Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha elköltözök, havi 160-170...

Ha elköltözök, havi 160-170 ezer forintból meg tudok élni egyedül?

Figyelt kérdés
Véglegesen megromlott anyámmal a kapcsolatom, úgy érzem, nem miattam, az a fajta ember, hogyha fekete póló van rajtam, az a baj, ha fehér, az a baj, én ezt meguntam. Itt az ideje elköltözni. Ha az utazás ingyen van, tehát keresek min 160 ezret és olyan szolgálati lakásban élek, aminek nincs rezsije, meg stb, tehát csak azt fizetem, amit fogyasztok, víz, gáz, villany, étel, stb, elég ez a pénz ahhoz hogy viszonylag jól éljek?
2016. febr. 10. 07:54
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
87%

Főzz magadnak, ne fizess mindennap 1000 Ft-ot ebédre (ahogy én szórom a pénzt)

És ne kelljen a családodat eltartani.

2016. febr. 10. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

Az albérlet árak eszméletlen magasak, így mindenféleképp az első pont, hogy a szolgálati lakás biztos legyen és hosszú távra szóljon. ha menet közben albit kell keresned, akkor a dolgok összeomlanak. Olyan esetben egy szoba, egy garzon bérlése akár egyszerűbb lehet, mint egy egész, 40-50 nm-es lakásé.

Ugye nagyban függ a megélhetés az országrésztől is.

Függ attól, mennyire biztos a munkahelyed.

Bizonyos mértékben tartalékot is kell képezned.


Ha egy távhős, nem szabályozható panelt veszünk alapul, havi 2 m3 meleg víz és 5 m3 hideg víz felhasználásával, kb 4000 ft víz és csatornaszámlád (ez csak a hideg) lesz, nyáron rendelkezésre állással kb 7000 ft-os hőszámlád (ebben a meleg víz is benne van), télen a fűtéssel kb 20000.

Közös költség ha nincs akkor jó, ha van, az bármennyi lehet.

Áram számla egy átlagos, egyemberes lakásban 5000 ft-7000ft (nálam utóbbi, de egész nap megy a számítógép és imádok sütni - elektromos sütő)

Ha tv és/vagy internet előfizetésed is van, az megint országrésztől és szolgáltatótól függ, diginél már 4000-ből megúszható, upc-nél majd a duplája, t-homenál meg még több tud lenni.

Ha van autód, az is elvisz egy rakat pénzt (biztosítás, üzemanyag, önkormányzati adó, szervíz - havonta számolhatsz átlag minimum 30000-et ezekre a tételekre, de nem havonta merülnek fel). Ennek híján a buszbérlet, vagy utazás, amelyet ingyenesnek mondtál lép életbe.

Az étkezés nekem pl. 30000 ft-ból mindig megvolt, szeretek magamnak kaját készíteni, értelemszerűen olcsóbb, mint mindig rendelni. De 40000-ből biztosan megáll, még budapesti viszonylatban is, ha nincsenek olyan igényeid, hogy fine dining helyeken ebédelj minden nap :)

Fiatal vagy, így a szórakozás jelenthet egy nagyobb költséget. Ha havi 4 alkalommal számolunk, akkor mondjuk belépő 4*1500ft, fogyasztás 4*3000ft és még visszafogott voltál.

Mondjuk havi egy mozi 2000ft.

Pár alkalom barátnőkkel kávézóban szintén elvisz egy 5000 ft-ot.

(Bár ez utóbbi tételeket te jobban ismered a lakhelyed és az életviteled alapján)

2016. febr. 10. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
Én 19 évesen megoldottam 97ezerből és egyáltalán nem nyomorogtam. Igaz, hogy én kisvárosba mentem albérletbe. 160-ból bőven kijössz, még félrerakni is tudsz.
2016. febr. 10. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
47%

ha annyira le lettél volna szarva egész életedben, akkor mégis miből tudtál volna 1 milliót félre rakni 21 évesen?

nyilván a szüleid etettek és ruháztattak, mert tegyük fel 19 évesen végzel a sulival, 2 év alatt félre raksz egy milliót, úgy hogy közben szarnak rád a szülők...ugyan már.

ez a kérdés szerintem csak egy fikció, a valósághoz semmi köze.

2016. febr. 10. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

Én is ennyit keresek havonta. :) A fix költségek mellett (rezsi, bérlet) meg tudom venni magamnak amit akarok, és még félre is tudok rakni, szóval tapasztalatból mondom, hogy ennyiből nem fogsz nyomorogni.


22N

2016. febr. 10. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim válasza:
Hát ez tök jó.én pl. és sok munkatársam velem együtt 25-30 évesek 140-et keresünk az albérlet 90 ezertől kezdődik ha külön lakást szeretnénk, BKV bérlet 10ezer..marad annyi amennyi..maradunk otthon és nincs életünk..vagy nyomoroghatunk idegenekkel egy lakásban és még úgy is drága...60 körül..
2016. febr. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!