Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Jövőhéten költözöm el itthonró...

Jövőhéten költözöm el itthonról. Nagyon félek az egyedül éléstől, mivel eddig a szüleimmel éltem. Ti mikor költöztetek el otthonról, úgy hogy egyedül éltetek?

Figyelt kérdés
És valami tapasztalat arról, hogy milyen egyedül élni?

2015. júl. 12. 19:55
 1/7 anonim ***** válasza:
18 éves korom óta gyakorlatilag nem lakom otthon, bár igazán csak az elmúlt 2-3 évben lettem "önálló" mióta albérletben vagyok és nem koliban. Én részemről teljesen megszoktam, néha mondjuk akad egy kis honvágy, vagy néha jó otthon is lenni pár napot, 1 hetet, de legtöbbször nem hiányzik mert élem az életem.
2015. júl. 12. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én nem költöztem el, mégis egyedül éltem 16 éves koromtól. Apám meghalt, anyám lelépett egy barátjával. Miután nem akartam intézetbe kerülni, senkinek se beszéltem erről, és éjszakai vagonrakásokból tartottam el magam, meg a lakást. Fizettem a sulit, a menzát, meg a mosodát, amíg nem volt barátnőm. Ettem, ittam, ruházkodtam. Sajnos később az egytemet is munka mellett végeztem.

Tehát hamar megízleltem az önállóságot, és a vele járó szabadságot. Így, 40 év távlatából igazi jó kalandnak tűnik.

2015. júl. 12. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

17evesen koltoztem el .



Függ a csaladi kapcsolatodtol hogy,mennyire lesz jó vagy "rossz" tőlük távol külön elni.

Nyilvan való akinek rossz volt a csaladal a kapcsolat annak"megváltás volt a megszabadulást".

De aki normalis harmonikus családban élt annak nehezebb lesz elszakadni "részben" a csealadtol.

Mérlegeld te es a szüleid"testvéreid" milyen kapcsolatban állsz? Es akkor megtudod milyen lesz külön életet kezdeni.



De mindent meglehet szokni,örökké ugysem leszel a szuleidel (főleg család alapításnál)! Bátorság es kitartás

2015. júl. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ez tök jó dolog. Először nehéz lesz, kell egy pár nap, vagy hét, mire megszokod, de utána tök jól fogod érezni magad. Én egyszer fél évre költöztem el itthonról, rólam pedig tudni kell, hogy még 18 évesen is úgy ragaszkodtam anyámhoz, hogy pánikoltam nélküle. 2 hétig nagyon rossz volt az új helyen, állandóan haza akartam menni, de 2 hét után úgy megszoktam, hogy teljesen otthon éreztem magam. Szóval menni fog ez:)
2015. júl. 12. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Amúgy messzire költözöl el a családodtól?
2015. júl. 12. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én 20 évesen, technikum után költöztem el otthonról az egyetem miatt. Egyedül éltem 3 évig, aztán lett egy barátnőm és azzal éltem utána 2 évig, majd szakítottunk és egy évet lehúztam 3 lakótárssal. Újabban megint egyedül élek egy lakásban, amit a cégem fizet nekem.


Nem kell félni, nem vészes. Csak baromi unalmas és lehangoló az üres lakásba hazamenni munka/iskola után.


2: Ez nem semmi história volt. Anno középiskolában volt egy hasonló hányatott sorsú osztálytársam, de ő 19 évesen feladta és felkötötte magát. :(

2015. júl. 12. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Remélem izgalmas lesz a saját lakásodban lenni! :)

Gondolj bele.. Saját lakás.

Tarthatsz bulikat, elvonulhatsz ha rosszkedved van.. Stb stb. és még megannyi dolog.


Ha meg nagyon nem szeretnél egyedül lenni akkor keress lakótársakat :)

2015. júl. 18. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!