Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy lehet egyik másik szülőne...

Hogy lehet egyik másik szülőnek ennyire "sok" esze?

Figyelt kérdés
Most ballagtunk nyolcadikból, ki erre, ki arra megy tanulni, (én momentán sehova, mert betegségem miatt (asztma) kihagyhatok egy évet). Van egy osztálytársunk, csendes, szelíd, félénk srác. Kitűnő eredménnyel végezte el az iskolát. Gimnáziumba szeretett volna menni, az ofi be is adta neki a jelntkezését, de a szülei jöttek nagy dirrell-dúrral, hogy mi az, hogy a gyereküket gimnáziumba jelentkeztetik, ők már kinézték a megfelelő iskolát a gyereknek. Mint később megtudtuk, a srácot szakmunkás iskolába íratták. Mert az a két észlény szerint ma már diplomával nem lehet megélni és a gyerek, amíg nem magának keresi a kenyerét addig kötelessége a szüleinek engedelmeskedni.

2015. júl. 9. 07:39
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
44%
Mert csak. És most komolyna mondtam. Másrészről meg hosszú távon jobban jársz, ha elkezdesz a magad dolgával törődni, ha nem hülye a srác, majd megoldja.
2015. júl. 9. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim ***** válasza:
57%

Első körben mi közöd van hozzá?

Második körben szakmunkás után is lehet egyetemre menni, de már lesz egy szakmája, amivel tud kezdeni valamit, nem úgy mint egy gimnáziumi érettségivel.

Harmadik körben, miért lenne az asztma kizáró ok a továbbtanulásra.

2015. júl. 9. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 anonim ***** válasza:
75%
Úgy, hogy valószínűleg a környezetében sok a diplomás munkanélküli.
2015. júl. 9. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 anonim ***** válasza:
48%

Mondjuk nem hiszem, hogy kihagyhatsz egy évet, ugyanis 18 éves korodig tanköteles vagy! Az asztma pedig nem ment fel a tankötelezettség teljesítése alól. Ez az egyik.

A másik pedig, hogy semmi közöd ahhoz, hogy más hová és miért tanul tovább!

2015. júl. 9. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 anonim ***** válasza:
74%
16 év a tankotelezettsegi korhatar
2015. júl. 9. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 anonim ***** válasza:
85%
Van itt egy- két dolog, amivel egyet értek mind a kérdező, mind a válaszolók esetében. Először is, igen, semmi köze a kérdezőnek, hogy ki hova megy tanulni. Viszont a négyes válaszoló rosszul tud két dolgot, először is nem 18, hanem 16 a tankötelezettség, másodszor, ha egy betegségnél az orvos úgy látja, hogy a gyermek nem elég erős, akkor kérelmezheti a halasztást. Ezt onnan tudom, hogy egy kollégám fia is idén megy továbbtanulni, kapott haladékot, igaz neki súlyos agydaganata volt. Szóval van ilyen, csak addig nem jár a családi se egyébb kedvezmény.
2015. júl. 9. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 A kérdező kommentje:
Elég sok leosztást kaptam, bevallom kicsit fájt, de tudom, hogy megérdemeltem. Másképp kellett volna a kérdésemet megfogalmazni, inkább úgy lett volna a helyes, hogy jó tanuló akkor miért ne próbálhatna szerencsét egy gimiben utána meg egy egyetemen? Természetesen igaz, szakmunkás iskolából is el lehet indulni, de manapság annyi negatív dolgot hallunk a szakiskolákról.
2015. júl. 9. 08:09
 8/54 anonim ***** válasza:
62%

Manapság pont kevesebb a negatívum a szakmunkás iskolákkal kapcsolatban.

Régen a szakmunkás egyet jelentett azzal, hogy az illető nem szerez érettségit. Ma már ez nem így van, ők is kapnak rögtön lehetőséget, nem kell ezért esti iskolába járniuk pluszban.


Persze kár, hogy nem hagyják a gyereket a képességeinek megfelelő jobb iskolába járni, de ezen se te, se mi nem segíthetünk. Az osztályfőnöknek lenne itt szerepe, hogy megpróbálja a szülőket másfelé terelni, vagy pedig a gyerekre hatni, hogy álljon ki kicsit magáért.


Egyébként: gondold át ezt a kihagyás dolgot! Bánni fogod még, hogy később végzel!

Ha eddig ment a tanulás, és nem most súlyosbodott az asztmád, ugyanúgy vétek halasztanod, mint a gyereknek a szakmunkás, szakközép vagy gimi helyett!

2015. júl. 9. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 Kései Sirató ***** válasza:
75%
Pár éve még azt írtam volna erre a kérdésre, hogy tökéletesen igazad van. Ma már másabb a helyzet. Vannak szakmunkás ismerőseim (jómagam diplomás vagyok, végzettségemnek megfelelő állásban 15 éve) aki 2x , sőt 3x annyit keres , mint én, azzal, hogy fűtésszerelő, víz-gáz szerelő. Kettő gyermekem van, az egyik bizos, hogy egyetemre megy, mert matematikus akar lenni, és nagy eséllyel jól fog menni neki, a másodiknál azonban arra gondoltunk, hogy talán jobban járna, ha szakmunkás lenne. Ha kimegy külföldre (Ausztria, Németország), nagyon jól keres kint egy szakember. Ha itthon marad, itthon hiánycikk lassan a jó szakember (a gyerek rendkívül szorgalmas), és ha leérettségizik, utána akár elvégezhet egy méárnöki egyetemet ugyanazon a vonalon. Nem feltétlenül butaságra utal a kérdésben kiírt szülők gondolkodása. Valóban vannak olyan egyetemi szakok, amelyeket elvégezvbe képtelenség elhelyezkedni, lehet, hogy ők esetleg ebből indulnak ki.
2015. júl. 9. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 anonim ***** válasza:
66%

32 éves nő vagyok. Én szakközép iskolába jártam annak idején, de nem végeztem el a két éves technikumot-kereskedelmi marketinget végeztem. Marha jól hangzik, kábé semmire nem jó. Ezt a szüleim döntötték el, mert fogalmam sem volt, hogy hova és szakmunkás képzőbe csak má ne, mert oda a buták mennek...Ez után elmentem fősulira. Tanító képző, megintcsak a szüleim találták ki, hogy ez mennyire jó, mert gyerek mindig van, némi hajlamom is van rá, jó lesz ez, mert a diplomás minimálbér jobb. Na, csak azért végeztem el, hogy nyugodt legyen a lelkiismeretem, de jobban tettem volna, ha nem végzem el, mert útközben eldöntöttük párommal, hogy külföldre költözünk, ugyanis végzettség ide vagy oda, tudtam, hogy élhetőbb életet akarok élni. Neki se szakmája, se diplomája, folyamatos 3 műszakja volt csak. Kinn élek külföldön a diplomaosztóm óta. Azóta csak arra tudok gondolni hogy miért nem jöttem ki hamarabb. Itt raktam le szakmát és abban dolgozok és megélek belőle. Bárcsak elvégzett volna a párom is egy "butáknak" való asztalos vagy lakatos vagy heggesztő szakot, mert itt tömérdek állás van betöltetlenül ezekből a szakmákból.

Legalább azokat a szakmákat tényleg lehet is valamire használni, még az életben is.

Diplomásból már túl sok van Magyarországon, értéktelenné vált. jóformán minden hlyének van. Akkor kezdett el igazán terjedni, mikor én jártam fősulira. Manapság már a diploma olyan, mint az érettségi.

Én örültem volna, ha a szüleim, valami értelmes szakmára képeznek ki.

Lehet, hogy a srác többet tud majd kezdeni a szakmájával, mint te mondjuk a diplomáddal.

2015. júl. 9. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!