Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha még nem múltam el 18 akkor...

Ha még nem múltam el 18 akkor muszáj a szüleimmel élnem?

Figyelt kérdés

Anyáék ki akarnak menni külföldre dolgozni de én nagyon nem akarok. Pesten fölvettek egy középsuliba amit szeretnék is kijárni. Odaköltözhetnék anya barátnőjéhez és meg is lenne oldva minden, de ha ez így lenne akkor nem lenne azonos a lakcímem anyámék címével, és van arra valami törvény hogy muszáj anyámékkal vagy a törvényes képviselőmmel együtt élnem?

14/F


2015. júl. 14. 15:57
 1/7 anonim ***** válasza:
73%

Attol,hogy nem azonos a cim.

Nekem a lakcim kartyamon evekig mas cim volt,mint ahol eltem.

Tehat nem muszaj elkoltoznod veluk.Ha megoldhato,hogy lakj valahol,akkor maradhatsz.

2015. júl. 14. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg a szülök döntik el, hoyg hol élhetsz 18 éves korodig.


A "külföld" nem egyértelmü, hogy milyen orságot jelent, de a legtöbb esetben jobban jársz, ha velük mégy, mert ha mást nem is, a nyelvet megtanulod tökéletesen, mire végzel az iskolával. Ez késöbb mindenhol nagy elönyt jelent.


De ettöl függetlenül, ha a szüleid hivatalsoan megbízzák a barátnöjüket a felügyeleteddel - meg természetesen ha ök elvállalják - akkor lakhatsz velük is.

De ebben az eseteben természetesen a szüleidnek elég sokba kerülsz, mert ingyen nem fog senki egy kamasz fiút eltartani, emellett igen nagy felelöség lenne a barátnöjék részéröl, egy ilyen idös gyerekért a teljes felelöséget átvállalni. Ugyanis ha valami ér, vagy netán rossz útra visznek a barátaid, akkor ök a felelösek ezért.

2015. júl. 14. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
95%
Nem muszáj, csak egy nagy lehetőséget dobsz el magadtól. Aminek sokan örünének, ha megadatna. Sajnos én nem járhattam külföldön iskolába, meg is látszik a nyelvtudásomon. Mivel magyaroktól, magyar akcentussal nem fogsz jól semmit megtanulni, mint nyelvi környezetben.
2015. júl. 14. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
54%
Szia! Középiskolásként lehetsz kollégista is, nézz utána, hogy abban a városban milyen lehetőségek vannak. Valóban fontold meg a külföldre költözést is, persze ha itt egy Fazekas szintű suliba vettek fel, az más.
2015. júl. 14. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ebben a kérdésben elsösorban a szülök döntenek, ha ök ragaszkodnak ahhoz, hogy velük menj, akkor nem tehetsz mást - hiába írnak egyesek mást.


Ha a szüleiddel meg tudsz egyezni, akkor az ö beleegyezesükkel maradhatsz, másként nem.

2015. júl. 14. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Szívesen kiménnék velük de anyáék össze vissza fognak menni, nem lesz állandó munkájuk én meg nem szeretnék magántanuló lenni úgy hogy össze vissza rángatnak magukkal oda ahol épp meló van. Ha sikerül valahol letelepedniük és kijártam a sulit akkor én is ki akarok menni.
2015. júl. 14. 18:11
 7/7 anonim ***** válasza:
NEm tudom, mit értesz az "össze-vissza fognak menni" alatt, de ebben az esetben beszélj velük, hogy itt irassanak be kollégiumba téged, akkor a felügyeleted is emg van oldva, a szüneteket meg töltheted velük, ahol éppen vannak.
2015. júl. 14. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!