Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Felehet azt dolgozni, hogy...

Felehet azt dolgozni, hogy elköltözök otthonról és onnantól soha többé nem beszélek a családommal, és úgy teszek, mintha nem lennének?

Figyelt kérdés

azt akarják ,hogy elmenjek otthonról... 20 éves nő vagyok. van egy 22 éves bátyám és 19 éves öcsém... őket szeretik... engem utálnak, a szüleim, tesóim.. mindenki..

munkát kell keresnem és mihamarabb elmennem albérletbe, még mi előtt utcára kerülnék... Viszont én nagyon haragszom a szüleimre, ezért ha így kell megválnom tőlük, ezzel azt érik el ,hogy többé nem állok velük szóba... úgy teszek, mintha nem lennének!!!! és elintézem ,hogy semmit ne tudjanak a létezésemről!!!

Elvagyok keseredve... mert ilyenek velem... azt mondák semmire kellő vagyok, ingyenélő, mert kirúgtak 3 hete a melóhelyemről és azóta nincs másik, még nem vettek fel máshova... nem tudok még tovább tanulni, a családi gondok miatt... ki vagyok készülve miattuk... az egész családom utál... azt mondták kikészítem őket, elegük van, nem bírnak már elviselni engem... anyám azt mondta, nem vagyok a lánya. zárt osztályon a helyem... stb.... hát és ezzel semmi jót nem érnek el....



2016. febr. 17. 12:03
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:
nem vagyok beteg! ha ti lennétek a helyemben ti is ki lennétek akadva teljesen!!!!!!!!!!
2016. febr. 17. 12:49
 12/32 A kérdező kommentje:
Csak olyan írjon, aki megértő és megért engem, és átérzi a helyzetemet!
2016. febr. 17. 12:54
 13/32 anonim ***** válasza:
76%

A kérdezõ feltett egy kérdést, miért még ti is támadjátok?Találkoztatok vele személyesen,hogy rákiabáljátok,hogy vele van a probléma?

Tavaly érettségizett,dolgozott, 3 hete nem talál munkát,mi jogon bántjátok és még le is akarjátok huzni, a földig leteperni.

Kérdezõ igen vannak ilyen szülõk,akik a végtelenségig tudják terrorizálni a saját gyermeküket.

Ha tudsz kezdj uj életet egyedül, hidd el, ha nem kaptál semmi jót az "otthon melegében", te majd meg fogod tudni teremteni.


Majd a családod fog utánad menni, pl.amikor az anyudnak szüksége lenne rád,akkor majd eldöntöd,hogy segited vagy nem.


Fel a fejjel,csak ne veszitsd el a józan gondolkodásodat.

2016. febr. 17. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
27%

Süt a történetből hogy depressziós, ergo beteg. Ezt kellene elfogadni és kezelni, utána tovább lépni.

A kérdésed amúgy értelmetlen, hiszen ha a szüleidet nem érdekled, nekik nem lesz mit feldolgozni, te meg egyértelműen nem tudsz túl lépni se rajtuk, se magadon.

2016. febr. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Végre valaki! Hát, nehéz most, de póbálok munkát találni!!!

Igyekszem.. Már nem csak a környéken nézek munkát..

Egyébként a barátaim támogatnak, szerencsêre...

2016. febr. 17. 13:21
 16/32 anonim ***** válasza:
100%
Ha vannak barátaid,akkor már nem vagy elveszve!
2016. febr. 17. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
78%

Hihetetlen, mennyi támadó választ kaptál... Nagyon sajnálom.

Én mélyen együttérzek veled, és bár nem tudom a választ, leírom az én esetemet, nagyon hasonló az én történetem is, bár engem az apám akart kirakni, és tagadott ki, anyám csak csendben tűrt. Egy tesóm van, de nálunk is ő a minden. Én is alig találtam munkát, de nevetségesen kerestem, aztán továbbtanultam diákhitelből, közben megismerkedtem a ma már férjemmel. Ennek már 12 éve. Úgy alakult, hogy hozzá tudtam költözni, (meghaltak a szülei). Utána nem is beszéltem velük, meg se látogattam őket két évig. Közben találtam normálisabb munkát, amit a suli mellett is végezhettem, és legközelebb csak a dipomaosztómon találkoztam velük. A gyermekek érkezésekor normalizálódott a kapcsolatunk valamelyest. Havonta egyszer beszélünk/találkozunk, kéthavonta egy hétvégét tölt ott a gyerekem. Apám a mai napig meg tud siratni, neki sosem fogok megbocsátani.


Használd ki a függetlenségedet, előtted az élet, valamilyen nyelven beszélsz? Mert tuti egy hajóra mennék dolgozni (elég egy alap angol tudás), egy csomót lehet keresni, igaz nagyon sokat kell dolgozni, de a munka az egyik legjobb terápia.


Kitartás, próbálj meg pozitív lenni ebben a nehéz helyzetben, gondold azt, hogy semmi vesztenivalód! Fel a fejjel!

2016. febr. 17. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló nagyon köszönöm a válaszodat!


Amúgy nem tudom hány pszichiáter válaszolt, de szerintem egy sem... Akkor miért ők diagnosztizálnak depresszióval?

2016. febr. 17. 13:44
 19/32 anonim ***** válasza:
18%
Nos, esetleg azért, mert egyrészt leírás, hogy voltál depressziós -és gyógyszereket is beszedtel?
2016. febr. 17. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 A kérdező kommentje:

Nyelvtanból kettes voltál ???

Csak mert múlt idő, az, hogy depressziós voltam..

2016. febr. 17. 13:53
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!