyedül a lakásban. Legalább megedződik a gyerek. Barátnőmet sosem hagyták egyedül gyerekkorában, mindig volt valaki a fenekében, emiatt még 27 évesen is az átlagosnál jobban parázik, ha nincs vele senki éjszaka.

2016. márc. 25. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!