Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Meddig fog ilyen rettenetesen...

Meddig fog ilyen rettenetesen fájni, hogy 8 év után különváltunk a párommal?

Figyelt kérdés

Van egy hamarosan 4 éves kisfiunk,már csak minden második hétvégén szombat délutántól vasárnap estig és hétköznaponként 1-2 alkalommal délután lehet velem.

Borzalmas így hogy már nem családként tudunk csak együtt lenni,közös programokra járni,beleőrülök ebbe a helyzetbe.

Annyira szeretem még mindig az anyukáját,hogy nem is tudok más nőre ránézni,csak jár az agyam mit-hol rontottam el és ez teljesen lebénít,a legrosszabb viszont,hogy a pici előtt is előjön belőlem néha ez a mély depresszió és nem mindig tudok felszabadult,vidám lenni vele.

Ez már 1.5 hónapja tart,soha nem lezs vége?


2015. márc. 2. 10:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Ezt így, ahogy itt leírtad, elmondtad neki is? Nem lehet megmenteni, újrakezdeni? Párterápia?
2015. márc. 2. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
1,5 hónap még nagyon rövid idő 8 év után. Az okosok azt mondják, minden év egy hónap, bár szerintem hülyeség, én fél éves kapcsolat után is majd egy évig nyalogattam a sebeim.
2015. márc. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Hat igen. En is azt javaslom, h beszeljetek meg! Szabad tudni mi tortent?
2015. márc. 2. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
De. Vége lesz. Csak nagyon kemény időszak vár rád, olyan ez, mint a gyász, adj időt magadnak. Tudom, minden nap egy túlélés, de hidd el magadról, hogy erős vagy, fel fogsz állni! Sok mindent tudnék írni, de ez Neked, most mind közhelynek tűnne. Bátorság, erő! Van egy gyermeked, akinek örökké Te leszel az apja!
2015. márc. 2. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Nem mindegy hogy miért lett vége? Van egy mondás miszerint idővel jobb lesz, szeritnem ez hülyeség, én még egy évvel a különválás után is nagyon szenvedtem, akkor lett jobb amikor beletörődtem és eldöntöttem,hogy akkor innentől nem érdekel, uj életet kezdek,bár nehezebb volt,mert én terhesen maradtam egyedül.
2015. márc. 2. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Ezek szerint ő akart elválni. Nem tudom, érdemes e még a kapcsolatotokat feszegetni, ahogy előttem javasolták, gondolom a válás előtt ezt csak átgondoltátok, de meg lehet próbálni, hátha változott nála valami.

A közös gyerek láthatásában miért nem tudtatok megegyezni? Nem volt hajlandó rá, hogy a bíróság által kiszabott gyakorlatot kell követnetek? gyerkőc előtt próbáld kicsit összeszedni magad, legalább az a kevés együtt töltött idő legyen tartalmas, vidám.


Nem tudom, mi vigasztalót lehetne írni, pocsék érzés amit most érzel, én lassan 2 éve küzdök vele, és nem sikerül értenem. Pedig nem mondhatnám, hogy magamba nem néztem, nem kerestem a hibát. Mondjuk nálunk is én vagyok az, aki kezdeményezte a válást, de jó okom van rá sajnos. A csalódottságon meg nem tudom mennyi idő túl lenni, nálam már a tények, a hazugságok, a sok rossz, elnyomja lassan az iránta érzett szerelmet, szeretetet. Már inkább arra kell vigyáznom, hogy ne változzon gyűlöletté, mert ugye nagyon vékony a határ.

Én annyit tudok javasolni, ha helyrehozhatatlan, akkor ne rágódj, ne vágyakozz, ne álmodozz róla, próbáld tudatosítani magadban, hogy vége, mert ő ezt akarta.

2015. márc. 2. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Másfél hónap nagyon kevés idő egy ilyen esetben. Sok ember, gyerek nélkül is szenved ennél hosszabb ideig 1-2 éves kapcsolat után.
2015. márc. 2. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Akkor miért lett vége, ha ennyire szereted? Nem lehet megoldani?

Másfél hónap az semmi, ez idő alatt nyilván nem rendeződnek az érzések, érzelmek. Fél év - egy év biztosan kell, de az is normális hozzáállás, nem folyamatos kesergéssel.

2015. márc. 2. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Miért nem küzdesz érte .. Értük ??? Én képtelen lennék feladni .. !!!
2015. márc. 2. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Nem voltunk összeházasodva,így talán még fájóbb hogy hirtelen szétváltunk.

Az okok amit többen is kérdeztek,azok nagyon sokrétűek,azért megpróbálom összeszedni őket.

Párom devizahiteles lakásában éltünk együtt,ehhez még jött egy autó hitel,páromnak közel 50 ezer forintos ilyen-olyan hiteltörlesztése,rezsi,a két gyerek óvodai-iskolai étkeztetése,mindez bő 200 ezres havi,azonnali kiadást jelentett.

Megéltünk szűkösen,éheznünk nem kellett viszont a közös kikapcsolódásra nagyon ritkán futotta.

A legfájóbb viszont a párom 13 éves fiának a hozzámállása volt,az ő apukája bármit meg tud adni neki,csak ő az etalon a számára,engem(de még az anyját is)szinte levegőnek sem nézett,legegyszerűbb kérdésekre is csak nyegle,lekezelő válaszokat adott.

Párom anyósával sem volt jó a viszonyom,ő egy igazi elszállt elme,neki csak az ember aki milliókat keres,nemegyszer hallottam vissza ismerősöktől,milyen véleménnyel van rólam/rólunk.

Mindez nemrég nagy veszekedésbe torkollott,előjött mindkettőnkből az évekig felhalmozott feszültség/sérelmek,és végleges szakítással végződött a kapcsolatunk.

2015. márc. 2. 11:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!