Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek jogos a viselkedés...

Szerintetek jogos a viselkedése? Tényleg teher vagyok?

Figyelt kérdés

Pánikbeteg vagyok már jó pár éve, de csak a mostani tanévre lett nagyon rossz a helyzet, már nem igazán tudtam kezelni. Nagyon elrontottam az évem, rengeteg hiányzás, borzalmas tanulmányi eredmény, nem érdekelt semmi, jobban akartam lenni, de semmit nem tettem érte, úgy éreztem, nincs már erőm küzdeni ellen, jártam pszichológushoz de Tőle is csak a csodát vártam igazából. Nagyon szégyellem, hogy ennyire gyenge voltam. Így tanév végére, ahogy szóba került, hogy lehet évet kell ismételnem, meg pszichiáter, gyógyszerek...Eldöntöttem, hogy én ezt nem akarom és igenis ki tudok jönni ebből az egészből! Összeszedtem magam, volt még egy hónapom, felkészültem az osztályozó vizsgákra, sikerült minden. Most pedig igyekszem nem itthon ülni, eljárok a barátokkal mindenfele, nyári munkát is kaptam, valóban jobban és kiegyensúlyozottabbnak érzem magam, de keményen küzdök a rosszullétekkel. Most hétvégén megint eléggé kikészültem, folyamatos gyomorideg, nem bírtam enni, se aludni. Ma dolgozni kellett mennem, olyan helyen vagyok, ahol teljesen megértőek ilyen szempontból, gondolkodtam, hogy itthon maradok, de úgy éreztem az egy kicsit visszaesés lenne, szóval elindultam, már útközben is nagyon rosszul voltam, aztán mikor leszálltam a buszról, már azon voltam, hogy leszólítok valakit, ennyire borzalmas ritkán szokott lenni...De aztán erőt vettem magamon és csak anyukám hívtam fel, már hallottam a hangján, hogy mérges rám, de még viszonylag normálisan beszélt velem. Kicsit jobban lettem. Aztán jött a következő.. a melóhelyről hívtam fel anyát megint, hogy jöjjön el értem, erre teljesen kiakadt és nekem esett, hogy elege van a hülyeségeimből és nem gondolom, hogy majd miattam fog bemászkálni a városba, szedjem össze magam, fejezzem be és oldjam meg. Hát ezt tettem...de én se tudom, hogy hogy voltam képes hazajönni. Majd itthon úgy fogadott, hogy így soha nem fogok meggyógyulni és felejtsem el, hogy így fogok járni bárhova is, találjak ki valamit nagyon gyorsan vagy gyógyszert fog íratni Nekem stbstb..fél óráig arról ordibált, hogy milyen szerencsétlen vagyok.

Tényleg ekkora teher lennék? Igazából ez volt az első, a nyáron, hogy bárhonnan is felhívtam, mert azért a megszokott rosszulléteken már felül tudok kerekedni, de ez most valahogy más volt, valami nagyon rossz... A tudat is elég volt, hogy ott a telefon, ha gáz van csak hívom, de most már ez a biztonságérzet se lesz meg..


2015. jún. 22. 13:59
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Amúgy 18 éves lány vagyok
2015. jún. 22. 13:59
 2/18 anonim ***** válasza:
58%

nem jogos a viselkedése, és nem vagy teher

erős vagy hogy eddig eljutottál, ne hagyd, hogy anyukád visszarántson

megértően és türelmesen kellene viselkednie veled, és segítenie. szerintem neki kéne gyógyszert szedni!

2015. jún. 22. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
96%

Eloszor is gratulalok, hogy idaig is el sikerult jutnod! Hidd el, ez nem kis teljeitmeny! :) Felismerted, hogy akarnod kell a gyogyulast, senki mas, csak Te tudsz segiteni magadnak/magadon! A gyogyszer es a pszichiater csak kiseri a folyamatot.

Ne foglalkozz anyukaddal, neki is lehet rosssz pillanata.

Amugy a gyogyszer miert nem jo megoldas? Nem segitene egy kicsit? Arra gondolok, mi lenne ha nem teljes adagot szednel es kesobb szepen lassan elhagynad?

2015. jún. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
72%
Hát, értem én, hogy nem tehetsz róla, de nekem is eldurrant volna az agyam anyád helyében. Igaz én nem vagyok türelmes ember.
2015. jún. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Az a helyzet, hogy (most ezt minden nagyképűség nélkül mondom) már kezdtem kicsit büszke lenni magamra, meg kezdtem azt érezni, hogy jól csinálom, és haladok előre. De anyukám azt mondja, hogy fejezzem be, ne is menjek dolgozni se meg sehova, mert ennek így semmi értelme. Miközben előtte meg pont az volt, hogy mozduljak már ki. Komolyan nem értem. Nagyon rossz és nehéz így, ha semmi pozitív visszajelzést nem kapok.
2015. jún. 22. 14:26
 6/18 A kérdező kommentje:
Amúgy a gyógyszerek meg...Annyi mindent hallok róluk, nem tudom mi igaz és mi nem, de jó lenne azért elkerülni.
2015. jún. 22. 14:28
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

A munka csak segíthet, ha emellett még sokat mozogsz, még könnyebben gyógyulsz.

Lehet, hogy amikor telefonáltál idegesítő voltál, kérj tőle bocsánatot, hogy nem volt szándékos idegesítés részedről. Ha közeledtek egymáshoz, könnyebben megért.

2015. jún. 22. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
38%

"igyekszem nem itthon ülni, eljárok a barátokkal mindenfele"

Csak a suli nem ment az utolsó pillanatig, meg a munka... hát tudod, jól kitaláltad ezt magadnak.

2015. jún. 22. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
73%

Pontosan mit értesz rosszullét alatt? Szapora szívdobogás, hányinger, fulladás, ilyeneket?


Sajnos senki nem fogja megérteni, min mész keresztül, csak az, aki tudja, milyen is ez igazából. Az átlag a szimpla idegességgel társítja ezt az egészet, és azt hiszik, hogy attól, hogy nagyon erőlködsz, meg próbálod lenyugtatni magad, abba fog maradni. Hát marhára nem. A nyugtató tud segíteni, de az is csak egy ideig, aztán abból is egyre több kell, hogy hatásos legyen, végül ott tartasz majd, hogy rettegsz, ha nincs nálad a gyógyszered, és nem mersz kimozdulni sem, mert attól félsz, vajon melyik pillanatban tör rád megint.


Ez nem történik meg csak úgy, valamilyen lelki okra eredeztethető vissza. Talán sok sérelmet fojtottál magadba és ezek így törnek a felszínre.


Amit tudok ajánlani, az a magnézium+b6. Vény nélkül kapható, és nagyon jól tud jönni, ha kezded rosszul érezni magad, de alapból sem baj, ha napi egy szemet beveszel.



Egy volt pánikbeteg

2015. jún. 22. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Büszke is lehetsz szerintem, hogy egyedül vettél erőt magadon, főleg úgy, hogy anyukád csak súlyosbító körülmény volt. Nem lehet, hogy éppen ő az oka? És ha a munkatársaidban van empátia, csak a családodban nincs, én arra tippelnék, hogy a családban van a hiba.
2015. jún. 22. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!