Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy mondjam meg, hogy nekem...

Hogy mondjam meg, hogy nekem teher, ha a féltestvérem velem alszik?

Figyelt kérdés

Én 19 vagyok, ő 5 éves. Külön élek tőlük már egy éve és pár alkalommal nálam aludt... Azóta folyton hallgatom, hogy megint jönni akar, de én ezt nem szeretném.

Komolyan, jobban lefáraszt, mintha reggelig buliznék mondjuk. De mindig kérdezi, mikor jöhet és anyáék is...

Már nem tudok milyen kifogással jönni és jó lenne ezt megbeszélni velük. De sértődést sem akarok, vagy hogy azt gondolják, a párom nem akarja.


2016. márc. 5. 13:25
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
80%
Mondd az igazat. Nyilván őket is lefárasztja, azért akarják lepasszolni.
2016. márc. 5. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 sam_laris válasza:
28%

Lassan kéne leszoktatni róla, különben mindenki rosszul jár. Adj nekik egy időpontot mikor jöhetnek ami nem ünnepnap, mondjuk csak egy egyszerű hétvége. Majd később fokozatosan egyre nagyobb intervallumok között adj meg időpontokat mikor jöhetnek. Kifogásnak lehet bármi, munka, tanulás, vagy esetleg már más ismerősöddel megbeszéltél egy találkozót.


Ahogy írtad 19 vagy és csak egy éve költöztél ki, tehát egy jó darabig a családod biztos meg akar látogatni. Ezt Én a helyedben engedném is, nem kell napi vagy heti szinten de legalább havi egy alkalom férjen már bele, hiszen ha nem láthatnak olyan mintha meghaltál volna és ezt nem lehet kihelyettesíteni telefonnal vagy facebook-kal.


A szülő csak le akarja ellenőrizni, hogy minden rendben veled. A kislány meg mivel még 5 éves persze hogy kötődik a családjához, ez el fog múlni amint iskolás lesz, hiszen rengeteg barátja lesz (remélhetőleg). Az hogy miért akar veled aludni egy más kérdés, biztos valamilyen védelmet jelentesz számára, szóval ezt meg kéne tudakolni, hogy mi okozhatja. Egyszerűen kérdezd meg tőle, hogy miért akar folyton a nyakadon lógni. Valószínűleg őszintén fog válaszolni mivel még abban a korban van. Ha halogatja a választ és/vagy kibújik alóla, akkor a szülőket kéne megkérdezni, lehet hogy valami nagyobb baj van a háttérben.


De hogy egy 5 éves kislány jobban lefáraszt egy 19 éves életerős embert meg nem hiszem el. Tessék lenyomni egy pár fekvőtámaszt.

2016. márc. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
26%
Azt írtad pár alkalommal nálad aludt az eltelt 1 év alatt? Szerintem az nem olyan vészes. Nem tudom, hogy tanulsz e vagy dolgozol, de ha rendszerességet akarnak belőle csinálni akkor mond, hogy nagyon el vagy foglalva. Mindenesetre én havonta egyszer elhívnám..azt csak ki lehet bírni..
2016. márc. 5. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
31%
Hol élsz jelenleg? Úgy értem albérletben amit fizetnek/fizetsz, vagy saját lakásban aminek a törlesztőjét fizetik/fizeted, vagy ilyesmi?
2016. márc. 5. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
27%
Elmondhatod így, de én a szüleid helyében elsírnám magam, hogy ennyire tojsz a testvéred fejére. Egy évben pár alkalom a testvéreddel? K..rva nagy áldozat részedről, tényleg.
2016. márc. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
75%

Ezzel próbálkoztál már mindenféle kerülőutak, kifogások, stb helyett?


"Nnekem teher, ha a féltestvérem velem alszik!"

2016. márc. 5. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 A kérdező kommentje:

Igen, nagy áldozat.

Sem én, sem a barátom nem alszunk olyankor, kialvatlanok vagyunk másnap is. Plusz a lakás sem kisgyerekes létre van berendezve, 1 óra után már szalag az egész.

A cicánk sem bírja a folyamatos kiabálás, sikongatást, piszkálást, kb. ahogy megjön a tesóm, szalag be a gardróbba és ki sem jön onnan, amíg itt van.

Nincs különösebb gond vele, sima életvidám kisgyerek, de nekem már fél-1 óra után fárasztó és számolom, mikor jönnek érte.

Éjjel sem tudok jól aludni, a barátom is ilyenkor ki van szorítva vagy a nappaliba, vagy a dolgozószobába, ami után napokig fáj a háta.


"De hogy egy 5 éves kislány jobban lefáraszt egy 19 éves életerős embert meg nem hiszem el. Tessék lenyomni egy pár fekvőtámaszt."

Sportolok 5 éves korom óta, az erőnlétemmel semmi gond nincs. Amúgy sem tudok sokat aludni, de mikor itt van és fél szemmel azt figyelem, nem csinál-e valami bajt, a másikkal pedig próbálom felmérni, mekkora a kupi, az eléggé lefáraszt. Közben játsszak vele, beszélgessünk, rohangáljak miatta. Mikor meg lefeküdnénk és alhatnék pár órát, tuti éhes/szomjas/pisilnie kell, aztán vagy rugdos egész éjszaka, vagy elfoglalja az egész franciaágyat és nekem jut 30 cm, ahol képtelenség aludni, mert figyelem azt is, nehogy leforduljon a másik oldalon, vagy valami.


"Mindenesetre én havonta egyszer elhívnám..azt csak ki lehet bírni.."

Nem lehet. Amúgy is elfoglalt vagyok, örülök annak a pici szabadidőnek is, ami van.


"Hol élsz jelenleg? Úgy értem albérletben amit fizetnek/fizetsz, vagy saját lakásban aminek a törlesztőjét fizetik/fizeted, vagy ilyesmi?"

Szerintem ennek semmi köze a kérdésemhez...

Van saját lakásom, de azt kiadtam, jelenleg a barátoméban élünk együtt.

Elhiszem, hogy ezt te arra szeretnéd kihegyezni, hogyha anyáék vették a lakást, akkor bármikor joguk van ott lenni, ott hagyni a testvéremet, de szerintem ez nem így van...

2016. márc. 5. 15:29
 8/37 anonim ***** válasza:
74%

Na álljunk már meg egy szóra! Mi az hogy havonta "kibírhatná"? Nem ő vállalta a gyereket, hanem a szülei! Majd ha a kérdező "ki akar bírni" egy nyüzsgő gyereket, szül magának egyet.

19 éves, nem az ő dolga...

2016. márc. 5. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
94%

Hát, ha sértődést nem akarsz, akkor pedig bírd ki, mert nem tudom elképzelni, hogy jól esne nekik, ha előadnád, hogy fél óra alatt kikészülsz a tesódtól, és ne hozzák többet. Szerintem nem akarnak amúgy ezzel gondot okozni neked, simán szeret a pici. Más lenne a helyzet, ha rendszeres dolog lenne, mondjuk heti egy ott alvás, de mivel azt írtad, hogy néha, nem hinném, hogy ki akarnak használni, kár lenne ezzel elrontani a kapcsolatotokat, ha amúgy más probléma nincs. Esetleg előzd meg őket, ajánlj fel egy-egy közös délutánt.

Megbeszélni csak úgy tudod, ha tényleg őszintén elmondod nekik, úgy ahogy ide leírtad, aztán lesz ami lesz.

2016. márc. 5. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
6%

"A cicánk sem bírja a folyamatos kiabálás, sikongatást, piszkálást"


Na ez egy döntő érv.

Amennyiben valaki értékrendjében előrébb van a kistesójánál egy macska, ott már igen komoly bajok lehetnek.

Néhány havonta sem bírod ki, hogy pár órát nálad legyen a kislány, akkor mit fogsz csinálni, ha neked is lesz majd két-három gyereked??

Vagy csak macskákban gondolkozol?

2016. márc. 5. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!