Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan értessem meg a szüleimm...

Hogyan értessem meg a szüleimmel, hogy az egyetem nehéz?

Figyelt kérdés

Idén kezdek.

Nyilván tanulni fogok és megteszek majd mindent, hogy átmenjek az összes vizsgán, de sok egyetemista ismerősöm van és mindegyik bukott már valamiből. Nincs kizárva, hogy nekem is becsúszik 1-2 bukás.

Sajnos pénzbe kerül az újabb vizsga is, és ezért se szeretnék megbukni.

Szüleim nem jártak egyetemre, ők azt gondolják, hogy ha valamit megtanulsz, akkor ötössel átmész, de ez már gimiben sincs mindig így...

Mondtam apámnak, hogy valószínűleg lesz 1-2 bukásom, mint mindenkinek, de azt mondta, hogy "ez csak akkor van így ha nem tanulsz".


Nem akarok veszekedni velük, ha mindent megteszek a jó eredményért és megbukok.


Hogyan értessem meg velük? Főleg apámmal... ő nyomatja jobban ezt.


2015. aug. 24. 17:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Kreditrendszer van. Ha egy vizsga nem sikerül és elhalasztod, attól még nem fogsz "megbukni".
2015. aug. 24. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
kár előre ilyenen aggodalmaskodni. ha megérted a rendszert és tényleg igazságtalanságot tapasztalsz,akkor elmondod nekik és lenyelitek. majd kialakul
2015. aug. 24. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
61%
Igazából nem kell tudni nekik róla és kész. Ha valamelyik tárgyból nem sikerül a vizsga semmi gond, következő félévben mintha mi sem történt volna felveszed újra (abban a félévben is megpróbálhatod többször is). Az már más, ha épül rá valami, akkor van az, hogy csúszik az ember.
2015. aug. 24. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Ne idegesítsd magad és a szüleid elõre. Mondjuk az sem mindegy, hogy milyen szak. Nálunk is rengetegen buktak, azzal a címszóval, hogy nehéz a tárgy, pikkel a tanár....közben meg.... :) A lényeg, hogy mondd azt, hogy mindent megteszel és így is legyen. Ha belefutsz olyanba, hogy tényleg nehéz a tárgy, vagy a tanár a ludas, akkor ne szégyellj segítséget kérni évfolyamtárstóp, magántanártól az adott tanártól. Tudom mirõl beszélek,nekem is volt olyan tanárom aki kijelentette hogy õ nem matematika tanár, hanem matematikus. Innentõl kezdve, örültél ha kettes lettél. De meg lehetett csinálni.
2015. aug. 24. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát nehéz olyan emberrel megértetni valamit, amiben neki nincs személyes tapasztalata. Egyébként, ha majd év közben beszélsz neki(k) a tárgyakról, akkor legalább lesz fogalmuk a nehézségekről. Az viszont igaz, hogy megfelelő felkészülés esetén nem kell a kudarctól tartani, bár kétségtelen, hogy a követelmények egy középiskolához képest ugrásszerűen megnőnek.
2015. aug. 24. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
10%
Apádnak igaza van. Én is csak akkor buktam meg, ha szrtam a vizsgába - és nem büfészakos voltam.
2015. aug. 24. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom hova készülsz, de csak a C vizsgáért, tehát a harmadik próbálkozásért kell majd fizetni. Az viszont rossz hír számodra, hogy nem minden szakon lehet megcsinálni, hogy majd fél év múlva megcsinálod a tárgyat azt jól van az úgy. Nálunk minden mindenre épül. Ha csak egy tárgyam nem lenne meg, már csúsznék egy egész évet, mert nincs keresztfélév. Vizsgakurzus sincs minden tárgyból, előfordul olyan, hogy az embernek minden gyakorlatot újra meg kell csinálnia, de csak 1 év múlva... Csak mondom, hogy nem minden szak egyforma, de tényleg nem tudom hova fogsz járni.

Bukás: igen, az ember azért bukik meg 99%-ban (a maradék 1% magába foglalja a családi problémákat és az egyébként ritka "szemét volt a tanár" eseteket), mert nem készült fel jól. De nehogy azt hidd, hogy első vizsgaidőszakodban mindenből képes leszel felmérni, hogy mit és mennyit kell tanulni, mi a lényeg és mi kell a jó jegyhez. A legtöbb egyetemen magára van utalva az ember és csak a felsőbbévesek tanácsaira lehet hagyatkozni. Volt olyan tárgyam, amiből a kötelező irodalmat egyszer nem nyitottam ki, mert az oktatókkal ellentétben a diákok szerint elég volt az egyetemi jegyzet, de olyan is volt, hogy 3-4 kötetből kellett összekukáznom az elegendő információt. Ezt sajnos ki kell tapasztalni és vadászni a felsőbb évesek tanácsait, tippjeit, de bizony lehetséges, hogy lesz 1-2 bukásod azért, mert lemaradtál egy információról, vagy másként ítélted meg a dolgot. Nem tudom szüleidnek mit mondhatnál, de ha valóban ennyire szilárd a meggyőződésük, akkor bizony lehet el kell hallgatnod egy-egy bukást, amennyiben reális esély van arra, hogy még az idei vizsgaidőszakban tudod teljesíteni a vizsgát.

2015. aug. 24. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
3%

6-os vagyok, kink nem tetszik a válaszom? Ja, hogy az egyetem nem - csak - bulikból áll? Hát, igen, tanulni kell, és akkor nem hasal el az ember.

Nem a csodára kell várni, hanem vizsgaidőszakban - hat hét - sggelni, mint a bolond, előtte-utána meg lehet linkeskedni. :)


Ezért szerettem fősulira járni, mert a vizsgaidőszak - és, persze anatómia - kivételével szinte semmi tanulnivaló nem volt.

2015. aug. 24. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
22%

"Ezért szerettem fősulira járni, mert a vizsgaidőszak - és, persze anatómia - kivételével szinte semmi tanulnivaló nem volt."


Ember, a kérdező egyetemre fog menni, nem holmi főiskolára. Úgyhogy a helyedben a főiskoláddal nem menőznék itt. Egy főiskolán még jó hogy nem buktál...

2015. aug. 24. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%

Egyetem, főiskola? Ilyenek már rég nincsenek :)

Csak a képzőintézmény nevében :)


Alapszak van és mesterképzés, illetve osztatlan képzés.

Ha nem vagy biztos magadban, akkor menj alapképzésre, és ha utána van még kedved 2 évet lenyomni, akkor mehetsz mesterképzésre.

2015. aug. 24. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!