Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért vállaltatok gyereket?

Miért vállaltatok gyereket?

Figyelt kérdés
2015. febr. 21. 14:01
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
81%
Mert szeretjük egymást, mert szerettünk volna gyerekeket (ennek ellenére mindkettő meglepetés volt szinte) és mert meg is tehettük. :)
2015. febr. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
De miért szeretettek volna gyerekeket?
2015. febr. 21. 14:08
 3/21 anonim ***** válasza:
95%

tulajdonképpen fogalmam sincs

azt tudom, hogy imádom őket (kettő van)

ha úgy alakult volna, hogy egy sem születik, úgy is teljes lett volna az életem...ha nem lehetett volna, biztos nem járok kezelésekre vagy lobikra, hogy legyen

10 év van a kettő között...

2015. febr. 21. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Én őszinte leszek.

Azért vállaltam, mert azt hittem, hogy így elmenekülhetek az alkoholista anyám közeléből, és baromira utáltam a szakmámban dolgozni, gondoltam jól jön a 3 év otthoni élet. 20 évesen így gondolkodtam. Bár volt lakásunk, viszonylag mindenünk megvolt, de hamar rájöttem, hogy a gondolkodásom nagy butaság volt.

Soha többé nem szültem, pedig ma már bőven megengedhetném anyagilag, akár több gyereket is feltudnék nevelni. Viszont a fiamat sosem bántam meg. (csak azt, hogy 20 évesen szültem, inkább szültem volna 30 évesen) De másrészről ma nagyon élvezem, hogy a fiam 23 éves, éli a maga életét, és én is élem a magam életét.

2015. febr. 21. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Vágytunk rá. Nehéz ezt pontosan szavakba önteni. Nem volt konkrét "célunk" vele, nem voltak logikus érveink. Megvoltak a körülmények is, így belevágtunk.
2015. febr. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
2015. febr. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt nem lehet a szó szoros értelmében vett észérvekkel megmagyarázni. Az emberek többsége egyszerűen vágyni kezd a gyerekre egy idő után. A saját példám úgy néz ki, hogy a férjemmel összejöttünk, másfél év után összeköltöztünk 23, illetve 22 évesen, együtt éltünk 3 évet, majd összeházasodtunk, az esküvő után pedig eljött az a pont, amikor úgy éreztük, szeretnénk most már gyereket. Csak úgy vágyni kezdtünk rá, persze az anyagiak is rendben voltak hozzá, az azért nagyon fontos. Konkrét "célja" nincs a dolognak, szerintem az rég rossz, ha valaki valamilyen céllal vállal gyereket, pl. amit szoktak emlegetni, hogy ne legyen egyedül öreg korában stb.

N27

2015. febr. 21. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Én azért szeretnék, mert szeretem a gyerekeket úgy általánosságban, és szeretnék egy sajátot. Minden korosztálynak megvan a maga bája és nehézsége.

Kihívás az életben. És mert szeretek szeretni. És mert szeretem, ha szeretnek.

Persze ezekért tenni kell, meg kell dogozni, de én erre vágyom.

Hogy elmondhassam magamnak, hogy igen, ő az én gyerekem, én neveltem ilyenné, és lám, milyen boldog élete van.

Mert szeretem a páromat, és ő is engem, és teremtünk valami közöset, közösen.

Mert megtehetjük anyagilag, és felnőttek vagyunk, készen állunk rá.


Hirtelen ennyi. :) És te, kérdező?

2015. febr. 21. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Én nem szeretnék gyereket, csak úgy átfutott a gondolat, amit az előző két válaszoló is megemlített, hogy nincs olyan konkrét célja, hogy például, szomjas vagyok, ezért iszom egy teát, vagy kimeszelem a falat, mert már ráfér. Ezért kérdeztem meg.
2015. febr. 21. 16:14
 10/21 anonim ***** válasza:

Ne lehet tényleg szavakba önteni


Ugy ahogy azt sem miért akar az ember társat, párkapcsolatot, vagy házasságot akár.

Vagy miért akrok utazni, job kocsit, miért akarom meglátogatni a szüleimet..stb

2015. febr. 21. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!