Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy tudnám anyukámat rádöbben...

Hogy tudnám anyukámat rádöbbenteni, hogy az öcsém rettenetesen el van hízva?

Figyelt kérdés

Már nagyon sokszor beszéltem vele, videókat, cikkeket mutattam neki, hogy milyen negatív hatásai lehetnek.

De egyszerűen magának sem ismeri be, hogy kövér a tesóm.

7 éves, 137 cm és 60 kg.

Nagyon aggódom az egészsége miatt.


2015. dec. 13. 17:25
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
86%
Az öcséd gyerekorvosa beszélhetne anyukáddal. Ha ő mondaná, annak valószínűleg lenne hatása.
2015. dec. 13. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 A kérdező kommentje:
Már azt is próbáltuk, de rá sem hallgat.
2015. dec. 13. 17:38
 3/42 anonim ***** válasza:
70%

Magasságra sem kicsi (nem mintha ez baj lenne)! Egy 10 éves ekkora!


Apukád nincs, hogy hasson rá?

Te hány éves vagy?

2015. dec. 13. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 A kérdező kommentje:

Apukám nem él.

Én már 19 éves vagyok.

Nem alacsony ez tény, de szegénykém nagyon hájas. A combjai összeérnek, a cicije elkezdett lógni.

2015. dec. 13. 17:46
 5/42 anonim ***** válasza:
86%
6 éves fiam normál testalkatú.122 cm magas és 21 kg.A tesód egy évvel idősebb,és háromszor akkora a súlya!!!az a 15 centi nem vesz fel 40 kg.Nagyon durván kövér lehet.Kérdezd meg anyukád,hogy meg akarja ölni a tesódat?a 60 kg. egy felnőtt 160 cm. körüli normál testalkatú nő súlya.Lehet már cukorbeteg is.Mit eszik?nem mozog?
2015. dec. 13. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
16%

Ugye tudod hogy a gyerekek először híznak utána nyúlnak


Nő 20 centit 160 centihez 60 kg már nem olyan sok


Még mindig jobb mintha 140 centihez 20 kg lenne és elkapna minden pitiáner virust (én ilyen voltam)

2015. dec. 13. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
85%

[link]


Ez még nem számít kóros elhízásnak, de túlsúlynak igen. Védőnővel, gyerekorvossal kellene erről beszélni.

2015. dec. 13. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 A kérdező kommentje:

Nem mozog.

Tesi óra alól is felmentése van, mert nagyon fáj a bokája/lúdtalpas és nem tud futni.

Sajnos semmi egészségeset nem szeret.

Lényegében tésztát, pizzát, szendvicset, csipszet, popcornt, édességet.

2015. dec. 13. 18:04
 9/42 A kérdező kommentje:

Oké, de míg nem fog nőni addig legyen ilyen túlsúlyos?

Hogy a combjai összeérnek, a pocakja és a cicije már lóg.


Már beszéltünk a háziorvossal, ő is beszélt anyuval de semmi.

Védőnő ezzel nem igazán foglalkozik.

2015. dec. 13. 18:07
 10/42 anonim ***** válasza:
93%
Valószínűleg anyukád túl kényelmes ahhoz, konfrontálódjon az öcséddel. Szerintem túl sokat nem tudsz tenni, ha senkire nem hallgat, max. annyit, hogy te próbálod meg rávenni valamilyen mozgásra, egészségesebb táplálkozásra, stb. Ne anyukádtól várd a megoldást, ha már bebizonyosodott, hogy ő nem akar foglalkozni ezzel a témával.
2015. dec. 13. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!