Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tényleg ennyire röhejes, hogy...

Tényleg ennyire röhejes, hogy 21 évesen a szüleimmel aludnék?

Figyelt kérdés
A probléma már korábban is fenn állt, egyszerűen vannak olyan időszakaim, amikor nagyon durva rémálmaim vannak, de olyan kellemetlenek, hogy félek elaludni és hajnalig forgolódom. Volt már olyan éjszaka, mikor négyszer ugrottam fel úgy, hogy tiszta veríték voltam, a szívem hevesen vert és véresre karmoltam a tenyerem, belül szétharaptam a szám nyálkahártyáját és a nyelvemet. Ha ilyen időszakom volt csak átmentem a páromhoz, akivel 3 évig voltunk együtt, így ritkán fordult elő, hogy így ébredtem fel, mert egy másik ember jelenléte megnyugtat. Azonban most, hogy szingli lettem felhoztam apámnak, hogy aludhatnék-e vele, erre kiröhögött. Majd mikor látta, hogy teljesen komolyan gondolom, elkezdett ordibálni, hogy ne legyek ilyen pisis. Tényleg ilyen szégyellnivaló vagyok? Szülők, ti átéreznétek a 21 éves gyereketek helyzetét? Szerintem igazán nem nagy megerőltetés neki, hogy velem aludjon, nekem meg ez egyenlő lenne a kipihentséggel és a lelki harmóniával.
2015. aug. 12. 23:02
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Elmagyaráztad édesapádnak pontosan miért szeretnéd?

Én már nem szívesen alszok szüleimmel. Ha elmesélnéd neki akkor lehet jobb belátásra kerülne.

2015. aug. 12. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Röhejesnek nem nevezném, de azért nem megszokott. Mondjuk én megengedném a gyerekemnek tök mindegy hány éves. Persze ha csak simán rosszat álmodik akkor én is azt mondanám hogy menjen vissza ne legyen pisis, de ha álmában véresre karmolja és harapja magát, akkor megengedném neki. Következő nap pedig irány egy pszichológus.


Nem kötekedésből mondom, de menj el orvoshoz, mert ezek akár komolyabb pszichés betegség jelei lehetnek..

2015. aug. 12. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Elmeséltem neki, de szerinte a legjobb orvosság a félelem ellen, ha szembenézünk vele. Igen ám, de ez nálam nem működik.


Mikor kisgyerek voltam mindig azzal büntettek, hogy a sötét szobába zártak és aludnom kellett. Azóta pánikrohamom van, ha teljesen sötétben vagyok, lámpafény mellett meg nem tudok teljesen mélyen aludni.

2015. aug. 12. 23:10
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Részvétem, kegyetlen és felelőtlen, amit veled tettek gyerekként :( Tényleg jó lenne egy jó pszichológus, valahogy fel kell dolgozni, nem biztos, hogy egész életedben folyamatosan lesz valaki, akivel alhatsz...
2015. aug. 12. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
74%

Az a helyzet, hogy apádnak valamilyen szinten igaza van.

Ezt a problémád meg kell oldanod, mert ez így nem maradhat egész életedre.

Nagyon sokszor lesz még olyan, hogy egyedül kell aludnod. És akkor napokig nem dolgozol, mert éjjel nem aludtál?


Menj orvoshoz/pszichológushoz.

2015. aug. 12. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Ugyan ez van velem is csak én 13 vagyok és én is este szétkarmolom magam és valamiért nyugis vagyok ha van valaki mellettem.
2015. aug. 12. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
79%
Nem bántásból, de nem az a megoldás, hogy felnőtt ember létedre apuci-anyuci ágyában aludj, ha rosszat álmodsz. Ezzel menj orvoshoz, kezeltesd magad. Oka van a félelemnek, és ezt kell megtalálni.
2015. aug. 12. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Voltam orvosnál és gyógyszert írt fel. Attól tartok, ha abbahagyom, akkor még durvább és még gyakoribb lesz a rémálom és gyógyszerek nélkül már képtelen leszek elaludni.
2015. aug. 13. 00:15
 9/20 anonim ***** válasza:
0%
Huh,de aludnék veled :) F/21
2015. aug. 13. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
15%
Kamu
2015. aug. 13. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!