Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti engednétek a 4 éves lányoto...

Ti engednétek a 4 éves lányotoknak, hogy balettre járjon?

Figyelt kérdés
Amikor 4 éves voltam, mindenáron szerettem volna balettre járni, vagy legalább valami hasonlóra, de a szüleim akkor is meg később is tettek rá, se sport, se különórák, se semmi. Most annyira bánom, mert felnőttként már semmit sem tudok elkezdeni, és az alakomon se sok mindent tudok már változtatni, addig kellett volna, még kicsi voltam.
2015. máj. 25. 18:43
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
Ha másra sem engedtek könnyen lehet, hogy anyagi oka volt, ha pedig ingyen lett volna, akkor lehet nem itt kéne megkérdezned és megpróbálnod megfejteni a miérteket mások válaszaiból, hanem a szüleiddel kéne megbeszélned. Ha még tudod. Nem tudom már, h írtad-e hány éves vagy, de igazából mindegy is, ha ezek téged ennyi év után még mindig bántanak, akkor ideje lenne megbeszélned velük, szerintem jót tenne neked. Legrosszabb esetben is max. kiderül számodra, hogy joggal haragszol rájuk, így meg szerintem egyenlőre etéren is kétségek közt vagy.
2015. máj. 25. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
100%

És most sem engedik?

4 éves már nem leszel újra.

Ne azon rágódj, hogy akkor mit nem tehettél meg, hanem most tedd meg, amit szeretnél. A siránkozástól nem lesz jobb semmi sem.

2015. máj. 25. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:

Minden évben szoktak lenni rajztáborok, amelyeket neves képzőművészek vezetnek. Az áruk nem vészes, van olyan is, ahol csak egy nagyon minimális összeget kell fizetni, DE egy kész alkotást ott kell hagynod fizetségként. Rengeteget lehet tanulni, hiszen mindenféle alkotók összegyűlnek ilyenkor.

Lehet, hogy bánod, hogy nem járhattál rajzsuliba, de az az igazság, hogy a mai magyar művészeti képzés elég siralmas. (Sajnos ismerem belülről.) Sokkal többet tudsz fejlődni, ha felkeresel egy mestert. Komolyan mondom.

A baletthez nem tudok hozzászólni, de nem biztos, hogy rossz, hogy kimaradtál belőle. Írták, hogy tönkreteszi az ízületeket, ez így van, pl. az egyik lakótársam kiskorától balettozó húgának már 9 éves korában ízületi gondjai voltak (növés+túlerőltetés).

2015. máj. 25. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
Ez ma este a 3. olyan kérdés, ahol nem járhatott rajzolni, sportolni a lány. Kezdem azt hinni, hogy ez kamu. Fura lenne, hogy pont ugyanolyan problémákat ír ma este mindenki :)
2015. máj. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
Én csak azt nem értem, hogy ahelyett, hogy itt sírsz felnőtt fejjel, hogy ezt meg azt nem engedték a szüleid, miért nem mész és csinálod? MOST ki tiltja meg? Könnyű sírni, de tenni valamit, azt már nem.
2015. máj. 25. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
Na figyelj! Hagyd abba a siránkozást és mások hibáztatását, 50 felett is BOMBA alakot tudsz magadnak faragni, ha AKARSZ!
2015. máj. 25. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:

Nálunk is van lehetőség balettre. De a nagy lófüttyfüttyöt.

Ezer forint/alkalom, az "oktató" az óvodavezető lánya, volt egy alkalmas kipróbálási lehetőség, ahol láttam, hogy semmit sem tud a lány kezdeni ilyen korú gyerekekkel. Barátnőm kísért el, aki 16 éves koráig balettozott, most aerobik edző másodállásban.

Az ő szavára adok, és ő szinte röhögött az óra alatt, látszott szegény "oktatón" hogy fogalma sincs, hogy mivel kezdjen, össze-vissza ugráltak. Ráadásul a lányomnak nem a legjobb a csípője, ami sajnos alkalmatlanná teszi a balettre, de ott mondogatta neki a csaj másnap, hogy milyen kár, hogy nem jön, pedig micsoda tehetség, ő volt a legügyesebb. Egy két anyuka már leosztotta ezért.

Heti két óra munkával, húsz gyerekkel majdnem 100ezret összeszedni tisztán elég jó biznisz, de ne zavarja össze a gyerekeket!

Ki tudja, lehet, hogy a kislányom is a fejemhez vágja, hogy nem engedtem.

2015. máj. 26. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:

Én 6 évig balettoztam, és vígasztalásul elmondom, hogy nem olyan szép és csillogó, amilyennek látszik. Ha tehetséges vagy, egyre jobb csoportokba fogsz kerülni, és a végén akaratos, törtető, erőszakps stréber p.na leszel, akinek se élete, se barátai, és csak az elért eredmények alapján ítépi meg magát és másokat. Mint én.


Engedném, hogy járjon, de tizenegy-két éves koráig nem engedném, hogy egyesületet váltson vagy darabokban táncoljon, akárhogy győzködhetne a tanára, hogy milyen ügyes. Ha tényleg azt akarja, még 13-14 évesen is bőven van rá lehetősége.

2015. máj. 26. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:

Aktiv sportolokent nem ertek egyet azokkal, akik azzal jonnek, h barmikor el lehet kezdeni sportolni. Ez attol fugg ugyanis, h mi a celod. a gyerekeket pedig azert jo minel korabban sportoltatni, m egyreszt az izmok gyerekkorban alakulnak, fejlodnek. Az izomnak memoriaja van - egy kis biosz - tehat ha gyerekkorban megfeleloen - sporttal - jol fejlodtek, akkor kesobb, ha pl az ember felszed egy kis felesleget, akkor konnyebb lesz leadni es konnyebben nyerik vissza az izmok a regi formajukat.


Masreszt pedig a korai sporttal a gyereknek is megadjuk a lehetoseget, h oda fejlodjon a sporttal, ahova szeretne. Olimpikon tuti nem lesz, ha 14 evesen kezd el egy sportot. Ugyanugy, balettancos sem.


Szoval, tobb elonye is van annak, ha koran kezdik a gyeekek a sportot. Arrol nem is beszelve, h kovetkezetesseg lep az eletukbe, egy rendszer, amihez tudnak igazodni.


Persze, nyilvan eroltetni nem szabad, de az a szulo feladata, h megtalaljak a gyerek szamara azt az elfoglaltsagot, ami idealis, es amit a gyerek is szivesen csinal.

2015. máj. 26. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
Ne évtizedekkel ezelőtt eltelt dolgokon siránkozz, inkább szedd össze magad, és kezdj valamit a mostani életeddel. Én 35 évesen kezdtem el futni és siklósárkánnyal repülni; bajnokságot nem fogok nyerni, de nem is azért csinálom.
2015. máj. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!