Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért vállaltatok gyereket?

Miért vállaltatok gyereket?

Figyelt kérdés
2015. febr. 21. 14:01
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Nekünk még nincs, de akarunk. A férjem romantikus típus, szóval őt inkább nem interjúvolom meg a miértről. :D Én azért szeretnék, hogy legyen valaki, akinek átadhatom mindazt, amit tudok az emberekről, meg mindenről. Kár lenne veszni hagyni a tudást. Másrészről amit majd elérünk még az életben, az olyannak szeretném adni, akiről tudom, hogy nem elkótyavetyéli, hanem tovább építi, felhasználja az előre jutáshoz. Ezt pedig a saját gyermekünkön keresztül tartom megvalósíthatónak. Plusz van egy rakat szeretet bennünk, amit jó lenne valakire ráborítani. :)
2015. febr. 21. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Férfi vagy vagy nő? Hány éves? Kapcsolatban vagy, vagy egyedül?
2015. febr. 21. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
20 éves lány vagyok , kapcsolatban.
2015. febr. 21. 20:36
 14/21 anonim ***** válasza:
Ezt hívják anyai ösztönnek. Ha veszélyben az életed mindent megteszel hogy túléld, ha elértél egy kort, vagy akármit akkor gyereket akarsz szerintem így működik :D
2015. febr. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
20 évesen szent meggyőződésem volt, hogy nekem egy sem lesz...örült fiatal vagy:) térjünk vissza a kérdésre 6-8 év múlva:D
2015. febr. 21. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Jó ,de van még egy probléma, a párom is lány. És a szüléssel nem akarom terhelni a testem. Valamint a gyerek pénz és idő, amit én másba tervezek belefektetni. Egyébként ezért is nem akartam leírni, mert gondoltam, hogy az lesz a vélemény , hogy de fogsz akarni gyereket.
2015. febr. 21. 22:28
 17/21 anonim ***** válasza:

Itt már találkoztam olyan kérdéssel, ahol a kérdező mindenkit elvből elítélt, aki békésen el tudta képzelni a jövőjét, az öregkorát gyerekek és unokák nélkül is. Ebben az esetben a fordítottjára számítanék, hogy mindenképp megpróbálnának meggyőzni, hogy majd meggondolod magad.


Persze, húsz évesen még nem lehet biztosan, sokak által hihetően kijelenteni, hogy egyáltalán nem akarsz gyereket. De el kell fogadni szerintem azt is, hogy van, aki viszont érzi, hogy neki nem való gyerek vagy csak egyszerűen nem akar, nem tudja elképzelni az életét gyerekkel, különböző körülmények miatt nem lehet, miegymás.


Vannak emberek, akik boldogan leélik az életüket gyerek nélkül, pont. Előfordulhat, hogy mégis meggondolod/meggondoljátok később magatokat és szeretnétek gyereket. Véleményem szerint hülyeség elítélni valakit, mert vagy túlzottan a gyerekekben, vagy kizárólag azok nélkül látja rózsaszínben a jövőjét.

2015. febr. 22. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Direkt megpróbáltam úgy fogalmazni, hogy nem ítélem el, természetesen. Más dolgok az életcéljaink, és ez is szerintem olyan , mint a gyerekvállalás, biztos van olyan , aki meg tudja mondani konkrétan miért ezt az életutat választotta magának, én például nem tudom konkrétan megmondani, sem racionálisan megmagyarázni.
2015. febr. 22. 07:32
 19/21 anonim ***** válasza:
Nem akartam azt írni, hogy feltétlen akarni fogsz...csak fiatal koromban pont ezeket gondoltam...nekem mégis lett....bár igaz, hogy nem direkt és nem a társadalmi elvárásoknak megfeleően:)
2015. febr. 22. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
mi nem akartunk, de besikerult, a legjobb dolog ami tortent velunk az eletben :)
2015. febr. 22. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!