Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleimmel kölcsönösen nem...

A szüleimmel kölcsönösen nem értjük meg egymást, mi tévő legyek?

Figyelt kérdés

A szüleim értelmiségiek,viszont én a maga pejoratív értelmében proli vagyok.


Középfokú végzettségem van,gyárban dolgozok,albérletben lakok egy panel garzonban.

Ennek ellenére én elégedet vagyok az életemmel.


Mindig mondják,hogy menjek,ilyen felsőfokú képzésre,fősulira aztán majd szólnak ott xy professzornak,tanárnak az érdekemben.Viszont én nemszeretném.


Velem van a baj?



2015. júl. 31. 12:36
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem, valószínűbb,hogy velük. Nem tudtak neked értelmiségi attitűdöt és igényeket átadni, tulajdonképpen elijesztettek az értelmiségi léttől. Lehet, hogy általános iskolában nem teljesítettél az ő színötös elvárásuk szerint, ebből levontad a következtetést, hogy ht te egy tökfej vagy, úgyse tusz nekik megfelelni, és lesz..rod.

Ez sok szempontból nem jó hozzáállás, nem szerencsés, de igazság szerint még mindig sokkal szerencsésebb, mintha görcsölő güzü magológéppé váltál volna, aki apuci és anyuci elvárása szerint teljest, csak fogalma sincs a gyakorlati valóságról és sose volt önálló gondolata.

Ősi szabály, hogy nagykorú, önálló keresetű ember nem tartozik elszámolással tetteivel szülei felé, csak saját lelkiismeretének.

Van egy rossz hírem: nem biztos, hogy így maradsz. Lehet, sőt valószínű, hogyha öregebb leszel, és szélesedni fog a világlátásod, meg fog jönni az igényed a magasabb képzettség megszerzésére, na meg a magasabb fizetésre, jövedelemre, jobb társaságra, a magasabb státuszra. Ennek, szüleid, ha még élni fognak, nagyon fognak örülni. Addig is próbáld őket azzal lerázni, hogy nem hiszel abban, hogy egész életedben nekik kell szólni a te érdekedben, nekik kell kinyalniuk a s..ggedet, nekik kell szólniXY professzornak, hogy te eljuss egyről a kettőre, gondoljanak arra, hogy ők nem lesznek örökké, és te egyedül szeretnéd megállni a helyedet az életben, és majd akkor akarsz egyetemre menni, ha úgy érzed, elég érett vagy hozzá, hogy kollégiumi részegeskedés helyett tanulással töltsd az időt, hogyha lesz elég élet-, és munkatapasztalatod ahhoz, hogy bizonyíthass, nulla munkatapasztalattal, friss diplomásként úgyse fogsz kelleni sehová.

Ezel legkevesebb két évig le tudod rázni őket, ha nem teljesen sznobok. De sajnos, lehet, hogy azok.

2015. júl. 31. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igen, veled van a baj. Nem azzal, hogy most 'proli' vagy, hanem azzal, hogy nem is vagysz masra.
2015. júl. 31. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Miért is baj az, hogy nem vágyik egyetemre? Nem egy kiesik-a-kapa-a-szájából emberke az írása alapján (most hagyjuk, hogy van-e hiba a szövegben, mert nem zavaró!), egy szóval nem mondta, hogy nincs igénye a kultúrára.

Kérdező, én az ellentéted vagyok, "proli" családból megyek egyetemre. Az én döntésemet sem értik; szerintük 400valahány pontot elérni nem nagy szám, még mindig egy nulla vagyok, mert nincs pasim.

A tanácsom: tojd le. Azt pedig pláne ne hagyd, hogy protekcióval intézzenek bármit, mert utánna általában lekötelezettként kezelnek, sajnos, még akkor is, ha a szüleid :/

Nyugtasd meg őket, hogy még így is elmehetsz egyetemre, vagy képezheted magad audodidakta módon is.

2015. júl. 31. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2015. aug. 2. 12:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!