Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha elköltözök, havi 160-170...

Ha elköltözök, havi 160-170 ezer forintból meg tudok élni egyedül?

Figyelt kérdés
Véglegesen megromlott anyámmal a kapcsolatom, úgy érzem, nem miattam, az a fajta ember, hogyha fekete póló van rajtam, az a baj, ha fehér, az a baj, én ezt meguntam. Itt az ideje elköltözni. Ha az utazás ingyen van, tehát keresek min 160 ezret és olyan szolgálati lakásban élek, aminek nincs rezsije, meg stb, tehát csak azt fizetem, amit fogyasztok, víz, gáz, villany, étel, stb, elég ez a pénz ahhoz hogy viszonylag jól éljek?
2016. febr. 10. 07:54
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%

tényleg nem vagy tisztában a fogalmakkal, de a többiek már leírták, úgyhogy nem írom én is.

a lényeg, hogy max 50 ezerből kijön a rezsi. ha tegyük fel ugyanennyit költenél kajára(Bár szerintem egy emberre nincs ennyi), még akkor is marad 60 ezred. szóval ja, szerintem ki fogsz tudni jönni ennyiből. de ha mégis lenne valami váratlan helyzet, van megtakarításod is.

bár én a helyedben nem nyúlnék hozzá, hiszen ennyiből is kijöhetsz.

2016. febr. 10. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
83%
Ne haragudj kérdező, de nagyon buta vagy! Nem azért mert nem "jött a szádra" a megfelelő szó, hanem azért mert van 1 millió megtakarításod, van egy viszonylag jó fizetésed, amit csak magadra kell fordítanod, nem kell fizetned lakbért, meg utazási költséget és tőlünk kérdezed, hogy meg fogsz-e tudni élni? Hány éves vagy? Milyen végzettséged van?
2016. febr. 10. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
84%

Míg lakásban laktunk és nem fával fűtöttünk a férjemmel, addig télen a rezsink kettőnkre kb 35-40 ezer volt, bár nálunk egyedi gázfűtés volt. Nyáron simán kijöttünk olyan 20, nagyon max 25 ezerből. Szerintem egyedül ez még lehet akár 15 ezer is, és attól is függ milyen plusz szolgáltatásokat veszel igénybe és mennyiért. Nekünk ebben benne volt a tv, internet és telefon is. Anélkül még olcsóbban kijöttünk volna.

A kettőnk bevétele nettó 240-250 ezer, ételre kb 70-80 ezer elmegy, de ezek inkább minőségibb ételek, tehát nem nézzük forintra pontosan, hogy pl melyik az olcsóbb szalámi. Mi sajnos dohányzunk is, így kb havi 50.000 ezer csak arra megy el..:/ Tehát ennyi pénzből mint ami a te bevételed és nem kell albérleti díjra és külön utazásra költened, simán kijönnék. Szerintem te is ki fogsz simán, ha csak nincs valami olyan káros szenvedélyed, hogy napi 2 doboz cigit szívsz stb.

2016. febr. 10. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem épp itt az ideje elköltözni :)

Ennyi pénzből családok élnek.

Te egyedül simán meg tudsz belőle élni.

Azért figyelj oda, hogy mire mennyit költesz, mert el lehet szórni bármennyi pénzt.

Úgy érzem, nem kellett eddig igazán önállónak lenned, nem tudod, mi mennyibe kerül. Szóval csak ügyesen.

2016. febr. 10. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
51%

Meg lehet élni még kevesebből is, de óvatosan az igényekkel, főleg az első hónapokban. Később jobban látod majd, mi mennyire fér bele.

És érdemes némi pénzt félrerakni a váratlan kiadásokra is.

2016. febr. 10. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:

Nem tudom, miért vagyok ezért buta,de aki eddig a szüleivel élt, honnam tudja, mennyiből kell megélni, miből állnak az árak? Bocs, de engem erre nem tanítottak meg, mert le voltam szarva. De jólvan, tegyük fel, hogy buta vagyok, na.

Köszönöm a válaszokat.

2016. febr. 10. 08:51
 17/26 A kérdező kommentje:
21 éves vagyok, lány, van érettségim és egy szakmám, abban dolgozok.
2016. febr. 10. 08:52
 18/26 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem meg lehet élni 160 ezerből. Én 120-140 között kapok, túlóráktól függően + Erzsébet utalvány 18000 Ft.Ebből fizetek lakáshitelt, rezsit, kaját, illetéket a lakás után, ami hála istennek lételik a jövő hónapban. Igaz nekem elég alacsony szokott lenni a rezsi,olyan 25-30 ezer között, attól függően, hogy mennyi gázt illetve villanyt használtam. Nagy lábon nem élek, az egyszer biztos, de kijövök a pénzből.
2016. febr. 10. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
56%

Nem vagy buta, ezt az ember nem tudja alapjáraton.

Jól teszed szerintem, hogy megkérdezed az embereket. A rezsit megbecsülni csak tág határok között lehet, nem mindegy, mekkora és milyen szigetelésű az ingatlan, ahová költözöl, mennyi a közös költség, fűtenek-e a szomszédok, gáz- vagy elektromos tűzhely van... sok minden befolyásolja.


Az étel az, amit saját szokásaid alapján jobban meg tudsz becsülni, de az sem mindegy, hol és mekkora tételben vásárolod ugyanazt.


A többi lehetséges kiadásod pedig annyira sajátos, hogy nincs rálátásunk.

2016. febr. 10. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
68%

Mi olyan 250-300 ezerből élünk ketten fővárosi albérletben. Mi jól kijövünk, mindent ki tudunk fizetni gond nélkül, kaját is tudunk annyit és olyat venni, amennyit akarunk. Úgy csakkummpakk kettőnkre 150 ezer a kiadásunk. (rezsi telóval nettel együtt olyan 40 ezer, a lakbér 60 ezer, kajára olyan 50 ezer megy el)

szóval még 100-150 ezer meg is marad, amiből szórakozunk,félrelakunk.

Szóval szerintem egy személyre adott körülmények között elég a 160

2016. febr. 10. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!