Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy tudnám anyukámat rádöbben...

Hogy tudnám anyukámat rádöbbenteni, hogy az öcsém rettenetesen el van hízva?

Figyelt kérdés

Már nagyon sokszor beszéltem vele, videókat, cikkeket mutattam neki, hogy milyen negatív hatásai lehetnek.

De egyszerűen magának sem ismeri be, hogy kövér a tesóm.

7 éves, 137 cm és 60 kg.

Nagyon aggódom az egészsége miatt.


2015. dec. 13. 17:25
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
80%

Nem fogják elvenni, csak felügyelik. Rendszeres mérés, stb.

Ez nem játék, ha anyukád veszélyezteti az öcsédet, neked kéne lépni!

2015. dec. 13. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
77%

LOL! Én is túlsúlyos vagyok, 15 évesen, de nem ennyire

A lába egyértelműen a hájától fáj, igen. Ilyen fejletlen csontok nem nagyon bírják ezt a terhelést... Még én is megkaptam, hogy milyen erős lábam lehet, ha elbír engem (habár a lábam tényleg erős, sokat túráztam.). :DD

Szóval még a csontjainak is árthat ez a későbbiekben.

Mit lehet tenni? Ha tényleg ilyen tehetetlen, akkor nem sokat. Esetleg csempéssz a szenvicsébe valami zöldséget. Ja, hogy számára még a sonkás szendvics is fogyókúrás? (volt olyan oszt. társam) Az a baj, hogy ez nem a te dolgod lenne.

2015. dec. 13. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
91%
Következetességre lenne szükség. Egy 7 éves azt eszi, amit kap. Ha nincs otthon csipsz, édesség stb., nem fog olyat enni. Ha nem eszik főtt ételből, hát így járt. Se hát ezt te nyilván tudod, csak édesanyád nem. Talán úgy érzi, nincs elég lelkiereje naponta megvívni ezt a harcot.
2015. dec. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
79%
Fú én hasonlóan nőttem fel. Azaz apum 1,5 éves koromban halt meg anyum meg mindent meg akart adni nekünk, ugye pótolni valahogy hogy elvesztettük apumat. Chips csoki ilyesmik. Igaz én általános iskola eleje körül kezdtem hízni. Nagyjából középiskolás korom körül értem el dagadtságom csúcsát. 6-7. osztály körül 80kg lehettem középiskola 10. körül értem el a 110kg ot. Innentől viszont fordult a helyzet 11. ben elkezdtem edzeni le is ment kb 15kg, majd 13. osztályban fogyókúráztam is akkor 85kg ot sikerült elérni. kb 190cm hez. Igaz azóta visszajött kb 100kg vagyok, de nem nézek ki kövérnek, csak van egy kis pocakom semmi más. Ha más nem akkor majd maga fog tenni érte ha akar valaha barátnőt.
2015. dec. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
88%

számomra döbbenetes anyukád viselkedése!

nekem a 6 éves kisfiam 127cm és 21 kiló. heti 4 edzése van, és igenis próbálom az egészséges életmódra nevelni.

szóval nekem döbbenetes az amit anyukádról írsz, hogy ha néha főz levest, akkor is pizzát meg chipszet eszik az öcséd, ez szomorú :( beszélj vele nagyon komolyan és érvelj, hogy ha szeret titeket akkor egy jobb sorsot szánjon nektek! igenis főzzön, nem kell főzeléket, rengeteg étel van, lehet tésztákat is enni (spenótos és a cukkinis a fiam kedvence), de mértékkel! ha szereti akkor ne chipset adjon neki, hanem répát mondjuk meg almát.

nagyon szomorú ilyet olvasni, remélem tudsz hatni anyukádra!

2015. dec. 13. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
Felesleges az öcséddel beszélni, ahogy írták már előttem is, 7éves, azt eszi amit kap,vagy ami van otthon. Nem vele,hanem anyukáddal kell komolyan elbeszélgetni! Esetleg ha megmutatnád neki itt a válaszokat? 20évesen vagyok annyi kg mint az öcséd. Az öcséd orvosa pedig köteles lenne beszélni anyukáddal,és felvilágosítani ennek az életmódnak a veszélyeiről. Talán elmehetnél utána, és megkérhetnéd,hogy hívja fel anyukádat? Vagy iskolában egy tanár, akár egy ismerős/rokon akire anyukád hallgatna elbeszélgethetne vele. Ha már rajtad kívül más emberektől is hallaná, talán hatással lenne rá.Egyébként rendes tőled, hogy aggódsz érte legalább te, remélem anyukád is rájön,hogy ez így nem mehet tovább.
2015. dec. 14. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
Az öcséd egy gyerek, ne őt próbáld rávenni, hogy egyen olyan ételeket, amik egészségesek. Ha anyukád hazaviszi neki a napi 3 chipset meg a pizzát, akkor azt fogja enni, nem fogja mondani, hogy de anyu én egészségesen akarok élni és salátát kérek. És sajnos vannak olyan szülők, akik nem képesek felfogni azt se, hogyha baj van. Nekem mikor kiderült a cukorbetegségem, a nagymamám csak tolta elém a tortákat, mondván h a 70 éves barátnője is cukorbeteg, mégis eszi őket egyfolytában. Hát köszi. Anyukádnak nincsenek egészségügyi problémái? Gondolom, ha ennyire nem látja, hogy mi a gond, akkor ő sem eszik sokkal egészségesebben. Osztályfőnök nem tudna beszélni vele? Bár ha az orvosra sem hallgatott, akkor valószínű, hogy ennek sem lenne eredménye. Esetleg nincs valaki ismerősöd, aki még időben rájött arra, hogy változtatnia kéne és leadta a túlsúlyát, azóta pedig figyel magára? Ő elmagyarázhatná neki, pláne ha már valami betegsége is kialakult miatta.
2015. dec. 14. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 Szaniszlo Ferenc ***** válasza:
100%
Ne tartsatok otthon semmi csipszet, szar kajákat, feldolgozott dolgokat, édességeket. Ti is leszokhattok ezekről, nektek se tesz jot. Ne vegyetek cukros leveket, kólát stb. Aranyos tesó vagy
2015. dec. 14. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
ha esetleg volna olyan személy, akinek a véleményére anyukád ad: akár a szomszédasszony, vagy egy barátnője, vagy bárki: akkor vele kéne beszélned.
2015. dec. 14. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
Az én lányom másodikos, 134 centi és 23 kg. A 60 kg az akkor is nagyon sok, ha ő fiú.
2015. dec. 15. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!