Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha elköltözök, havi 160-170...

Ha elköltözök, havi 160-170 ezer forintból meg tudok élni egyedül?

Figyelt kérdés
Véglegesen megromlott anyámmal a kapcsolatom, úgy érzem, nem miattam, az a fajta ember, hogyha fekete póló van rajtam, az a baj, ha fehér, az a baj, én ezt meguntam. Itt az ideje elköltözni. Ha az utazás ingyen van, tehát keresek min 160 ezret és olyan szolgálati lakásban élek, aminek nincs rezsije, meg stb, tehát csak azt fizetem, amit fogyasztok, víz, gáz, villany, étel, stb, elég ez a pénz ahhoz hogy viszonylag jól éljek?
2016. febr. 10. 07:54
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

" tehát csak azt fizetem, amit fogyasztok, víz, gáz, villany" Na, ezt hívják rezsinek...

Hány éves vagy? Már megvan a 160-170-es fizetés? A szolgálati lakás tuti?

2016. febr. 10. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Úgy értettem, hogy mondjuk albérletben ezek mellé még fizetünk 40 ezret. Mert most albérletben lakunk. Nem mindegy! Igen és igen, tuti.
2016. febr. 10. 08:00
 3/26 anonim ***** válasza:
53%

Rezsije pont, hogy van, de az 40-50 000,/hó, nyáron kevesebb, mert akkor fűteni pl. nem kell.

160 000, bakter, mi 50 000-ből élünk, és elvagyunk. Bár ha valami elromlik, az úgy marad, és új ruhát nem vesznük már egy éve, de éhen nem halunk, és 3-4 havonta 1-1 koncert is belefér.

2016. febr. 10. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Apa is így él, víz, gáz, villany, eszem, iszom, ruha, stb, ezeket fizeti, de mi még mindezek mellett 40et bele rakunk az albérletbe! Közös költségről meg ne is beszéljünk, meg társaikról. Ezért kérdeztem.
2016. febr. 10. 08:08
 5/26 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem ilyenkor a rezsid kijon 30bol, nyáron akár 20 körül is lehet. Ételre koltesz gondolom, az minimum 50 ezer forint egy személyre. A maradékot meg beosztod másra, szerintem ennyi pénzből egy fő, úgy hogy nincs bérleti díja a lakásra, úgy meg lehet élni. Persze vannak plusz költségek is, ilyenek pl a telefonszamla, ha autód van esetleg az üzemanyag.
2016. febr. 10. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
ha magáért az ott lakásért tényleg nem kell fizetned csak a rezsit, kényelmesen megélsz ennyi pénzből
2016. febr. 10. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ennyiből szerintem is simán ki lehet jönni, sőt, még félre is tudsz tenni belőle, ha takarékos vagy. Egyébként helyesen mondva albérleti díjat nem kell fizetned, és a rezsi is csak a víz-gáz-villany, nincs közös költség (ezt is a rezsihez szokták számolni tudtommal). Az albérleti díjjal elég sokat spórolsz, ez igaz.


A másik, ami nem mindegy, hogy tudsz-e főzni. Ha étkezdébe jársz meleg ételért, az elég drága. Persze ha a munkahelyen van menza, az lehet olcsóbb, de a mi környékünkön a legtöbb étteremben kb. egy ezresből lehet megebédelni. Ha otthon főzöl, magaddal viszed, esetleg nagy adagot főzöl, adagonként lefagyasztod és ezzel variálsz, úgy jóval olcsóbb. Persze ehhez kell egy rendes méretű fagyasztó.

2016. febr. 10. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
89%

Meg tudsz élni, és ha elfogadsz egy tanácsot, előbb hozz létre annyi tartalékot, hogy ne legyen gond, ha egyik napról a másikra ki kell fizetnek egy albérletre a kauciót.

Sajnos manapság sem az állásod, sem a szolgálati lakásod nem tekintheted örökösnek és bombabiztosnak, ne állj az utca közepén pár év múlva egy bőrönddel, mert eldorbézoltad a fizetésed.


Ismerek olyat, aki kevesebből kijön albérletben, szóval meg is tudsz élni, és tudsz is félrerakni. De arra semmiképp nem lesz pénzed, hogy havonta cseréld a ruhatárad, wellnessezni járj hétvégente, és minden buliban ott tombolj. Be kell osztani amit keresel.

2016. febr. 10. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Főzni tudok és van kb 1 millió forint megtakarításom. Igen,, a bérleti díjat spórolom meg, csak nem jött a számra ez a szó.
2016. febr. 10. 08:25
 10/26 anonim ***** válasza:
5%
mi hárman élünk ennyiből és lakáshitelt is fizetünk a rezsi mellett. szóval egyedül simán. dőzsölnék.
2016. febr. 10. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!