Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan értessem meg a szüleimm...

Hogyan értessem meg a szüleimmel, hogy az egyetem nehéz?

Figyelt kérdés

Idén kezdek.

Nyilván tanulni fogok és megteszek majd mindent, hogy átmenjek az összes vizsgán, de sok egyetemista ismerősöm van és mindegyik bukott már valamiből. Nincs kizárva, hogy nekem is becsúszik 1-2 bukás.

Sajnos pénzbe kerül az újabb vizsga is, és ezért se szeretnék megbukni.

Szüleim nem jártak egyetemre, ők azt gondolják, hogy ha valamit megtanulsz, akkor ötössel átmész, de ez már gimiben sincs mindig így...

Mondtam apámnak, hogy valószínűleg lesz 1-2 bukásom, mint mindenkinek, de azt mondta, hogy "ez csak akkor van így ha nem tanulsz".


Nem akarok veszekedni velük, ha mindent megteszek a jó eredményért és megbukok.


Hogyan értessem meg velük? Főleg apámmal... ő nyomatja jobban ezt.


2015. aug. 24. 17:04
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Na hát igen... A legjobb barátnőmmel egy évfolyamra jártunk, ott ismertem meg. Neki például nem jártak egyetemre a szülei, és folyamatosan veszekedtek vele, ha valami nem jött össze elsőre. Pedig azért lássuk be, van olyan, hogy egyszerűen nem sikerül valamiért a dolog, hiába tanul az ember. Volt olyan vizsgánk, ahol ugyanazt a tudást az egyik embernél hármasra értékelte a tanár, a másiknál meg egyesre. Hármasnál jobbat amúgy senkinek nem adott. Van ilyen, na. Meg olyan is, hogy valamiért úgy jönnek össze a vizsgák, hogy választani kell, melyikre akar az ember tényleg rendesen tanulni, és melyikre csak próba-szerencse alapon elmenni. Nehéz ezt olyan emberrel megértetni, aki nem járt egyetemre, de persze van olyan szülő, aki így is felfogja. Viszont tényleg csak azt tudom mondani én is, hogy ha néha ilyesmi előfordul, és a szüleid ezt tragédiaként élik meg, akkor ne kösd az orrukra. Egy kurzusnál úgyis három lehetőséged van, és a másodiknál még nem kell fizetni (a harmadiknál sem olyan vészes ám az összeg). Ha az első nem jön össze, akkor elmész másodszor, hátha az sikerül. Szerintem ilyen már mindenkivel előfordult, aki a felsőoktatásban tanul(t).


Viszont te meg ne rágd magad ilyesmin előre, és a szüleidet is felesleges erre trenírozni már most. Ezzel csak problémát generálsz már jó előre. Januárig még nyugtod lesz mindenképpen, de valószínűleg még tovább is :)

2015. aug. 24. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
47%

Szerintem meg ez csak amolyan lárifári.

A főiskolákat nem véletlen nevezik sokan csak "verébképzőnek", nagyon nagyon el vannak maradva minőségben az egyetemekhez képest.

2015. aug. 25. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
0%

ma 01:03

A BGF-et vedd ki a listádból. Amit mondasz, az igaz a békáefre meg a zsékáefre, de mondjuk a dábrácáni meg a mittudomén milyen kamuegyetemeknél színvonalasabb lépzést és érékesebb diplomát ad a BGF.

2015. aug. 25. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
84%
Te hülye, mitől lenne a debreceni egyetem kamuegyetem?
2015. aug. 26. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!