Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogosan kéri anya, hogy adjam...

Jogosan kéri anya, hogy adjam vissza apának az iPhone-t amit kaptam?

Figyelt kérdés

Kaptam apától a hétvégén szülinapomra egy iPhone 6s telefont. És anyának ez nagyon nem tetszik:( Amúgy szüleim elváltak, nem élünk együtt. Azt mondja vissza kell adnom mert túl drága ajándék meg a suliban is mit fognak szólni, hogy ilyen telefonom meg ilyeneket mond. Meg apát is leszidta, hogy miért vett nekem ilyet. De én mondtam anyának hogy nem fogom visszaadni mert nagyon tetszik és nagyon örülök neki. Az meg, hogy drága az egy dolog de apa megteheti tudja anya is hogy apa nagyon tele van. Suliban meg mit szólnak hát azt amit akarnak. Én nem tehetek róla, hogy másnak nincs ilyen. Szóval ezeket nem értem. Mondtam apának, hogy anya azt akarja hogy adja vissza és ő csak nevet rajta meg mondta nem törődjek vele. De anya meg hajthatatlan azóta ezen veszekszik meg nyaggat miatta minden nap:(


Most mit csináljak? Én nem akarom visszaadni:( De még ha akarnám akkor se engedné apa hogy visszaadjam neki.


14/L


2015. nov. 19. 19:27
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
16%

Nem. Anyád féltékeny és irigy és az örömödet akarja tönkretenni. Mondd meg nekik, hogy apukádtól kaptad, az apád is a szülőd, ha tetszik anyukádnak ez, ha nem. És nagyon keményen állj a sarkadra, mert ha most engedsz, akkor anyád végig nyeregben marad és előbb-utóbb elmar apádtól. Soha nem fogsz tudni anyádról leválni, még felnőttként sem.


Hogy mit csinálj? Kérj segítséget apádtól és mondj el neki mindent. Majd ők lemeccselik egymáson ezt.

2015. nov. 19. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
30%
Mond azt h apukád ingyen kapta, céges promó teló, egy fillérbe se került, miért adnád vissza az ingyenesen beszerzett reklámcuccot?:P
2015. nov. 19. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
19%
Anyukád attól fél, hogy bántani fognak a telefonodért. Hidd el, igaza is van.
2015. nov. 19. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
100%

ha apud megajándékozott ezzel, akkor örülj neki. :)

az meg, hogy anyud nem tudja esetleg megvenni, és mondjuk ez frusztrálja, azzal megint nem kell foglalkozni, ha ő csak fele olyan drága telefont tudna venni, de az utolsó megspórolt pénztét is rád költené, akkor ezt tudni is bőven teljesen, jó, hogy számíthatsz rá.

igen, szóval itt céloztak rá mások előttem, hogy apud ezzel akar magához édesgetni... nem biztos amúgy, lehet, hogy csak lelkiismeret furdalása van, hogy kevésbé törődik veled, ha külön él, és magának próbál ezzel kompenzálni, hogy "na megvettem a drága cuccot, mégiscsak foglalkozok vele"...

de hát nem ismerjük az életviszonyaitokat, meg hát bőven lehet az is, hogy semmi ilyesmi nincs mögötte, egyszerűen csak szeretett volna meglepni, örömet okozni...

mondjuk ha máskor is megfigyelhetted már, hogy látványosan drága cuccokat hoz, és amúgy meg nem nagyon foglalkozik veled, akkor lehet, hogy tényleg csak provokálja anyudat, meg magához akar ezzel édesgetni, de hát szerintem pontosan fel tudod mérni azt, hogy anyud is a lehetőségeihez mérten nyilván mindenben támogat, és a legjobbat akarja... és bizony ha valaki abból mond le a javadra, amiből magának vehetne mást, és nincs sok pénze amúgy, az külön növeli egy olcsóbb ajándék értékét is. akinek annyi pénze van mint a szemét, ott lehet nem megterhelő az a 2-3százezer. szóval egy dolog egy ajándéknak az ára, és egy másik dolog az értéke :)

de persze minden feltételezés, esetleges, biztos, hogy apukád is nagyon szeret és örömet akart okozni, természetesen tartsd meg a telefont, jó szórakozást hozzá :) és vigyázz rá :D

2015. nov. 19. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:

#13 De szerintem a kérdező nem a nyolcadik kerületben lakik. .... off vége.

on: Mibe fogadjunk, hogy a kérdező anyja akkor is ilyen lett volna, ha a kérdező "csak" egy Lumiat kapott volna?

2015. nov. 19. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
0%

Nekem ez tipikusan "pénzzel megvett szeretet" dolognak tűnik.


Még ha konkrétan nem is így van, de ahogy írod is, nem éltek olyan körülmények között, hogy anyukád ezt meg tudja adni, apukád meg csak azért is rátesz egy lapáttal. Lehet hogy nem rosszat akart, hanem tényleg neked jót, de szerintem illett volna megbeszélnie anyukáddal, esetleg közös ajándékként megvenni. Szerintem elég gáz helyzetbe hozza ezzel a másik szülőt.


Arról nem is beszélve hogy ha valaki már 14 évesen méregdrága telefont kap, akkor mit fog elvárni később?

2015. nov. 19. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
79%

"Unokatesóm is kicsit szemét módon azzal cukkolja volt feleségét, hogy lányának drága ajándékokkal vesz, amikor nála van akkor drága programokat szervez, miközben gyermektartásdíjat nem sokat fizet.


Ebből a 15 éves lánya azt látja, hogy apa milyen jó fej, nála mindent megkap, otthon meg anya mindenen spórol, és állandóan ideges, ilyenkor kiabál vele (mivel kevés pénzből, sokat túlórázva, küszködve neveli a lányát)."


Mondjuk én az anya helyében közölném a lánnyal, hogy "akkor költözz egy időre apádhoz, nevelni ugyanannyi joga van, mint nekem". Aztán a lány is látná, hogy apuci jó eséllyel csak addig jó fej, amíg a gyereknevelés a "veszek neki drága cuccokat meg jófejkedem vele hétvégén" rutinból áll, amúgy meg nincs sok kedve vele foglalkozni...

2015. nov. 19. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
én is voltam ilyen helyzetben (az én szüleim is elváltak), apám engem is drága ajándékokkal meg kirándulásokkal kábított. anyukád attól fél, hogy apád ilyen módon akarja "elvenni" tőle a szereteted, és talán attól is tart, hogy hátsó szándék is húzódik mögötte. az elvált emberek nagyon kegyetlenek tudnak lenni egymással a gyerekekkel. szükségetek lenne egy igazi anya&lánya beszélgetésre, az sok mindent megoldhat. és ha elfogadsz egy tanácsot, ami személyes élményen alapul: ne haragudj anyukádra, ha nem tud neked olyan drága dolgokat venni, mint apukád. egyedül felnevelni egy gyereket sok lemondással és pénzzel jár. ő van melletted mindig, amikor bajban vagy, míg apukád külön élve éli világát.
2015. nov. 19. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
100%

nem szép dolog anyudtól amit veled tesz.

ha baja van ezzel, apuddal kellene beszélnie, nem pedig a gyereket tenni két tűz közé.

2015. nov. 19. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
49%

Anyukád önző és irigy, ezért rontja el az örömödet. Ő valószínűleg nem tud olyan ajándékot venni, amire vágysz, ezért haragszik apádra, aki képes olyat venni, aminek ennyire örülsz, és attól fél, hogy majd ettől apád nagyobb lesz a szemedben, mint ő.

Nincs joga ilyen gyerekesen viselkedni csak azért, mert irigy, viszont Te is tehetsz azért, hogy ne érezze magát rosszul a kialakult helyzet miatt. ne éreztesd vele, hogy ő kevesebb, mert nem vesz drága ajándékot, hanem hozd tudomására, hogy mennyire értékeled, hogy mindig van mosott, vasalt ruhád, főtt kajád, tisztaság van otthon stb. Ezek is nagyon sokat érnek ám, sokszor többet is, mint az a fajta törődés, amikor a bukszából a sok-sok tízeres közül kirántanak neked párat...

2015. nov. 20. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!