Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyi megtakarítással vállalt...

Mennyi megtakarítással vállaltatok gyereket?

Figyelt kérdés
Volt saját házatok, autótok? Úgy érzitek lehetőségetekhez mérten mindent megadtok a gyereknek? Nyilván nem luxus dolgokra gondolok, hanem az alapokra.
2015. szept. 1. 10:46
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
57%
Ez a fizetéstől függ inkább. Sokan albérletben laknak, s úgy vállalnak gyereket, vagy lakáshitelt fizetnek. Nyilván könnyebb, ha van saját lakás, de nem annak függvénye.
2015. szept. 1. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
46%

Mégis mi "mindent" kellene megadni a gyereknek?!

Az első 5 évben hegyekben álltak a játékok, de a legjobban a madzagokat és a kartondobozokat szerette.

Ruhát annyit örökölt (jó minőségű, alig hordott, divatos darabokat), hogy szinte alig kellett venni.

10 évnyi gyereknevelés után azt tudom mondani, hogy a legértékesebb, amit a gyerekednek tudsz adni, te magad vagy! Az időd, a figyelmed, a szereteted. Minden más teljesen lényegtelen!

2015. szept. 1. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
57%
Szeretem mikor a kisfiam rosszul tanuló osztájtársai nyomkodják az ájfonjukat és irigykedve hallgatják a fiam apukájával töltött kirándulásos, pecázós, biciklizős sztorijait... Havi 150.000ből élünk, de legalább van időnk a gyerekünkre...
2015. szept. 1. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
21%

2

végre egy értelmes ember!!!!

2015. szept. 1. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
42%

A ház és autó nálam alap, igen, ahogy az amennyire lehet, biztos jövedelem is.

De ennél nagyobb feltétel, hogy elég érettnek érezzem magam rá... S persze legyen egy stabil apajelölt.


Gyerekem még nincs, atomstabil kapcsolatom, házam, motorom igen (a páromnak autója is van, télen azért nem árt, ha nagy a hó és valahogy el kell jutni a faluig, 4 km-re van az óvoda és az iskola). Jövedelmem nincs, ez kb. az utolsó hiányzó pont, no meg a saját érettségem, de az ilyen fejlődésem szerintem felgyorsulna, ha szükség lenne rá. Nem lennénk rossz szülők, csak kissé őrültek :)


Különösebb luxus dologra nincs szükség, de azért akad ez-az, ami jó egy gyereknek is. Pl. mindenképpen el akarnám vinni már kicsiként a tengerhez. Ha tizedannyit szereti, mint én, akkor ez nála alap. De én is kétszer voltam tengernél, igazából nem voltam boldogtalan az Alföldön sem, nyáron a kertben s falu szélén töltve a nyarat. Szép gyermekkorom volt.

A legfontosabb, hogy valódi, meleg, biztonságot adó családi élet legyen, no meg persze valamennyi pénz. De luxus nem sok kell, illetve nem az a luxus, hogy kütyüket és drága játékokat kap a gyerek.

Nekem a kert volt a luxus, nem mindenkinek van olyan s nekem rengeteget jelentett. Manapság főleg nagy a technika vonzása, még fontosabb, hogy a gyerek ki akarjon menni és szabadban lenni... Persze túrázni is lehet, de azért más a kert :)


Pár millióval már vállalnék gyereket, a meglevő javaim mellé. Vagy kevesebbel, de nagy hittel... S főleg több lábon állva anyagilag. Egy sima állás túl bizonytalan.

2015. szept. 1. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
19%
Egyetértek az előttem szólókkal, en most kerültem szülői szerepbe, de a gyereknek és a hazastarsamnak is a legnagyobb értek amikor egyutt vagyunk beszélgetünk és játszunk a picivel, jobban tud nevetni mint bármilyen játékkal játszva. Jó látni, hogy vannak még normális emberek! A pénz nem helyettesíti a szeretetet és a szeretteinkre fordított minőségi időt!
2015. szept. 1. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
63%
Volt mindkettőnknek saját lakása, autója, nagyobb megtakarítás is. De nem volt feltétele ez a gyerekvállalásnak. Ha Nem vállaltunk volna gyereket, ezek akkor is lettek volna. Meg nem volt így kitűzve, hogy csak akkor lesz gyerek, ha ebből meg abból ennyi meg annyi lesz. De mire összetalálkoztunk, már mindketten sok mindent megteremtettünk magunknak.
2015. szept. 1. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
90%

Kettes válaszoló!

Ha a te gyereked öt évesen madzaggal játszik,az elég fura szerintem!

Szeretettel és törődéssel nem lehet jól lakatni a gyereket,meg fűtést fizetni,meg ruhát venni.Ja,hogy nektek nem kellett!Hát másnak meg kell.Én használtan veszem egy kollégámtól a ruhákat,de így is több százezerbe kerül egy évben,mert cipőt az újat veszek.Nem elég a szeretet.

Attól,hogy az ember viszonylag biztos egzisztenciára vállal gyereket,attól még törődik vele,szereti.A kető nem zárja ki egymást.

A kérdésre válaszolva:egyikőnk sem volna nagyon fiatal,30 évesek voltunk,amikor megismerkedtünk.Volt saját lakás,autó mindkettőnknek.Vagyis a férjemnek fél lakása volt,nekem meg volt egy kis hitelem,szerencsére nem sok.Eladtuk az enyémet,kifizettem a hitelt,és megvettem a lakás másik felét.Mindkét kocsit eladtuk,és vettünk egy közöset.Hat éves a gyerekünk.Sokat foglalkozunk vele,nagyon szeretjük.Ésszerű keretek között megkap mindent.Amióta összeházasodtunk gyűjtögetünk egy jobb lakásra,mert most panelban lakunk,így megtakarítás is van.

2015. szept. 1. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
27%

40 fölött vagyunk mindketten a férjemmel, most várjuk az első gyereket. Albérletben élünk, van egy 14 éves kocsink, 400 ezerért vettük tavaly, elég sok baj van vele. Megtakaritasunk jelenleg 150 ezer Ft.

Amúgy az indulatos hozzaszolonak: igen, ez fájni tud. Mi 6-an vagyunk testvérek, sosem éheztünk, de szegények voltunk. TV-nk (elvből) nem volt, amin sokan kiakadtak, de aztán inkább irigykedtek. Kirándultunk, tarsasjatekoztunk, stb. Bár mindenkinek ilyen gyerekkora lett volna.

Szóval a szeretet nem szocseples. Persze nem ugy van, hogy a szeretet csak a szegénységben árad, de anélkül mit sem ér.

A lényeg: beérném annyival, mint a szüleim.

2015. szept. 1. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
78%

Most miért lettem lepontozva azért, mert nekünk már volt valamink?

Attól még van szeretet is. A kettő nem zárja ki egymást.

2015. szept. 1. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!